Од кој оператор користите интернет?

Од кој оператор користите интернет?


  • Вкупно гласачи
    80

Џони.

Не е Џони.
Член од
4 ноември 2009
Мислења
1.554
Поени од реакции
1.037
Од T-home користам. Планирав да го откажам ама зголемија на 30 гига па го продолжив договориот. Сега и тие 30 ми се малце. :icon_mrgr: Едино е лошо што кога ќе андминеш лимит ептен се намалува брзината. Иначе вака е одличен. Доста е брз и многу ретко паѓа. Да истече договорот па може и ќе пробам oд кејблтел да ставам. :)
 
T

Tetro

Гостин
А оти не може да гласам за повеќе опции?
Не сте интересни вака. :(
 
M

Mussolini

Гостин
Име: Infostrada
Брзина:

Пад на врската: во текот на неколку години, 2 3 пати :pipi:
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.720
Поени од реакции
18.457
Cabeltel 50мб пакетот, интернетот е ѕвер, симнувам со 5 мегабајти во секунда од Замунда, неограничен (вистински)
 
P

Princ

Гостин
Засега T-Home, ама наскоро ништо чудно ако ги сменам и нив и T-Mobile. Доста им беа пари на готово, нека почнат да работат сериозно па ќе правиме муабет.
 
Член од
31 јули 2008
Мислења
2.767
Поени од реакции
1.461
Користам од Инел Интернационал, мојот кабловски провајдер во Кавадарци, имам константна download/upload брзина, добар лимит, солидна цена. Меѓутоа:

Youtube и останатите онлине клипови се кога-како........

А гледање натпревари online скоро и да неможе да се гледа. Што значи дека квалитетот на нетот е никаков, иако има константна брзина во 80-90% од случаевите.

И не сум задоволен. Но не сум задоволен и од цената на гомната лопови од Т-Хоум. Сеуште се замислуваат дека се единствениот провајдер во Македонија.

Наскоро во Кавадарци стапува на сцена Телекабел па ке видиме...
 

laceso

Zoomj †
Член од
17 мај 2011
Мислења
422
Поени од реакции
318
иам хоум оптички, глеам од пред некоја недела веќе дека не важи за неприкословен на пазарот, а сумата останува непроменета.
ова ми е можност да ги условувам и да ги ребрачам, доколку не бидат послушни ќе страдаат.
 

аллександар

Вечно ненаспан
Член од
5 мај 2006
Мислења
7.380
Поени од реакции
2.522
А оти не може да гласам за повеќе опции?
Не сте интересни вака. :(
ваљда немаш дома 3 компјутери шо користи секој различен оператор за интернет.. или можда имаш?
--- надополнето: Sep 1, 2011 12:19 AM ---


Види ги ти Кејблтел еј, се подобруваат.
па.. у последно време ептен бум на правија... до пред нова година никој не ги ни знаеше откако пуштија тоа брзините и лимитот на сообраќај ептен скокнаа !
 

аллександар

Вечно ненаспан
Член од
5 мај 2006
Мислења
7.380
Поени од реакции
2.522
Можда имам. И зависи која дома. ;)
и тоа шо викаш.. не ми текна на тоа.. :) ае следен пат ке те имам у предвид и ке дозволам мултипл чоис у анкетава и ке те нагласам дека е ради тебе :) ДОГОВОРЕНО ?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom