Од кои причини, на мажите им е страв да им пријдат на некои девојки?

  • Креатор на темата Gosh
  • Време на започнување
G

Gosh

Гостин
И не, не мислам на девојки кои не ви се допаѓаат или пак немате заедничка хемија...
Баш напротив, се осеќа хемија, поминувате време заедно, блиски сте, памтите се за неа, правите се што ќе ( ви ) побара, и пак ништо?
 

Erich Zann

Модератор
Член од
13 мај 2012
Мислења
14.612
Поени од реакции
31.817
И не, не мислам на девојки кои не ви се допаѓаат или пак немате заедничка хемија...
Баш напротив, се осеќа хемија, поминувате време заедно, блиски сте, памтите се за неа, правите се што ќе ( ви ) побара, и пак ништо?
По напишаново затоа што влегуваат во френд зоната во која на крај ќе попијат корпа.
 
G

Gosh

Гостин
По напишаново затоа што влегуваат во френд зоната во која на крај ќе попијат корпа.
Ммм, не...
Не давам лажни надежи, и не сум волку блиска со маж што не би била со него.
Прашувам затоа што не ми се случува ова прв пат, нит втор, нит трет!
Вака беше и со бившиот, и на крај после толку хинтови дека ми се свиѓа, јас превземав чекор, и ми кажа дека му било страв да ми каже дека ме САКА за да не му акнам корпа.
 
Член од
20 мај 2008
Мислења
1.099
Поени од реакции
1.078
Од фактот дека кога ќе пријдеш ќе ти речат дека имаат дечко или не се дружат со клошаи.
 

Македонец

мразам патетика во натпис
Член од
12 февруари 2007
Мислења
3.928
Поени од реакции
3.812
И не, не мислам на девојки кои не ви се допаѓаат или пак немате заедничка хемија...
Баш напротив, се осеќа хемија, поминувате време заедно, блиски сте, памтите се за неа, правите се што ќе ( ви ) побара, и пак ништо?
Да се запознаеме па ќе се вратиме тука да ти одговорам? ;)
 

smihajlo

Superposition, Relentless
Член од
11 август 2010
Мислења
3.665
Поени од реакции
4.387
И не, не мислам на девојки кои не ви се допаѓаат или пак немате заедничка хемија...
Баш напротив, се осеќа хемија, поминувате време заедно, блиски сте, памтите се за неа, правите се што ќе ( ви ) побара, и пак ништо?
Најверојатно причина број 1 е немање муда. Инаку може да се деси да забегаш со мисли што би било кога би било и да се закочиш самиот.

Ако си близок ќе најдеш време насамо и ќе биде или нема да биде реално не е ракетна наука.

П.С Френдзоната е измислица, или си пријател или не си. Ако си пичка и не го направиш првиот чекор сам си крив.
 
Член од
20 септември 2008
Мислења
12.719
Поени од реакции
9.829
Зашто се курви дигнати, треба некоја сељачина да ги спушти под земја дете им ебам.
A по дифолт тоа се најголемите сељандурки,ама не се криви они,машките се,им даваат преголемо значење,а невредат ништо.А на сељандурката од тоа и се полни егото.
 

smihajlo

Superposition, Relentless
Член од
11 август 2010
Мислења
3.665
Поени од реакции
4.387
Ммм, не...
Не давам лажни надежи, и не сум волку блиска со маж што не би била со него.
Прашувам затоа што не ми се случува ова прв пат, нит втор, нит трет!
Вака беше и со бившиот, и на крај после толку хинтови дека ми се свиѓа, јас превземав чекор, и ми кажа дека му било страв да ми каже дека ме САКА за да не му акнам корпа.
“The first symptom of true love in a man is timidity, in a young woman, boldness. This is surprising, and yet nothing is more simple. It is the two sexes tending to approach each other and assuming each the other's qualities.”
 
Член од
20 април 2014
Мислења
5.239
Поени од реакции
5.820
Dlaboka sramezlivost, neodstatok na samodoverba, previse tupenje u sebe kako ke reagira zenskata i kakov ke ispadne u ocite na nea i slicno.
Na takvite decki im se potrebni hrabri zenski koi sami ke go napravat prviot cekor. Posle nekolku takvi iskustva so hrabri zenski so tek na vreme ke se zapecat i opustat.
 
H

HoT IcE

Гостин
Нема врска знаци и слично, колку пати другарки ми пуштале знаци и ми се пуштале директно и индиректно па пак сум корпа,како и да е и затоа сум резервиран кога се работи за приоѓање. Плус кога и ќе и пријдеш на тој начин и слично после никад не е ист односот.
 
Член од
20 април 2014
Мислења
5.239
Поени од реакции
5.820
Нема врска знаци и слично, колку пати другарки ми пуштале знаци и ми се пуштале директно и индиректно па пак сум корпа,како и да е и затоа сум резервиран кога се работи за приоѓање. Плус кога и ќе и пријдеш на тој начин и слично после никад не е ист односот.
Pa zatoa postoe alkoholceto be batence. Ke buunes 2-3 casi :pijanco:da vides kako ke stanes spontan ;)
A da bides laden i otkako ke ti se puste zenska toa e najgolema greska, najgolemo razocaruvanje za edna zenska. Toa :neetaka: Zemite glejte LUD ZBUNJEN NORMALAN - Fazlinovici , ke naucete kako trena so zenski ;)
 
Член од
2 јуни 2007
Мислења
5.704
Поени од реакции
3.266
Последната корпа беше со образложение дека сум бил несериозен и дека сме се разликувале карактерно. Ај за карактерните разлики, ок, прифаќам, ама дека сум несериозен, мајкооо мила, сериозен сум како некролог. Френд зона веројатно.
Предпоследната корпа беше дека сум другарче. Френд зона било веќе.
Пред-предпоследната корпа имаше за образложение дека немало да бидне работа, само ќе сме си го растуреле пријателството. Такоѓе френд зона.
Сепак, на сите три им кажав и им кажувам дека сакам да ги ебам, па ако им се присака, нели...
 
Член од
20 април 2014
Мислења
5.239
Поени од реакции
5.820
Последната корпа беше со образложение дека сум бил несериозен и дека сме се разликувале карактерно. Ај за карактерните разлики, ок, прифаќам, ама дека сум несериозен, мајкооо мила, сериозен сум како некролог. Френд зона веројатно.
Предпоследната корпа беше дека сум другарче. Френд зона било веќе.
Пред-предпоследната корпа имаше за образложение дека немало да бидне работа, само ќе сме си го растуреле пријателството. Такоѓе френд зона.
Сепак, на сите три им кажав и им кажувам дека сакам да ги ебам, па ако им се присака, нели...
Kazi i na puflite deka ke vi se rasture prijatelstvoto ako ne se ebnete. A ti metalac da ne bides ic ozbilen, a uste pomalce seriozen. A na taa serioznata kazi i deka seriozno sakas da ja ebes ;)
I kakva fuckin friend zona?
Neka bide "friends with benefits" zona.
 
Член од
2 јуни 2007
Мислења
5.704
Поени од реакции
3.266
Kazi i na puflite deka ke vi se rasture prijatelstvoto ako ne se ebnete. A ti metalac da ne bides ic ozbilen, a uste pomalce seriozen. A na taa serioznata kazi i deka seriozno sakas da ja ebes ;)
I kakva fuckin friend zona?
Neka bide "friends with benefits" zona.
Е ај па не сум им понудил "friends with benefits" :) со полна дискреција и тоа!
Абе ги знам што сурли се, знам и со кого и каде се ебат, нејќат да дадат на тие што се знаат.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom