Оглас за вработување во МВР

Член од
24 април 2010
Мислења
1.248
Поени од реакции
1.752
ние шо работиме по приватниве фирми ке умираме ке не измачуваат за да заработиме и за нив плати што седат по цели денови во станици и пијат кафенца ... Јас сум да се дели фиром
Тоа е тој македонски менталитет, јас немам ама и мојот камшија да нема, ако толку ти се пие кафецне дој јас те частам, кажи ако сакаш и во станица ке те носам да пиеме кафе, не сум знаел дека пиењето кафе се смета за толку голема привилегија.
За ова последново, мммм , не знам што да ти вратам, ме остаи без зборови.
 
Член од
26 мај 2015
Мислења
458
Поени од реакции
253
Тоа е тој македонски менталитет, јас немам ама и мојот камшија да нема, ако толку ти се пие кафецне дој јас те частам, кажи ако сакаш и во станица ке те носам да пиеме кафе, не сум знаел дека пиењето кафе се смета за толку голема привилегија.
За ова последново, мммм , не знам што да ти вратам, ме остаи без зборови.
Јас сум другар сите да имаме а не само комшијата да има што работи во Полиција а ние по приватниве да умираме без скапан денар? Еднаш ке мора да се пресече во оваа недржава ! или сите ке имаме или никој нека нема ![DOUBLEPOST=1468957104][/DOUBLEPOST]
Зошто се измачуваш и дозволуваш да умираш секојдневно..имам идеја и мислам дека треба да се пријавиш на конкурсов за полицајци...па барем ке одмориш, ке седиш, ке пиеш кафенце...ехее..кој ќе биде како тебе:D
А тоа што го кажа за фиром да се дели, тоа да и делиш ти по дома покуќнина можеш а за татковинава моја несмееш така:D
Како прво не сум курва па да се пријавувам за работа во Полиција како второ други ке ја делат ние сакале или неќеле натака иде ... Грујо и Заев нека преговараат во пржино уште малце ни остана ...
 
Член од
24 април 2010
Мислења
1.248
Поени од реакции
1.752
Јас сум другар сите да имаме а не само комшијата да има што работи во Полиција а ние по приватниве да умираме без скапан денар? Еднаш ке мора да се пресече во оваа недржава ! или сите ке имаме или никој нека нема ![DOUBLEPOST=1468957104][/DOUBLEPOST]
Како прво не сум курва па да се пријавувам за работа во Полиција како второ други ке ја делат ние сакале или неќеле натака иде ... Грујо и Заев нека преговараат во пржино уште малце ни остана ...
Абе дааа до таму е дојдено, ти со 200 евра за леб немаш а полицајците со 300 евра гледам се милјардери станаа немат на парите што да им праат.
"или сите ке имаме или никој нека нема !" - еве по сликовито, од ова си пати оваа наша македонија, што праиме ако почнат тие од африка да се жалат
 
Член од
5 мај 2016
Мислења
1.330
Поени од реакции
854
Јас сум другар сите да имаме а не само комшијата да има што работи во Полиција а ние по приватниве да умираме без скапан денар? Еднаш ке мора да се пресече во оваа недржава ! или сите ке имаме или никој нека нема ![DOUBLEPOST=1468957104][/DOUBLEPOST]
Како прво не сум курва па да се пријавувам за работа во Полиција како второ други ке ја делат ние сакале или неќеле натака иде ... Грујо и Заев нека преговараат во пржино уште малце ни остана ...
Може ли само да те замолам да не се однесуваш курвински и да не ги навредуваш луѓето кои поштено си вадат парче леб...а за Грујо И Заев несакам да коментирам оти ми се дигаат црева од двајцата...да имам некоја сила би ги ставила врзани на плоштад и сите граѓани на оваа дршава да поминуваат и да ги каменувааат.
 
Член од
6 април 2014
Мислења
4.950
Поени од реакции
6.146
Оди прашај од горе кај е логиката но тое а вистината.
Па ве покаинв вас како по спремни, пошто нели полицајците се неспремни според вас, а тоа колку се способни се докажало, нема што да дискутирам тоа со тебе.
Никој не ти е крив што току си способен да се снаоѓаш во животот и што работиш 6 дена за 200 евра.
Ако не веруваш, не мора, ако те интересира во бројки оди побаарај во идризово и ке ти дадат пезултати во точни бројки кој колку е спремен, зошто проверките се повторуваат 3 пати дур си на обука, не само кога влагаш таму.
И кога веке се пикаш ко прле пред магаре, според тебе од кај заклучи дека полицајците не се спремни.
Pa eve vo prethoden post napomeniv deka devojka koja ja poznavam za da gi pomine testovite napravila tri skleka i istrcala 100 metri. Dali e toa dovolen dokaz ?
 
Член од
24 април 2010
Мислења
1.248
Поени од реакции
1.752
Pa eve vo prethoden post napomeniv deka devojka koja ja poznavam za da gi pomine testovite napravila tri skleka i istrcala 100 metri. Dali e toa dovolen dokaz ?
И јас во предходен пост напоменав дека: ""Од полицајците што влегоа во последниве 3 конкурси дали има 10 посто што не можат да ги поминат вежбите (пошто беа синови на началници)(не збориме за женски)"", тоа е поради фактот дека во мвр фалат женски и поради малот број на пријавени кандидатки, и така од женските не се бара да бидат физички мн по сремни зошто претежно работот по канцеларии.
 
Член од
15 јануари 2016
Мислења
83
Поени од реакции
6
После колку време од поднесувањето на документите следуваат тестовите за физичка подготвеност?
 
Член од
5 август 2008
Мислења
6.007
Поени од реакции
5.324
тестовите за физичка подготвеност ќе бидaт oвие штo се пишaни вo групaвa?
Нa стрaнaтa нa мвр стoјaт декa ќе бидaт истите и oд претхoдните кoнкурси
 

Пеце

Пелистер-Битола
Член од
16 септември 2009
Мислења
4.218
Поени од реакции
4.962
Мажи
- Висина минимум 175цм
- Најмалку 9 склекови за 9 секунди
- Најмалку 16 стомачни за 30 секунди
- Скок во далечина од место најмалку 220цм
- Спринт на 20 метри за најмалку 3,35 секунди
- Спринт на 100 метри за најмалку 15 секунди
- Трчање 1500 метри за најмалку 5,25 минути
Сигурно ова се бара за мажи ?
Имав намера да се пријавам, но ќе оставам уште подобро да се спремам кондициски за следниот конкурс...
Негде имав видено дека за мажи бараат 60 стомачни, 55 склекови, а за трчање 3200 метри за 13,30 минути и 10 згибови...
Ако бараат како горенаведеното шо кажа, тогаш во еден здив ги правам сите од физичкиот дел :D
Некои се жалеле од психичкиот дел т.е. тестирањето, незнам како е сега...
 
Член од
2 јуни 2007
Мислења
5.704
Поени од реакции
3.266
Интересно, чинам од 2011 два пати годишно има конкурси со по минимум 400 џандари по конкурс.
800-1000 џандари годишно, тоа иде накај 4-5000 нови џандари.
Од старите џандари најмногу 1000 да се отишле во пензија.
А и овие што ги гледам, катастрофа се. Во моето место само еден вреди да биде полицаец, другите се ужас.
2 наркоманки, 3 курвички, 2 тешки селендри.
 
Член од
28 март 2015
Мислења
5.428
Поени од реакции
11.336
Таман се заинтересирав за ова читам над 1.75см, така да отиде во канта и оваа опција.
А вежбиве се срамота. Човек што лежел 20год со еден месец вежбање ќе успее да ги направи овие. А како што слушам од како ќе те примат не прават никакви физички тестови во иднина, па поради тоа скоро сите стануват свињи.
 
E

Epsilon

Гостин
Кога е пријавувањето/поднесување на документи?
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.659
Поени од реакции
34.951
Абе дааа до таму е дојдено, ти со 200 евра за леб немаш а полицајците со 300 евра гледам се милјардери станаа немат на парите што да им праат.
"или сите ке имаме или никој нека нема !" - еве по сликовито, од ова си пати оваа наша македонија, што праиме ако почнат тие од африка да се жалат
Аман бе, за 300 евра даваат по 5000евра за вработување, ако платата што си ја пишал таква тогаш овие што платија по 5000 евра се со тешка ретардација.
 
Член од
26 мај 2015
Мислења
458
Поени од реакции
253
Аман бе, за 300 евра даваат по 5000евра за вработување, ако платата што си ја пишал таква тогаш овие што платија по 5000 евра се со тешка ретардација.
дружее под 400 евра не се башка бенифициран стаж примаамливо за луѓе што сакаат да зимаат плата без мака
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.659
Поени од реакции
34.951
дружее под 400 евра не се башка бенифициран стаж примаамливо за луѓе што сакаат да зимаат плата без мака
Абе знам колку земаат јас, цимер имав што беше во ЕБР, имаше месеци скоро 40ка му се собираа.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom