Огласи за цимер/ка

Член од
1 септември 2012
Мислења
1
Поени од реакции
0
Се бараат една до две цимерки за во стан во Карпош во близина на зоолошката.
Заинтересираните нека пишат (итно!)
 
Член од
10 август 2008
Мислења
744
Поени од реакции
266
Nie sme dve cimerki, vtora godina na filoloski i barame uste edna ili dve cimerki za stan vo centar, Karpos 1 ili kaj Zeleznicka. Pisete PP.
 
Член од
26 јануари 2010
Мислења
11
Поени од реакции
0
здраво:)
ние сме две цимерки и бараме уште две цимерки за стан во Автокоманда, станот е супер,а има и интернет и кабловска . па пишете,позз
 
Член од
3 септември 2012
Мислења
2
Поени од реакции
0
Baram cimerka za stan vo Hrom.Stanot e na 7-8 minuti podaleku od G.Delcev ,taka da na tie sto se na tehnihnickite fakulteti im e blizku isto kolku domot.Inaku toj e sosena nov stan ,sega za prv pat se vseluvame.
 
Член од
15 мај 2012
Мислења
11
Поени од реакции
5
Јас сум сам, ми треба во Штип екипа... за немам ништо најдено, за стан е лесно за мене, туку цимер/ка ако му треба некој
и јас барам цимер мозиме некако да се договориме :D
 
Член од
15 октомври 2009
Мислења
822
Поени од реакции
290
и јас барам цимер мозиме некако да се договориме :D
во штип ли си на факс ? јас веќе конкурирав во студентски, бидејќи не најдов екипа за стан и тоа, во случај деновиве да не ме примат во студентски ќе се договориме... дај ми во ПП твој ФБ па ке збореме.
 

Сталкерот

Резидентен космонаут
Член од
5 јуни 2012
Мислења
5.753
Поени од реакции
7.571
Вака се бара цимер? За дома ти треба цимер за в соба?

Па пиши во кој град, каде, како, зошто, колку...
:D
Скопје,
Карпош, центар, К.Вода,Аеродром, Тафталиџе.
 
Член од
11 јули 2012
Мислења
10
Поени од реакции
1
Итно бараме две цимерки за стан карпош 1.... заинтересираните нека пишат :)
 
Член од
17 октомври 2010
Мислења
52
Поени од реакции
3
Се бара цимер за Скопје - Центар кај Qbe , ние сме тројца , станот е со 2 спални , дневна и посебна кујна со трпезарија
 
Член од
11 септември 2012
Мислења
7
Поени од реакции
2
барам цимери скопје инфо во пп
--- надополнето: 12 септември 2012 во 19:55 ---
барам цимери скопје инфо во пп
 

Kajgana Shop

На врв Bottom