Оваа година нема ваучери за апсолвентите

*MajA*

I love myself...sometimes I don`t
Член од
22 април 2008
Мислења
215
Поени од реакции
8
Значи упм кој малер сум, стално кога ќе дојдам јас на ред да ќарам нешто од државава гратис го укинуваат. Е нема правда.:nerv:
И јас истооо, па не е фер :zid:
 
Член од
13 август 2009
Мислења
116
Поени од реакции
6
Ова не е можно па ако не даваат треба да кажат неколку месеци уназад а не 20 дена пред почеток на сесија. Нечини вака уште не почнала сесија да ме спотера баксуз на лошо иде ова.

па плакам 500 евра годишно они ваучер мочан од 200 или 250 евра не можат да ми дадат. Криза било, нема оправдание. Мора да се буниме!!!
 
Член од
8 април 2008
Мислења
6.419
Поени од реакции
776
ту бе баш сега ли ... а баш си планирав за синот еден компјутер да му земев да не ми го зима мојот :)
 
Член од
5 јуни 2008
Мислења
3.632
Поени од реакции
5.724
Нема пари за ваучер да даде, а има пари да се рекламира по цели денови на сите телевизии. Има пари да гради споменици, неколку воени музеи, триумфални арки, коњаници, архив во римски стил, филхармонија во стаклена сфера и други дрндуфки :vozbud::vozbud::vozbud:
 

MkForces

тантара пантара
Член од
25 јануари 2007
Мислења
600
Поени од реакции
19
10.254 ваучери X 250 евра = 2,5 милиони евра.
Пуфкање на телевизија со рекламни материјали = 3,1 милион евра.

Ако, ние ќе си трпиме, не е проблем... Нека ги скинат и стипендиите барем, нели, сеа имаат оправдание и тоа какво.
 
Член од
24 август 2007
Мислења
761
Поени од реакции
15
Леелее немојте вакви вести ме разочаравте тотално :S
 

Justice for All

Tempus fugit
Член од
17 јули 2008
Мислења
1.372
Поени од реакции
85
*паѓа на колена, рацете испружени кон небо и се дере* НЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕ!!!!!!!!!!!!!

ох, па добро, шта чеш:toe:


Него.... не дека ќе смени нешто, ама дефинитивно би било забавно - Зашто не ислеземе на протест??? Се разбацаме малку со јајца, со патлиџани, ово-оно...
Па што кој к.?!??!? Имаме право да бидеме незадоволни...:salut:
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
1.663
Поени од реакции
213
C C C Sramota. So ne skratat nesto od uzivanjata na nivnite debeli gazovi mamicata nivna neka skratat od crkvata na plostad neka skratat od stadionot
 

rossonerka

too good to be true
Член од
8 октомври 2007
Мислења
6.081
Поени од реакции
889
Jaсно беше дека ова нема вечно да трае.
Не е ова задолжително, тоа беше само еден проект на владата, но за жал годинава имаат побитни проекти, во оваа рецесија. Како глупавите статуи низ градов од кои само 2-3 се за пофалба. А и изборите скапо коштаа годинава.
Побунете се. Може ќе успеете иако тешко. Ова го дознав пред некоја недела а и не звучеше министерот оптимистички.
Па и проектот компјутер за секое дете е пред пропаст. Процентот на расипани компјутери е преголем. Тоа е кога се купува старо и шкарт.
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.204
Поени од реакции
34.441


Воедно, еве нов предлог за името.

И не се секирајте, не вие е на вас најтешко од одлукава, туку на компјутерските продавници :)
Не е фер, али јебига... Нема избори оваа година.
 
Член од
24 август 2007
Мислења
761
Поени од реакции
15
Да разбијам монотонија, како утешна награда на фејсбук во “Пандорината Кутија’ има ваучер на кој ќе му се падне има лап топ :)
 
Член од
12 јуни 2005
Мислења
3
Поени од реакции
2
Навистина без врска. Во ред, ваучерите се некоја „добра“ политика, која послужи само за „добри“ политички цели. Владата решила да ги подели, Владата може да ги скрати, но...

Мене нешто друго ме интересира, ако се толкав проблем парите, зошто даваа на сите акредитирани факултети. И минатата година тоа ме збуни, ваучери им дадоа и на приватните колеџи (Американ, ФОН, Европски и слични). Па зар сите тие татини и мамини деца кои ИМААТ комјутер(и) и можат да си дозволат да се школуваат на приватен факултет, каде една година се плаќа 1500 - 2000 евра, немаат 200 евра за нов комјутер (кој не им треба бидејќи последниот го купиле пред 3 месеци)?!?!

Зошто наместо да ги поткупувавте децата на богаташите, не заштедевте пари за студентите кои не си ги плаќаат испитите, ами се препотуваат пред секоја сесија и ќе дипломираат чесно? Зарем не размисливте дека и од оваа генерација ќе излезат идни новинари, доктори, професори, политолози кои ќе се сеќаваат дека токму тие не добиле ваучер.
 
Член од
8 април 2008
Мислења
133
Поени од реакции
9
Еј колкав малер сум :uvo:
Дај нека кажи некој дали е ова сигурно 100%:ija:
 

Тикви4ка

Нарцис со сина крв
Член од
1 март 2007
Мислења
3.134
Поени од реакции
273
ќе си умрам... ќе се отрујам... кој најголем баксуз сум... а баш си се надав на тој ваучер со оглед на тоа дека пцто ми е крш дека барем малку од малкуто ќе го стегнам...
слзи в очи ми се појавија да ги ебам
 

Kajgana Shop

На врв Bottom