Од кои причини, на мажите им е страв да им пријдат на некои девојки?

  • Креатор на темата Gosh
  • Време на започнување

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.344
Поени од реакции
22.641
И не, не мислам на девојки кои не ви се допаѓаат или пак немате заедничка хемија...
Баш напротив, се осеќа хемија, поминувате време заедно, блиски сте, памтите се за неа, правите се што ќе ( ви ) побара, и пак ништо?
Без многу детали за тебе и нив (бар кажи колку години сте) тешко е да се каже што може да е проблемот. Види да не е е едно од:

1. Сакаш мирни повлечени дечки кој се релативно неискусни и не ти ги читаат сигналите.
2. Имаш убави другарки :vozbud:па може и не се заинтересирани баш за тебе ;)
3. Делуваш недостапна.

Ако видиш дека не ја бива работата за кусо време направи го првиот чекор ти... Објасни му дека не си заинтересирана да бидете другари, дека сакаш нешто повеќе или нека не ти го губи времето
 
Член од
8 септември 2008
Мислења
11.834
Поени од реакции
10.147
Кај да и пријдеш бе?
Прво те гледа што кола возиш ако немаш некое рандом бмв на кој курац бајрам со мозок само ќе си праиш. Сеа батко нема ме сака не ме сака, само бесна кола на сите јаки пи. ки матка моеш да им превртиш.
Тоа е, џабе филозофирање нема френдзона кај што буши пара
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.344
Поени од реакции
22.641
Е ај па не сум им понудил "friends with benefits" :) со полна дискреција и тоа!
Абе ги знам што сурли се, знам и со кого и каде се ебат, нејќат да дадат на тие што се знаат.
Тоа ти е грешката... Јебеш friends со нешто што сакаш да ебеш. Ти и се умилкуваш и преговараш место да настапиш остро, едноставно тргни се, остави да олади работата. Во таква ситуација или ќе се сврти кон тебе (знам нема логика многу ова ама не барај логика во вакви ситуации) или за некое време и нема да сте пријатели по што повторно може да се укаже прилика... Во секој случај ти си ќјар, можеш да си продолжиш со животот без премногу да се замараш со нешто што секако нема да го биде.
 
Член од
20 април 2014
Мислења
5.239
Поени од реакции
5.820
Абе ги знам што сурли се, знам и со кого и каде се ебат, нејќат да дадат на тие што се знаат.
Hm, za kakvi pufli bilo rabota. "Nisam ja takva cura"
Ne treba udvaranje na takvi, tuku direk gi noses na nekoe mestence nadvor od grad/selo i direk i pustas jazik i ja :sekcza: dodeka ona stenkajki ke vika "Lele abe so ke recat ako doznaat kurva ke me napraat, ne mi se desilo na mene voa vaka so poznat, ne go planira ja voa vaka"
Posle ke vides kako sama ke te traze....Ali treba zvezda da se ima. Bez zvezda uzalud je sve.[DOUBLEPOST=1469668520][/DOUBLEPOST]
I have to say, this is the sexiest part of your post.
Abe ti si istio od vcera! C c c kako ne te mrze da otvaras novi akanuti celo vreme :facepalm:
 
G

Gosh

Гостин
Без многу детали за тебе и нив (бар кажи колку години сте) тешко е да се каже што може да е проблемот. Види да не е е едно од:

1. Сакаш мирни повлечени дечки кој се релативно неискусни и не ти ги читаат сигналите.
2. Имаш убави другарки :vozbud:па може и не се заинтересирани баш за тебе ;)
3. Делуваш недостапна.

Ако видиш дека не ја бива работата за кусо време направи го првиот чекор ти... Објасни му дека не си заинтересирана да бидете другари, дека сакаш нешто повеќе или нека не ти го губи времето
Во дваесети години сум.

Не се мирни и повлечени, туку нормални дечки кои се комуникативни, и имале искуство со девојки.

Убави ми се другарките, ама конкретно во овие случаеви, по мене се влечат цело време.

Можеби им делувам премногу другарски т.е. недостапно, не знам.

Инаку не ми е интересно веќе јас да го правам првиот чекор...
 
Член од
20 април 2014
Мислења
5.239
Поени од реакции
5.820
Во дваесети години сум.

Инаку не ми е интересно веќе јас да го правам првиот чекор...
Znaci interesno ti e da stanes tipicna pufla i da glumes nedostapna. C c c, ne zaebavaj. Nas nas mazite ne ni e interesno veke da praveme prv cekor, izmoreni sme,
toa vazese do 31 decembar 1999-ta. 21-vek e veke vash ;)
 
Член од
7 јули 2014
Мислења
1.243
Поени од реакции
1.162
Жени, имa некoлку мoжни причини зaштo мaшкo нa кoе му дaвaте знaци не ви приoѓa:
1. Ѓoплетo не ги кaпирa знaците
2. Не му гo дигaш
3. Пре би се пoткaчил нa некoјa твoјa другaркa, брaтучедкa
4. Те смaтрa зa прејaкa дундa, т.е. се пoтценуе себе
5. Педер е
Гoре дoле oвa се нaјверoјaтните причини, oстaвaм нa вaс кaкo суштествa сo дoбрo рaзвиенa интуицијa дa пoгoдите кoјa или кoи се причините.
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.344
Поени од реакции
22.641
Во дваесети години сум.

Не се мирни и повлечени, туку нормални дечки кои се комуникативни, и имале искуство со девојки.

Убави ми се другарките, ама конкретно во овие случаеви, по мене се влечат цело време.

Можеби им делувам премногу другарски т.е. недостапно, не знам.

Инаку не ми е интересно веќе јас да го правам првиот чекор...


1. Сигурна си? Си ги видела со девојки или само муабет е тоа? Се си мислам дека ова е проблемот.
2. Ако не ти прават муабет за другарките тогаш си у право, не е тоа...
3. Не е само другарски, некогаш може да си недостапна у смисла почнал веќе да те идолизира. Знам звучи смешно и глупо ама на тие години и тоа се дешава, едноставно почнува да губи сигурност дека сте на исто ниво и вака му е доволно добро, еден вид френдзонираше. Почни да го избегаваш, фали му малку, или ќе му дојде памет или ќе биде крај поготово ако неќеш ти да правиш чекори...
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.720
Поени од реакции
18.457
Кај да и пријдеш бе?
Прво те гледа што кола возиш ако немаш некое рандом бмв на кој курац бајрам со мозок само ќе си праиш. Сеа батко нема ме сака не ме сака, само бесна кола на сите јаки пи. ки матка моеш да им превртиш.
Тоа е, џабе филозофирање нема френдзона кај што буши пара
Вака и јас се тешев порано (y)
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.271
Жени, имa некoлку мoжни причини зaштo мaшкo нa кoе му дaвaте знaци не ви приoѓa:
1. Ѓoплетo не ги кaпирa знaците
2. Не му гo дигaш
3. Пре би се пoткaчил нa некoјa твoјa другaркa, брaтучедкa
4. Те смaтрa зa прејaкa дундa, т.е. се пoтценуе себе
5. Педер е
Гoре дoле oвa се нaјверoјaтните причини, oстaвaм нa вaс кaкo суштествa сo дoбрo рaзвиенa интуицијa дa пoгoдите кoјa или кoи се причините.
јас приоѓам само за пари, ако мафне госпоѓата на кај мене со банкнота - ќе и пријдам
 
Член од
5 мај 2016
Мислења
1.330
Поени од реакции
854
Hm, za kakvi pufli bilo rabota. "Nisam ja takva cura"
Ne treba udvaranje na takvi, tuku direk gi noses na nekoe mestence nadvor od grad/selo i direk i pustas jazik i ja :sekcza: dodeka ona stenkajki ke vika "Lele abe so ke recat ako doznaat kurva ke me napraat, ne mi se desilo na mene voa vaka so poznat, ne go planira ja voa vaka"
Posle ke vides kako sama ke te traze....Ali treba zvezda da se ima. Bez zvezda uzalud je sve.[DOUBLEPOST=1469668520][/DOUBLEPOST]
Abe ti si istio od vcera! C c c kako ne te mrze da otvaras novi akanuti celo vreme :facepalm:
Море бре мајката, искусно мажишче(магаре) си бил:pos::pos:
 
Член од
11 март 2015
Мислења
1.117
Поени од реакции
982
И не, не мислам на девојки кои не ви се допаѓаат или пак немате заедничка хемија...
Баш напротив, се осеќа хемија, поминувате време заедно, блиски сте, памтите се за неа, правите се што ќе ( ви ) побара, и пак ништо?
Не знам за другите градови али во Скопјево важи максимата сите машки ебачи сите женски невини....
Некоја што е просечна по изглед, нормално и ласка некој да ја примети, али за да испадне пичка ипол пред другарките, кога некој дечко ќе проба да и пријде она го одјебуе у фазонот као имам дечко, те молам не ме замарај, што ти е бе сељачино, иди врти и филмови на друга и слично. Нормално момакот си иде како посран пошто не може да сфати што се десило у наредните недела ипол.
Некоја што е ептен згодна, дотерана, пицната, кога пробуваш да и пријдеш само ќе те измерка и имаш реакција на разочарување у фазон....мхххх...и си врти глава на страна. Пак си идеш како посран.

Е сега има момци кои се ставаат на селски начин, па затоа се одбиени...И јас да сум девојка и некој рандом тип да ми каже јао маче колку си јака, ќе му одговорам да бе 150кг на бенч дигам и ќе го одјебам.
Или ги имаш оние што идат преку другар у фазонот абе другар ми ептен те сфиѓа....А притоа двајцата имаат по 25 години.

Секоја чест на исклучоци, али тие исклучоци од горниве категории веќе имаат страв да не ги избламира некој/а што мисли дека Парис Хилтон.
 

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
16.322
Поени од реакции
7.781
Сепак, на сите три им кажав и им кажувам дека сакам да ги ебам, па ако им се присака, нели...

Ти си момак за сваке потребе :icon_lol:, знаеш кога ќе ти се јават да ги ебиш? Никогаш.

За Танго се потребни двајца а мажот секогаш води, така да секс кога сака тој, а ако чека жена да го води тангото тоа нема да се случи.
 

Vespertine

The Ugly Duckling
Член од
22 септември 2009
Мислења
2.932
Поени од реакции
3.386
Значи селиот страв доаѓа од околината, што другите ке кажат за нас. Дали ке не видат како победници во освојување или губитници. Пример кога сум сам и симпатијата е сама ми е многу искрено и едноставно пиоѓањето, муабетот, сигурноста. Кога тоа се прави по кафиќи или седенки, напнато е. Треба да изиграваш фраер за пред друштво или она да изиграва фраерка пред друштво.
 

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
16.322
Поени од реакции
7.781
Во дваесети години сум.

Не се мирни и повлечени, туку нормални дечки кои се комуникативни, и имале искуство со девојки.

Убави ми се другарките, ама конкретно во овие случаеви, по мене се влечат цело време.

Можеби им делувам премногу другарски т.е. недостапно, не знам.

Инаку не ми е интересно веќе јас да го правам првиот чекор...

Фати го за кур као случајно, и после остави го тој прв да го направи првиот чекор, речи му чек малку шлицот отворен.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom