Од кој музичар или бенд имате маичка/блуза?

antitalent

idiotizam i renesansa....
Член од
22 јануари 2009
Мислења
182
Поени од реакции
6
Препознатливиот бодом блузон :) Иначе и Мегадет имаше ама ја дае за пршивач кој и јас исто така после го даов на некој зашо не ми се свиѓаа мегадет :) ее три години има од тогаш :) Ја иам слеер, дистракшн и мејден мајца и мејден блузон :)


Ја да ја иам таа мајца би ја запалил или би си го избришал газот со неа! (после серење се разбира)
da be ja zaboraiv taa megadeth ete use edna sum imal...:D
 

antitalent

idiotizam i renesansa....
Член од
22 јануари 2009
Мислења
182
Поени од реакции
6
ohoo taa vise ja nema i u odelot za krpi
hahahhaha:pos2:
 

Ares

Immortall
Член од
3 февруари 2009
Мислења
154
Поени од реакции
11
Имам повеќе маици како на пр: Metallica- Ride The Lightning, Judas Priest- Angel Of Retribution, Cannibal Corpse- Hammer Smashed Face, Slayer- Raining Blood, od AC/DC имам една со Angus на неа:vozbud:...
А блуза или блузон сеуште не сум купил, ако начекам некој добар сигурно ке си го зеам, мислев дали да си купам блузон од Dimmu Borgir- In Sorte Diaboli преку нет, ама многу малтертирање ми се виде, кредитни картички, друго, трето, пошта бла бла, па мислам да си купам нешто ако го начекам и да го платам у кеш:)
 
Член од
25 мај 2007
Мислења
6.662
Поени од реакции
946
Имав една од најстарите маици од Напалм Дед, само што избледе, да не се лажам мене комшијата ми ја даде користена веќе.

Ми ја даде пред 12 години.

Сега ми стои на јелекот одпозади, сошиена.

Колку пари само ми нуделе за таа маица да ја имаат, ама нема!
 

Chris D

Rebel
Член од
14 јануари 2009
Мислења
68
Поени од реакции
1
jas imam maici od jimi hendrix i 2pac, no se bi dal da najdam od soad negde.. :) daj kazete kaj da najdam lujge..
 

Kajgana Shop

На врв Bottom