Обновливи извори на енергија

  • Креатор на темата Tetro
  • Време на започнување
Член од
7 август 2011
Мислења
3.505
Поени од реакции
5.305
Здраво кајганџии,
Сум заинтересиран да инсталирам фотоволтаична фарма,нештонад 100кв.
1. Дали има царини за овие панели?
2. Дали уште дава субвенции министерството за економија?
3.Ако има некој искуство колку се плаќа отприлика кв, колку субвенционира државата?
Ти пишав пп. Ако некој друг е заинтересиран за инвестиции од ваков карактер нека ме контактира слободно.
 

Стев

Word Bearer of the New World Chaos
Член од
19 декември 2019
Мислења
2.334
Поени од реакции
2.234
Ти пишав пп. Ако некој друг е заинтересиран за инвестиции од ваков карактер нека ме контактира слободно.
Верувај ми кога ти кажувам дека инвестиција од пуно е последната ствар што ти треба
 

Стев

Word Bearer of the New World Chaos
Член од
19 декември 2019
Мислења
2.334
Поени од реакции
2.234
Види во постовите на пуно. Тема
Ги убивте за да добиете симпатии од западот, брат Лубе викаше дека овие планирале да ги нападнат амбасадите на неколку западни држави. Ама тие од западот не јадат трева.
 
Член од
7 август 2011
Мислења
3.505
Поени од реакции
5.305
Види во постовите на пуно. Тема
Небитна тема за бизнис.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom