Од кој оператор користите интернет?

Од кој оператор користите интернет?


  • Вкупно гласачи
    80

аллександар

Вечно ненаспан
Член од
5 мај 2006
Мислења
7.380
Поени од реакции
2.522
Мислам дека порано имаше една ваква тема ама не успеав да ја најдам па еве ке отворам нова.
Во последно време гледам кабелтел привлекува голем број на корисници. Т-хоме исто така има голем број на корисници но постепено бројката им паѓа. За другиве оператори како што се кабелтел one и слично незнам па ајде да видиме што ке каже анкетава.

п.с го замолувам модераторот на форумов да додаде уште една опција во анкетата - друг-ке наведам во пост кој-
заборавив да ставам ваква опција :$ и после слободно може да го избрише допишаново
 

Zakon4eto

ПОЧЕСЕН ЧЛЕН
Член од
27 август 2011
Мислења
1.377
Поени од реакции
292
Користам интернет на One и сега за сега сум задоволен, ама малку е спор, или мене така ми се чини. :))))))))
 
S

Sheldon Cooper

Гостин
T-Home, презадоволен само уште да го напраат неограничен
 
Член од
21 јули 2009
Мислења
876
Поени од реакции
462
T-Home оптички имам, али многу често се случува да падне или да има некој дефект па да нема нет цела населба пола ден...
Сепак сеуште е ново па имаат проблеми :D
Уште да го направат неограничен и топ ќе е!
 

GreenRoot

^Зелен^
Член од
20 јули 2011
Мислења
2.547
Поени од реакции
2.117
Од локален кабелски опретор.Брзината е задоволителна(y) но малце ми се 30гига:(
 

Steam.

wat
Член од
1 октомври 2008
Мислења
1.462
Поени од реакции
624
Т-Лопов

CableTel.

каков т-лопов бе...2400, 10 мега, и кај пишува неограничено, ако поминеш 250ГБ ти намалуваат.
 
Член од
10 февруари 2011
Мислења
894
Поени од реакции
398
Cabletel ! Брзина 8 Mbps и 500 gb трансфер ! да не го подречам ама последниве 2 недели ми се нема случено да ми падне ! :D
 
Член од
13 мај 2009
Мислења
687
Поени од реакции
283
T-Home, најдобар избор. Ама кога го надмашиш, брзината е стварно ненормално бавна. Ама форумот го листа многу брзо. ;)
 
Член од
10 февруари 2008
Мислења
843
Поени од реакции
444
Multimedia-Net во Куманово само ги има. Добри се за сега 12Mbps неограничен интернет.
 

аллександар

Вечно ненаспан
Член од
5 мај 2006
Мислења
7.380
Поени од реакции
2.522
глеам има бајаги корисници на т-ограбивме... дечки информирани сте за пакетите на кабелтел брзини трансвери ограничувања и така натака ?

П.С кабелтел едно време не ни знаеа луѓево дека постои. у последно време ептен зајакна како фирма поготово со интернетов партал направи!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom