Од кога навивате?

Член од
20 март 2007
Мислења
8.493
Поени од реакции
308
meazza напиша:
Јас навивам за Интер од 1997-98.. од кога почнав да следам фудбал. Причината зошто го засакав Интер беше мојот братучед Димитар.. како и доаѓањето на Роналдо во Интер.. мислам дека тоа беше 1997.. Исто така мој омилен играч беше Иван Заморано кој во тоа време играше за Интер.
Inter per sempre!

me2 роналдо од коа дојде 97год. иначе интер од секогаш ми се допаѓал поради [SIZE=-1]најдобрите играчи на светот :Youri Djorkaeff, Javier Z,[/SIZE][SIZE=-1] El Chino[/SIZE](najdobriot koj nikogas ne go dostigna svojot potencijal, nemav videno kako nego ni messi ni niso ne mu e ramen),[SIZE=-1]Pagliuca, Toldo-linho, Frey(многу си го поштовам), Baggio, Vieri, Cordoba, Zamorano(ќе го забораев), MATRIX-ot, Oba Oba, Clarence(големата грешка на морати заедно со Cannavaro), [/SIZE][SIZE=-1]S. Conceição, Crespo, Bati, [/SIZE][SIZE=-1]El Jardinero, FiKo, Patrick, [/SIZE][SIZE=-1] l'imperatore Adriano, Ibracadabra какви тимови ''имавме'' низ годините па тоа е по по по по Io Sono Internista,

[/SIZE]
F O R Z A I N T E R N A Z I O N A L E
 

cyberlady

стара чупа
Член од
2 ноември 2005
Мислења
329
Поени од реакции
11
Фудбал

Од оваа зима. Испив шише Златен Даб додека го гледав натпреварот помеѓу Германија и Данска во голем фудбал (BigSoccer) во Алгарва. Германката не прими ниту еден гол. Цел час потоа ми се вртеше во главата.:tv:
 
Член од
5 април 2007
Мислења
1.609
Поени од реакции
298
NAVIVAM ZA CRVENA ZVEZDA OD 5 GOD 1990-1991GODINA ZA PAMETENJE OSVOJUVANJE KUPOT NA EVROPSKITE SAMPIONI NEKOI TIMOVI I DENES SONUVAAT ZA OSVOJUVANJE NA LIGATA NA SAMPIONI NO TOA IM USPEALO I KE USPEE SAMO NA NAJDOBRITE delije\sever
 

ZIKS

Ај за убо да е.
Член од
26 јануари 2007
Мислења
3.582
Поени од реакции
39
почнав да навивам од пред неколку години, кога се отворија кладилници, и така почнав да пратам натпревари, и почнав да навивам....:)
 

Chejo

Мрзата
Член од
9 февруари 2007
Мислења
320
Поени од реакции
1
Навивам од многу одамна. Прв тим за кој сум навивал бил реал мадрид затоа што таму играл мојот омилен играч Peđa Mijatović. И од тогаш па исеуште сум за нив.
 
Член од
26 април 2007
Мислења
93
Поени од реакции
0
па можам да кажам дека се сеќавам на добар дел од натпреварите на светското во америка во 1994 година. мислам дека од тогаш
 

bama

† Револуционер †
Член од
1 февруари 2007
Мислења
2.040
Поени од реакции
362
јас навивам за АРСЕНАЛ кога бев 8 год
 
Г

Грејвдигер

Гостин
од 1997 сум за Реал Мадрид, поточно и од тогаш почнав да навиван :) :)
 
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
auuuuu! ne se secavam dobro! za real navivam od 7 god.
toa e interesna prikazna! brat mi navivase za juve a eden negov drugar za REAL...
i me prasuvaat za kogo si?... i jas namerno protiv brat mi i vikam za REAL

i od togas sum za real madrid
 
Член од
26 април 2007
Мислења
73
Поени од реакции
3
Navivam od 6 godini za LAZIO i za ARSENAL
 
Член од
19 март 2007
Мислења
6.574
Поени од реакции
163
Навивам за Ајакс од 2000-та
Навивам за Рома од 1998-та
Навивам за Баерн од кога знам за себе
Навивам за Вардар од кога знам за себе
Навивам за Барса од 2001-та

а, и навивам за Италија од 2001-та
 
F

fantomX

Гостин
Навивам за Челзи, за Реал Мадрид и за Победа од кога знам што е фудбал
Навивам за Баерн Минхен од кога гледам германско (2002)
Навивам за Ајакс и за Лион од 2003
 

Пики

amazing happens
Член од
10 март 2007
Мислења
1.923
Поени од реакции
37
Јас почнав да навивам од 8 год.Прв натпревар што го гледав ми беше Јувентус-Рома многу ме бендисаја јуве и од тогаш па се до денес си навивам за нив.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom