Огласи за цимер/ка

Член од
3 август 2014
Мислења
6
Поени од реакции
1
Се бара цимер/цимери за стан во Скопје.Ние сме 2 и бараме уште 1 или 2 цимери(по можност 1год факултет) за да најдеме заедно стан.Повеќе инфо во инбокс.
 
Член од
4 август 2014
Мислења
3
Поени од реакции
1
Здраво на сите. Ние сме две студентки,бруцоши, бараме уште две цимерки. Најдовме стан преубав,значи модерно опремен,со 2 спални со по 2 оделни кревета и со 2 купатила. Станот се наоѓа во Кисела Вода,позади Веро. Цената е 3500 од секого + сметки.

Кој е заинтересиран нека ми пише во инбокс ќе оставам и фејсбук и ке пратам слики. Позз
 
Последно уредено:
Член од
30 јули 2014
Мислења
2
Поени од реакции
0
Барам цимерки за стан во посебна соба во Аеродром, Ново Лисиче евентуално Центар за од септември со веќе најден стан или заедно да бараме. Јас сум на Детективи и безбедност на ФОН на постдипломски т.е 5та година. Минатата година си поминав многу лошо, па затоа барам сериозни девојчиња без разлика дали се вработени или студентки, кои заеднички ќе ја сносиме одговорноста и делиме работата во станот (се мисли на одржување на хигиена) кои ќе знаат кога е време за гости и забава. Не сум против забави и гости но да не е претерано рано наутро пуштање музика и доаѓање на гости или доцна во текот на ноќта. Возраста не ми е битна, јас сум 23 години. Прифатлива цена до 4500 денари максимум. Ве молам пишете ми на trajkovska_daniela@hotmail.com
или на ФБ https://www.facebook.com/trajkovska.daniela.1


Итно ми треба
 
Член од
5 август 2014
Мислења
1
Поени од реакции
0
Се бара цимер/цимери за стан во Скопје.Ние сме 2 и бараме уште 1 или 2 цимери(по можност 1год факултет) за да најдеме заедно стан.Повеќе инфо во инбокс.
Ej ti pishav vo inbox ama slabo nekako pa aj vaka ako vidish. Sum zainteresiran, 071 505278
 
Член од
3 август 2014
Мислења
2
Поени од реакции
0
Здраво на сите. Ние сме две студентки,бруцоши, бараме уште две цимерки. Најдовме стан преубав,значи модерно опремен,со 2 спални со по 2 оделни кревета и со 2 купатила. Станот се наоѓа во Кисела Вода,позади Веро. Цената е 3500 од секого + сметки.

Кој е заинтересиран нека ми пише во инбокс ќе оставам и фејсбук и ке пратам слики. Позз
се чекаш :)
 
Член од
9 август 2014
Мислења
2
Поени од реакции
2
Барам цимер/и за стан во Скопје, доколку некој има најдено стан или пак заедно да бараме. Пишете пп за повеќе информации. Позз
 
Член од
3 февруари 2011
Мислења
8
Поени од реакции
0
Baram stan Centar, Avtokomanda, Skopjanka, Prolet...pa moze i Kisela Voda kaj rampa. Ako nekoj bara cimer koj ima najdeno stan na nekoi od navedenite lokacii neka me kontaktira. 076685515 dostapen 24/7
 

Jaqen H'ghar

Faceless man
Член од
25 март 2009
Мислења
1.077
Поени од реакции
1.271
Море Скопјани сте качиле цени на станови многу , во просек доаѓа по 70+ евра од човек плус сметки:D
Дајте нешто со поприфатлива цена. :D
 
Член од
10 август 2014
Мислења
11
Поени од реакции
2
Итно барам цимерка/ки за во Штип, за стан да не се секирате затоа што многу лесно ќе го пронајдам бидејќи имам доста понуди само ми треба цимерка/ки и да се договориме на кое место ќе ни одговара меѓусебно! За подетални информации во инбокс.
 
Член од
15 октомври 2009
Мислења
822
Поени од реакции
290
Итно барам цимерка/ки за во Штип, за стан да не се секирате затоа што многу лесно ќе го пронајдам бидејќи имам доста понуди само ми треба цимерка/ки и да се договориме на кое место ќе ни одговара меѓусебно! За подетални информации во инбокс.
а цимери може? :D
 
Член од
10 август 2014
Мислења
11
Поени од реакции
2
bace ti daj nekoja drugarka ako imash ponudi cimerstvo, oti za kafeto nisho ne pravime :pos::pos:
 
Член од
17 декември 2012
Мислења
113
Поени од реакции
48
Под стан (трособен) сум во Аеродром кај Три Бисери. Па доколку некој бара цимер со стан нека пише во инбокс за подетални информации.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom