Од кој музичар или бенд имате маичка/блуза?

DeepPurple

* Belly Fairy *
Член од
16 јануари 2009
Мислења
121
Поени од реакции
10
Deep Purple мн мн мн мн мн си ја сакаммм
 

џимеј

џимилино
Член од
4 март 2007
Мислења
10.388
Поени од реакции
25.178
Имам маици од Iron Maiden, Led Zeppelin, Marilyn Manson (оваа ќе ја фрлам за брзо). Имам и од Black Sabbath и една маица од The Rolling Stones.

Едит: и од Deep Purple имам една.
 

koleee

Убер Македонче
Член од
6 јули 2008
Мислења
643
Поени од реакции
42
i jas imam od arhangel (poklon mie od sonne:) ) i imam bluzai maica od rammstein
 
Член од
9 јуни 2005
Мислења
211
Поени од реакции
23
Sekako od Sex Pistols kako uspomen Ramones tri od koj dve se uste nosam a dali se za ovde od Hard Rock Cafe maicki dubai hong kong i mumbai mi se omileni
 

Бавча

идол на младите
Член од
25 декември 2007
Мислења
11.704
Поени од реакции
11.127
Кажи кај можам да набавам од SOAD било што од облека. Инаку имам маичка од HIM, but SOAD are THE BEST!
Ихаа одамна ги земав, има едно 4-5 години, едната од саем (панаѓур нешо ау) а другата од Охрид од една продавничка кај пазарот шо беше, сеа не знам дали е сеуште таму :icon_lol: како и да е, на нет се имаш денес :wink:
 
Член од
6 октомври 2008
Мислења
1.884
Поени од реакции
2.087
Имам една од Guns 'n' Roses mnogu e tooop,а имам намера да пазарам уште од нив...
 

BliND

Raptus regaliter...
Член од
16 јануари 2006
Мислења
3.963
Поени од реакции
361
Штотуку си го местев плакарот и забележав една ептен стара мајца од Type O Negative , темнозелена :)
 

tomislayer

Елегантно дебел =)
Член од
18 ноември 2008
Мислења
1.482
Поени од реакции
82
jas isto ja imav taa ali ja dadov na drugar za presivac:)
sea iam maiden iced earth borgir bodom maica i bluzon:)
i bud maica od pivoto ja postuem stv:D:D
Препознатливиот бодом блузон :) Иначе и Мегадет имаше ама ја дае за пршивач кој и јас исто така после го даов на некој зашо не ми се свиѓаа мегадет :) ее три години има од тогаш :) Ја иам слеер, дистракшн и мејден мајца и мејден блузон :)

Штотуку си го местев плакарот и забележав една ептен стара мајца од Type O Negative , темнозелена :)
Ја да ја иам таа мајца би ја запалил или би си го избришал газот со неа! (после серење се разбира)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom