"Од самрак до зори 2", плажа Корали 24.07.2009

Член од
14 јануари 2008
Мислења
4.251
Поени од реакции
909
Абе и лани го имаше ова така???? Игор Џамбазов го водеше или на друго место сум бил ја ... ич не ми текнува дали беше на корали... Како и да е лани беше многу закон, онака рок песнички цела вечер и на крај малце се упропасти со тони зен и слаткар ама во глобала беше екстра :vozbud:
 

Македон91

Благородник
Член од
21 јануари 2009
Мислења
2.134
Поени од реакции
120
Абе и лани го имаше ова така???? Игор Џамбазов го водеше или на друго место сум бил ја ... ич не ми текнува дали беше на корали... Како и да е лани беше многу закон, онака рок песнички цела вечер и на крај малце се упропасти со тони зен и слаткар ама во глобала беше екстра :vozbud:
И лани беше. Игор Џамбазов беше водител, па Џаро го покана да кажит неколку "шеги" (на кои бевме принудени да се насмејме), беа Владо Јаневски, Ѓоко Таневски, Паркети, Тони Зен, Слаткар, Бабура беше најавуван, ама не настапи.
За лани се сеќавам дека едно 465498 пати заврна, но никој не си ојде. Имаше доста народ (да не претерам 3-4 илјади можит), од 22.00 до 05.00 траеше журката и не вервам некој да не си помина убо. Ко за прв пат, 10/10! Е сеа за годинава ќе видиме, ако не друго времето требит да послужит, за петок најавуваја пеколни горештини и темепратури до 40 степени.
 

ice_cube

The SexX.
Член од
16 јули 2008
Мислења
2.240
Поени од реакции
309
Не верувам дека ке има многу гужва на ова, бидејќи на Nemo beach е Roger Sanchez, така да тешко : ))
 

The Mummy

The world is not enough
Член од
3 мај 2006
Мислења
5.415
Поени од реакции
181
Лани беше супер журката, освен што истураше како ненормално цела вечер. Ко за баксуз таа вечер скоро да не прекина дождот, ама сепак беше добро.
Годинава не можам да одам зашто не сум во Охрид тие денови, ама гледам повеќе ги ставиле фаците како Тони Зен, Слаткар, Врчак и компанија.
Ќе биде војна меѓу милениците на А1 (Врчак,ТНТ) и на Сител (Тони Зен, Слаткар). :)
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.433
Поени од реакции
7.809
Јас би сакал да ги видам Дани и Тамара, ама не ми е попат :(
 

macaparket

Oфицијализиран Паркет!
Член од
16 јуни 2009
Мислења
281
Поени од реакции
14
Сите шо идат убо да си поминат. Јас сум бајаги далеку а сакав да идам да ги глеам оваа година Некст Тајм.:tapp::tapp:
А минатата година за малку ќе идев на Паркети. Знам дека мн врнело пошо беше една другарка и дечкиве пошо ни се другарчиња ја враќаа дома. А, да и дека никој не мрднал од плажа. :vozbud::vozbud:
 

Македон91

Благородник
Член од
21 јануари 2009
Мислења
2.134
Поени од реакции
120
За тие што нема да успеат да дојдат следете го директниот пренос на МТВ, со почеток во 22 часот. :helou:
 

Фокси

Talk nerdy to me
Член од
11 октомври 2007
Мислења
2.358
Поени од реакции
1.390
Јас купив карти се надевам убо ќе си поминам:pipi:
Убо шо си најдов превоз иначе тешко дек ќе одев.
 
Член од
16 август 2008
Мислења
3.293
Поени од реакции
637
Еве сега го гледам ова на МТВ 1, има директен пренос. :tv:
Интересно се журкаат луѓево. :)
 

GrouchoMarx

Мочко
Член од
26 јануари 2008
Мислења
2.907
Поени од реакции
469
Лани да не беше Игор све ќе беше срање,не очекувам ништо подобро оваа година.:tapp:
 

Фокси

Talk nerdy to me
Член од
11 октомври 2007
Мислења
2.358
Поени од реакции
1.390
Јас бев и преубо си поминав.
Иако стоев на нозе од 22 до 5 и нешо се турив од играње и журкање.
Дури денес почнав да ги осеќам последиците од ладната вода и сл.
Сепак ова дефинитивно беше една од најубајте журки кај шо сум присуствувала:pipi:
 
Член од
23 мај 2009
Мислења
248
Поени од реакции
13
Не бев, го гледав преносот на телевизија, од кај 12 до 5 наутро, и искрено жалам што не бев таму. Супер амосфера, супер журкање..
 

Kajgana Shop

На врв Bottom