Од кога навивате?

Член од
19 септември 2005
Мислења
5.616
Поени од реакции
180
Од кога, и зошто почнавте да навивате за вашиот омилен фудбалски клуб?

Значи очекувам мислење со кој е вачиот клуб, и која случка, човек ве убеди да му ја дадете довербата него...


Ај јас да си кажам... значи почнав да навивам за Интер поради Зенга 1991-92... во тоа време бев во некој филм да сакам да сум голман, па кога почнав поќе да знам веќе 94та Интер ја имаше освоено Уефа... наредно веќе во 98 повторно ја зедоа УЕФА а тогаш во тимот имаше баш јаки играчи Паљука, Роналдо, Занети, Винтер (еден од омилените), Симеоне, Џоркаеф, Заморано, Вест

Тогаш дефинитивно бев за ИНТЕР!
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Јас од 2001 сум за Интер...
Ми текнува ја земав тогаш Фифа 2001 и коа требаше да почнам да играм ги прашав другарите за кој се...И они викаат сите Интер...и го земав клубот

После тоа ми зарасна при срце и рестото историја :)
 

Fantom

Chikara
Член од
4 јуни 2006
Мислења
11.453
Поени од реакции
812
Јас сум за овој Челзи: Лампард, Тери, Хазелбанк, Макелеле, Гудјонсен, Даф, Смертин, Тореандре Фло...
Мада и денешниов е убав :)
 
Член од
26 април 2006
Мислења
13.024
Поени од реакции
1.940
Zidan koa dojde, ama i Raul bese zver na vremeto.ite koa mislea deka Zidan e baksuz
 

^^GoRiLLaZ^^

Happiness...?
Член од
25 јануари 2007
Мислења
5.735
Поени од реакции
7.983
За ЈУВЕ навивам од 4 одделение...
 

^^Smiley^^

Broo Tal Smy Lee
Член од
25 јануари 2007
Мислења
1.045
Поени од реакции
25
Ја за Партизан сум уште од малечок. Татко ми ме зарази со тоа. Пошто тој е страсен навивач на Партизан. А за Јуве навивам од 5 одд. Строго црно-бело ориентиран!!!:pos2:
 

Романтичар

Се хранам масно и навивам гласно!
Член од
10 јануари 2006
Мислења
125
Поени од реакции
0
Никој од вас не навива, сите сте симпатизери (а и тоа е прашање).

Што се однесува до мене, тече деветтата година помината во интензивно навивање за Работнички насекаде низ Македонија. Планирам барем уште 10 пати по толку. :party1:
 

ragazza

Adorable
Член од
3 јуни 2005
Мислења
2.870
Поени од реакции
29
Романтичар напиша:
Никој од вас не навива, сите сте симпатизери (а и тоа е прашање).

Што се однесува до мене, тече деветтата година помината во интензивно навивање за Работнички насекаде низ Македонија. Планирам барем уште 10 пати по толку. :party1:
Јас месец дена навивам за нив , какво бате игра , таков мајка не раѓа уште еднаш хихи
Ок малце посериозно , навивам за Милан од мој 11 год , Малдини ми зеде здив со неговата игра
 

meazza

lo §ono in†eri§†a
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.011
Поени од реакции
1.129
Јас навивам за Интер од 1997-98.. од кога почнав да следам фудбал. Причината зошто го засакав Интер беше мојот братучед Димитар.. како и доаѓањето на Роналдо во Интер.. мислам дека тоа беше 1997.. Исто така мој омилен играч беше Иван Заморано кој во тоа време играше за Интер.
Inter per sempre!
 

runBABYrun

Секој ден НЕ е Велигден
Член од
1 февруари 2007
Мислења
724
Поени од реакции
0
navivam za roma od koga znam za sebe. :)
potocno kazano od 1998
 

Kajgana Shop

На врв Bottom