Оваа година нема ваучери за апсолвентите

Член од
8 април 2008
Мислења
133
Поени од реакции
9
Министерство за информатичко општество

+389(0)2 320-0870
 
Член од
16 август 2009
Мислења
2.213
Поени од реакции
1.713
Аман бре, значи тоа шо се шушкаше цело време уште од почетокот на годината ќе се оствари? Економска криза? Баш јас кога сум на ред? Разни тикви од педагошки земаа лаптоп, јас информатичар тука учам програмирање на матен монитор. Зарем ќе скратат од пензионерите шо ќе умрат уште некое време? Од иднината на државата скратуваат. Нека идат сите у такво. Идиоти!

Треба протест и тоа како. Студентите за ништо не се бунат. Се бунат Албанците и им даваат се што сакаат.
 
Член од
8 април 2008
Мислења
133
Поени од реакции
9
Аман бре, значи тоа шо се шушкаше цело време уште од почетокот на годината ќе се оствари? Економска криза? Баш јас кога сум на ред? Разни тикви од педагошки земаа лаптоп, јас информатичар тука учам програмирање на матен монитор. Зарем ќе скратат од пензионерите шо ќе умрат уште некое време? Од иднината на државата скратуваат. Нека идат сите у такво. Идиоти!

Треба протест и тоа како. Студентите за ништо не се бунат. Се бунат Албанците и им даваат се што сакаат.
Eве потврда за тоа:
http://a1.com.mk/vesti/default.aspx?VestID=112725#komentari
Код:
[URL]http://a1.com.mk/vesti/default.aspx?VestID=112725#komentari[/URL]
 

g0d

Член од
16 јули 2008
Мислења
10
Поени од реакции
1
taka e kako ne im e sram ni ja skartuvaat idninata............ej stignavme do apsolventi i na kraj nisto...a dali nasata vlada se zaprasuva dali site studenti koi gi pottiknuva da se zapisat na studiranje imaat sredstva da si ovozmozat kompjuter....zs na denesnicava bez kompjuter i bez jazik si nikoj i nisto...
 

Hooligan

..The President...
Член од
9 февруари 2008
Мислења
2.358
Поени од реакции
701
Чим недаваат ваучери ...барем знаеме дека оваа година нема да има избори !
 

Гладиус

notusually
Член од
14 август 2008
Мислења
5.508
Поени од реакции
1.728
И идните академски граѓани на Република Македонија ја имаат сета поддршка од Владата?
Сепак сметам дека апсолвентите ќе бидат многу посреќни со спомениците низ градов и новата атмосферска канализација на Илинденска.:tapp:
Некој после ќе рече дека образованието ни е во развој.
Само, позитивен или негативен?:toe:
 

iLMelone

тк-ск
Член од
10 јули 2007
Мислења
59
Поени од реакции
1
Ние не сме нација ние сме овци така да кој како стигне не стриже. плаќаме 500 евра кој евентуално едвај ги крпиме за да се школкуваме и некоја мамина маза на некој абдал што ја крадел државава ќе го прати на приватен факултет и ќе си заврши и после ќе се праи Академски граѓанин а една реченица своја нема да може да склопи. Жално е увек си го јадеме стапот а треба да го јадат од нас стапот. Студентите се силата на државата сите не само апсолвентите. Али ние за жал немаме ни студенти ни академски граѓани имаме како што кажав погоре само овци. ;)
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
1.663
Поени од реакции
213
Ete ministerot za obrazovanie kaj janko jadi burek e gostin i go prasav za vaucerive, rece deka toa preku ministerstvo za informatika odelo i neznael trebal da prasa e sea dali e taka?pojma ja neam
 

DarkWalker

Think globaly , Act Localy!!!
Член од
4 февруари 2006
Мислења
1.209
Поени од реакции
70
Што бре нема , пред 2 дена ми кажаа од факултет дека ке ни даваат ваучери во вредност од 250 евра ...
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
9.265
Поени од реакции
5.045
Што бре нема , пред 2 дена ми кажаа од факултет дека ке ни даваат ваучери во вредност од 250 евра ...

Koj ти кажал ?

НА електро коа прашав ми се насмеаа у фаца и ми рекоа *епа нема ваучери колега* ;)
 
Член од
25 октомври 2007
Мислења
1.583
Поени од реакции
89
Ц ц ц, какви педери гнасни.
Уште потрагично ќе биде ако студентите не организираат протести или некој вид на бојкот заради ова.
Криза голема лееја 25 метарски Александар па уште беа подготвени да ни тупнат црква на плоштад. А да не зборам за веронауката што се испичкаа па сега се вадат "не било се подготвено." Кого лажат бе...
 

DarkWalker

Think globaly , Act Localy!!!
Член од
4 февруари 2006
Мислења
1.209
Поени од реакции
70
Koj ти кажал ?

НА електро коа прашав ми се насмеаа у фаца и ми рекоа *епа нема ваучери колега* ;)
Па пред 2 дена коа бев у студентски прашања , да прашам дали треба некој услов за земање на ваучер , и оваа ми кажа дека единсвен услов е да запишеш 5ти семестар , или 7ми зависи од кој семестар си апсолвент.
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
9.265
Поени од реакции
5.045
Па пред 2 дена коа бев у студентски прашања , да прашам дали треба некој услов за земање на ваучер , и оваа ми кажа дека единсвен услов е да запишеш 5ти семестар , или 7ми зависи од кој семестар си апсолвент.


Па да , тие се семестрите =) Ама очигледно не си прашал дали ке даваат ваучери =) ? или ? ;D
 
Член од
2 јули 2009
Мислења
134
Поени од реакции
1
леле ненормална работа, 800 евра плакам партиципација од година за мастер по 1200 евра годишно и немало пари за 200 евра ваучер на студенти кој им е неопходен компјутер, па кризава и за нас е и ја неможам 800 евра да плаќам партиципација, али во оваа држава никој не се буни се е совршено па со сакаат прават ти трпи ко си глуп:toe:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom