Од кои причини, на мажите им е страв да им пријдат на некои девојки?

  • Креатор на темата Gosh
  • Време на започнување

Femme fatale

Љубената на Гаро
Член од
13 јуни 2016
Мислења
231
Поени од реакции
183
Ќе те гледа цела вечер во кафич, кога ќе си одиш дома гледаш понуда за пријателство на фб и ако го прифатиш ќе ти пише. Во живо веќе никој не се пушта се на фб.
 
Член од
13 февруари 2007
Мислења
5.097
Поени од реакции
5.767
Ќе те гледа цела вечер во кафич, кога ќе си одиш дома гледаш понуда за пријателство на фб и ако го прифатиш ќе ти пише. Во живо веќе никој не се пушта се на фб.
А од кај знае како се викаш па да те бара на фб?
 

Femme fatale

Љубената на Гаро
Член од
13 јуни 2016
Мислења
231
Поени од реакции
183
А од кај знае како се викаш па да те бара на фб?
Ќе се распраша, така си функционираат тие работи. Ако не те знае тебе сигурно знае некој/а со кој си излезен и лесно е да побара на фб.
 

Bitcoin

Член од
24 мај 2005
Мислења
5.530
Поени од реакции
13.903
Јас прво се распрашав шо е како е, собрав малку сила па и пишав на Фатиме Фетаи. Сега сме во љубовна врска, одма е подруго :sekcza:
 

Femme fatale

Љубената на Гаро
Член од
13 јуни 2016
Мислења
231
Поени од реакции
183
Јас прво се распрашав шо е како е, собрав малку сила па и пишав на Фатиме Фетаи. Сега сме во љубовна врска, одма е подруго :sekcza:
Ај не лажи ти ушло еден, Гаро ме сака мене и кога ќе го прочита ова тука што лажеш ќе ти ги истрга ушите :kuracc::kuracc::kuracc:
 

Bitcoin

Член од
24 мај 2005
Мислења
5.530
Поени од реакции
13.903
Ај не лажи ти ушло еден, Гаро ме сака мене и кога ќе го прочита ова тука што лажеш ќе ти ги истрга ушите :kuracc::kuracc::kuracc:
Абе јас те сакам па макар и чотек да јадам од 20 дупли акаунти! :(
 
Член од
12 март 2015
Мислења
1.569
Поени од реакции
3.215
И не, не мислам на девојки кои не ви се допаѓаат или пак немате заедничка хемија...
Баш напротив, се осеќа хемија, поминувате време заедно, блиски сте, памтите се за неа, правите се што ќе ( ви ) побара, и пак ништо?
а ти ќе чекаш што? да му текне? да му падне од небо...?
каде пишува дека машко треба прво да ти се пушти...
види за мене тоа ти е губење на време, најискрено.
во право си, би требало да ти пријдат и да ти кажат тоа што очекуваш, но ако не е така што ќе правиш?
ти се свиѓа, кажи му.... можда е поспор, можда од 1000 причини во неговата тиква не го прави првиот чекор, направи го ти, нема да ти се срони бисерот. туку како возрасен човек ќе си расчистиш и ќе знаеш на што си. нема да си го трошиш времето во дилеми, трилеми... што е како е муабет... ако не е заинтересиран, фала, чао, пријатно. на крај краева може пак пријател да ти остане.


Од фактот дека кога ќе пријдеш ќе ти речат дека имаат дечко или не се дружат со клошаи.
од кај знаеш што ќе ти каже? ризикувај да го ебам. ако ми се свиѓа некоја и ми е онака ТОП, па ќе си прашам тоа што ми е интерес брате, не ќе ја оставам на некој трет.

сосема, ама сосема, истото важи и за машките.... ако на некоја и се пуштиш и ти тепа глупи муабети као не фала, не ми е сега моментот, не сум за врска, ние сме френдзон веќе.... ма ајт у курац, кој френдзон која црна врска кои црни камења... сакаш или не сакаш, трето нема.
и тоа френдзонирање ти е НАЈголемата глупост што ја имам слушнато, побанален изговор амин. не знам како ви е прифатливо тоа да го слушните и да го прифатите како такво. ако некој ти е дечко не треба да ти е френд (пријател)? па побогу ако го користите само за ебење тогаш не ви е дечко/девојка. БАШ треба да ви е и другар и пријател и поддршка и СЕ останато..... ебате изговорот, пријатели сме (френдови) мене ми е незгодно нешто да направиме ќе си го изгубиме пријателството - тоа може да ти каже само несериозна и недорасната личност, под услов да сте океј и да и се свиѓаш да ти каже такво нешто клоцата во газ.
и тогаш нема што да ти е криво што и се пушташ, пушти му се уште на 10 на кои ќе налеташ и за кои мислиш дека вредат, една може да не те корпоса братче, од кај да знаеш ;) она што мислиш дека е вредно, бркај го... ако испадне дека не е, живот иде даље.

Ммм, не...
Не давам лажни надежи, и не сум волку блиска со маж што не би била со него.
Прашувам затоа што не ми се случува ова прв пат, нит втор, нит трет!
Вака беше и со бившиот, и на крај после толку хинтови дека ми се свиѓа, јас превземав чекор, и ми кажа дека му било страв да ми каже дека ме САКА за да не му акнам корпа.
токму и затоа треба да си прашаш! од кај да знаеш каков е... што му се мота низ глава... а можеби ако прашаш ќе испадне СЕ нај и ќе ви биде супер заедно.

на крај краева... не си го губите времето со луѓе кои не сакаат да бидат со вас или со кои не сте начисто, понудите сè што имате да понудите, разговарајте, прашајте.... ако не сакаат, фала, чао.

и онака се доволно заебани машко/женските односи, уште да земиш да чекаш на некој да му текне да направи прв чекор или пак да седиш така со некого со кој не знаеш и не си начисто што и како...
истото тоа време ќе го потрошите на нешто попаметно ;) (без разлика со тој со кој сте заинтересирани или со некој друг), ценете си го своето време.
 
Член од
11 март 2015
Мислења
1.117
Поени од реакции
982
Ќе те гледа цела вечер во кафич, кога ќе си одиш дома гледаш понуда за пријателство на фб и ако го прифатиш ќе ти пише. Во живо веќе никој не се пушта се на фб.
Можда те гледал ако ти била исфлекана маицата па се срамел да ти каже...
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.304
Поени од реакции
78.998
На пример, овие овде каталина, фем фатал, феникс и уште некои, коа би ги сретнал у живо и да личат на Серси Ланистер, одма би фатил магла, али на пристоен начин, би рекол дека штотуку ми текнало дека имам неодложна обврска или нешто слично.
Страв да им пријдам?
Не страв, ужас и хорор би ми било.
 

Femme fatale

Љубената на Гаро
Член од
13 јуни 2016
Мислења
231
Поени од реакции
183
Можда те гледал ако ти била исфлекана маицата па се срамел да ти каже...
Аха, секако :D[DOUBLEPOST=1469701738][/DOUBLEPOST]
На пример, овие овде каталина, фем фатал, феникс и уште некои, коа би ги сретнал у живо и да личат на Серси Ланистер, одма би фатил магла, али на пристоен начин, би рекол дека штотуку ми текнало дека имам неодложна обврска или нешто слично.
:( :( :( А ти убав си ?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom