Одмазда за неверство?!

Член од
5 февруари 2007
Мислења
4.059
Поени од реакции
2
PSYtisfaction напиша:
Не би се одмаздувала во никој случај, имам попаметни работи на кои ќе ја насочам енергијата. Ќе ставам крај на врската и терам даље.
Ок ако е врска но овде станува збор за брак и што ако...
 
Член од
16 март 2007
Мислења
317
Поени од реакции
20
Mislam deka e mnogu glupo da se odmazduvas za neverstvo,iako sekoj ja ima taa zelba vo momnetot, zasto na toj nacin pokazuvas uste nekakov interes za toj sto te izneveril.
Mislam deka vo spomenatiot slucaj, zena mu na Abramovic samo se obiduva da mu go rpivlece vnimanieto, baska ako bil tolku za nikade sto i e gajle dali ja izneveril?
A i epten mi e nisko toa sto zbori za intimni delovi od nivniot zivot, ali nejzino pravo.
 

HaRdToGeT

UnStOp@bbLe KiLLeR
Член од
18 септември 2005
Мислења
373
Поени од реакции
7
marija aleksova напиша:
Видовме каква беше разврската околу бракот на Роман Абрамович.Сега неговата бивша сопруга за одмазда го купува "Арсенал" и изјавила дека последните години од бракот со Роман и биле здодевни во секој поглед па дури и во кревет , па сега планирала да го поправи тоа.

Како вие би се одмаздиле за неверство?
Kade vo slucajov ima neverstvo ?
patem odmazdata e najlosh cin shto moze eden covek da ja napravi, so toa ne pokazuva deka ni najmalce e razlicen od drugiot. A ima takvishto deckoto/devojkata izneverila pa ajde ovaj/ovaa ke vrajka, i koja e razlikata pomejgu niv dvajca ? ja nema neli ....
 
Член од
16 март 2007
Мислења
317
Поени од реакции
20
Pa se razveduvaat zaradi pomladata sopernicka na zena mu, ali nema vrska vo pravo si, odmazdata na nikoj ne mu donela nisto dobro, pa nema ni na bivsata G-ga Abramovic.
 

SCORPIO__20

Your sex is on fire
Член од
1 февруари 2007
Мислења
4.380
Поени од реакции
71
Шкорпиите го обожаваат моментот на одмазда на некој начин ги исполнува...
Што се однесува до мене лично никогаш и не би се одмаздил...мислам дека не вреди повторно да се трудиш да направиш за таа личност кога претходно веке си се потрудил давајки искрени чуства и емоции на кој партнерот партнерката вратиле со неверство
Во животот секогаш секој се наоѓа 2пати на исто рамниште
-Ако изневериш Ке бидеш и ти изневерен
-Ако те изнверат И неверникот ке биде изневерен...
Точно дека одмаздата малку повеќе или помалку секој од нас би ја посакувал но уште послатко е кога партнерот ке увиди дека веке не го вреднувате за ништо на светот.Затоа и јас се оградувам од одмаздување ипак не е таков мојот стил.
 

TWEETY***

Мy life..my rules..any questions?
Член од
18 февруари 2006
Мислења
2.041
Поени од реакции
66
Delux напиша:
Треба да се признае дека одмаздата е најслатка!!Свесно или подсвесно,секој ја посакува.
Eve priznavam :)Ja posakuvav, no navreme sfativ deka e samo gubenje vreme i navistina ne vredi.
 

SkYw4lk3r

The last Jedi
Член од
20 февруари 2007
Мислења
324
Поени од реакции
7
E ova e edna od tmite za koi vredi da se razmisli:
1.Treba li da se zamaram
2.Ne treba da se zamaram
*-Epa toa zavisi od sluckata koja se desila ako e nesto sto ti tesko go podnesuvas i na partnerot ic ne mu e gajle ni 2% ne se zamara dali ti e tesko ili ne. E togas mislam deka treba da ja sledite slednava postapka:
-Prvo sleduva kidnapiranje i baranje otkup(dve novogodisni paketcinja i dr.) posle ako otkupot ne se svati seriozno gresniot ide u masina za melenje meso i melenoto meso ide u prodazba u mesarata kaj sto kupuvaat roditelite na kidapiraniot/a i da go kupat mesoto i so slast da si go izedat, a ako prifatat da ti gi dadat dvete paketcinja za otkup si gi zimas i nikomu nisto. BAREM JAS TAKA BI POSTAPIL :pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos:
 

CT

Член од
21 февруари 2007
Мислења
384
Поени од реакции
2
I bile zdodevni a? More orospija teshka, toa kjor da si ke znaesh deka go obraboti choekot za pari.. c, c, c pa ushte go kupila klubot, kakva drolja ne mi se veruva.
Abe kakva odmazda za nerverstvo, ke i se iseram i spakuvam sranjata i ke i kazham deka povekje vredat od nejze.. i kraj. Tolku treba.
 

Fortune

шодаенешчо
Член од
9 мај 2005
Мислења
12.493
Поени од реакции
183
marija aleksova напиша:
Ок ако е врска но овде станува збор за брак и што ако...
Па што ако станува збор за брак? Демек треба да се одмаздуваш доколку си во брак?
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.749
Поени од реакции
1.855
Без оглед дали се работи за брак или врска, не би се одмаздувала за неверство. Ако тој ме изневерил, значи дел, ако не и целосно ги изгубил чувствата кон мене, па што би можело да го погоди и повреди? А и зошто? Единствено нешто што би се трудела да направам е достоинствено да го оставам, па ако е некој со три грама памет, тоа најмногу ќе го заболи, ако не во моментот, после некое време секако.:toe:
 
Член од
5 февруари 2007
Мислења
4.059
Поени од реакции
2
CT напиша:
toa kjor da si ke znaesh deka go obraboti choekot za pari..
Kako мислиш го обработила за пари ? Се што има стекнато тој и сето тоа богатство е стекнато заеднички во бракот. Кога тие се зеле тој продавал хот-дог, немал ни скршена пара.
 

Coca-Cola1981

uzivaj vo nepovtorliviot vkus Always CocaCola
Член од
27 јануари 2007
Мислења
417
Поени од реакции
1
секако дека сум посакувала уф на моменти и за ништо друго не сум размислувала освен како да вратам некому нешто мило за драго, не само за љубов за се, ама по извесен период нема да ми се створи ситуација да вратам и ќе се забораам, меѓутоа „ГОСПОД ГЛЕА И ВРАЌА, МОЖЕБИ ЗАБАВУВА НО НЕ ЗАБОРАВА” се покажало во мојот живот дека држи вода и те како. Е тогаш ми е најслатко кога ќе заборавам и оп некако ќе разберам од некого што и како им се случило на тој/таа што сум се замарала да им враќам мило за драго. Е тогаш знам да се ситам и дури не можам да се препознаам самата себеси.:kesa: знам не не чини ама појако е од мене........ :kesa:
 
Член од
30 јануари 2005
Мислења
7.397
Поени од реакции
1.308
marija aleksova напиша:
Kako мислиш го обработила за пари ? Се што има стекнато тој и сето тоа богатство е стекнато заеднички во бракот. Кога тие се зеле тој продавал хот-дог, немал ни скршена пара.
:cuc: ГАЗДА. Тоа е зборот кој ја опишува жена му. МАДА ФАКА:music3: , исто така. Пази сеа, девојка ми ме откачува, ја купувам куќа одма до нејзе, и ѕидот кој гледа кон нејзиниот прозор го буткам. Цел го правам во огромен прозор и не ставам завеси. Да се гледа. Внатре диско топка и шанк. Шипка у средина, и парти ол деј енд најт...:eek:jea: :cug: Влез слободен за цел свет, освен за неа :)
Арсенал бе... Уште да бидат прваци, хихи. А замисли се сретнат у куп, и у ложа еден до друг. :pos: Која екипа изгуби добива колективен отказ :eek:lee:
 
Член од
28 јануари 2007
Мислења
24
Поени од реакции
2
Delux напиша:
Треба да се признае дека одмаздата е најслатка!!Свесно или подсвесно,секој ја посакува.
НЕ. дефинитивно не
 

Kajgana Shop

На врв Bottom