Оваа година нема ваучери за апсолвентите

Член од
3 септември 2009
Мислења
4
Поени од реакции
0
znaci koj baksuzi sme...site sto treba da sme 4ta sea i bez vauceri,,,kolku ste sigurni decki? ja iskreno se nadevav deka ke dobijam vaucer:jaj:
 

smole

Ѕверотилук
Член од
26 јануари 2007
Мислења
1.698
Поени од реакции
288
Ако ни е. Пак гласајте ги. Убаво кажа некој пред мене - ефтин популизам.

Мене (фала му на Бога) не ми дошло до тие 250 евра од Грујо као демек поклон,а само моите си знаат кога се крстат како да платат данок секој пат.

Глуп народ - силна држава!
 
Член од
21 декември 2008
Мислења
213
Поени од реакции
15
Па и уште провоцираат со реклами на ТВ по цел ден, трубат како Македонија е земја на информатичари. Претходните години имаше избори, им требаа гласови, па ајде по 250€ на апсоловентите кои и така по тлку даваат за година. Е сега, нема избори, па апсоловентите кој ги е*е.
Само не би било фер ако 2 години сега не даваат, па кога ќе дојдат избори во 2012 да дадат...
 

Justice for All

Tempus fugit
Член од
17 јули 2008
Мислења
1.372
Поени од реакции
85
Абе јас ја читам изјавава и убаво си пишува: не планирале, ама тоа не значи дека нема да даваат.
Тоа во превод излага: ако не притиснеш доволно ќе ти даеме, не е проблем.

Значи, треба да се дигнеме бе луѓе.
Да гукнеме, бе јбте. Едноставно, кој сака што сака си прави, ние изиграваме бесгласна буква. Што кој к.:nerv::nerv::nerv:
 
Член од
8 април 2008
Мислења
133
Поени од реакции
9
Абе јас ја читам изјавава и убаво си пишува: не планирале, ама тоа не значи дека нема да даваат.
Тоа во превод излага: ако не притиснеш доволно ќе ти даеме, не е проблем.

Значи, треба да се дигнеме бе луѓе.
Да гукнеме, бе јбте. Едноставно, кој сака што сака си прави, ние изиграваме бесгласна буква. Што кој к.:nerv::nerv::nerv:
Точно така !!!
 

Брокер

Broker of the Year
Член од
25 јули 2009
Мислења
1.227
Поени од реакции
257
Сите си ги имаа испланирано и сега разочарани подобро ќе беше никогаш да не се доделуваа па никој немаше ни да се буни. само ме интересира дали ова кратење е само за оваа година или и за наредните
 
Член од
19 мај 2008
Мислења
1.928
Поени од реакции
486
Ајде сите одете на протести па и ако не ви дадат годинава нека даваат следната кога ќе бидам апсолвент :).

Шала на страна, знаев дека ќе направат некоја ваква пиз**рија. Владата си вели: ајде сега ќе ги залажеме дека секоја година ќе се даваат а по една-две години ќе ги укинеме. Ама тоа е Македонија. Најважно е што платите на пратениците константно се зголемуваат и што споменици има на секое ќоше.
 

Зајче

Бело, и тоа!
Член од
13 септември 2008
Мислења
3.439
Поени од реакции
3.945
Убаво напиша некој погоре, по 600 евра се плаќа партиципација, некаде и 800 и они немаат пари за ваучери да дадат??? А ќе ставаат лавови кај мостот Гоце Делчев што чинат по незнам колку милиони ... глупости! Треба еден протест и како што на албанците им отворија уште медицински паралелки така одма ќе дадат ваучери.
 
Член од
2 јули 2009
Мислења
134
Поени од реакции
1
абе треба протест ама само викаме никако некој да се крени додека имаш прост народ никој не се буни зашто да ти дадат!!!
 
Член од
8 април 2008
Мислења
133
Поени од реакции
9
Нова набавка на 22.000 лаптоп компјутери
Компанијата King ICT објави дека ќе набави 22.000 преносни компјутери во вредност од 5 милиони американски долари за Министерството за информатичко општество. Испораката на компјутерите ќе заврши до крај на годината и е дел од долгиот проект „Компјутер за секое дете“ кој е најавен дека ќе заврши до крајoт на 2009 година.
Инаку овие лаптопи се наменети за професорите во основните училишта, а ќе следува уште една набавка од 55 илјади компјутери за учениците, вкупно планирани 75 илјади, вели МИО.
Превземено од тука

:nesvest:
 
T

the Carpenter

Гостин
Изгледа сепак ќе ги даваат ваучерите

(неофицијално)

Официјално од утре!
 

Justice for All

Tempus fugit
Член од
17 јули 2008
Мислења
1.372
Поени од реакции
85
Изгледа сепак ќе ги даваат ваучерите

(неофицијално)

Официјално од утре!
:скокачко смајли::скокачко смајли::скокачко смајли::скокачко смајли::скокачко смајли: јеееееееееееееееее.........:vozbud::vozbud:


Ај сеа да само да испадне официјално, да не се радувам за џабе:se_ molam:se_ molam:se_ molam
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
9.265
Поени од реакции
5.045
Indeed од каде ? И хмм , да си прашам ја ... ЗНам дека апсолвент се станува со упишување на 5/7 семестар ... Е сеа има некои предмети од 5семестар што не бараат услов ниеден предмет положен него само ислушани предмети од втора година (кои што ја ги неам положено а ги иам ислушано) ...

Дали сум во игра :D ? Coz I got the credits for the subject :) ?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom