Обложување на нет

Inspektorat

www.guliver_tip.bloger.hr
Член од
22 август 2008
Мислења
95
Поени од реакции
0
Ај да почнеме по ред. :)
Да, мораш да верифицираш адреса, т.е. ќе ти се јават на мобилниот и ќе те испрашуват сите твои податоци. И да ќе ти стигнат писма дома, :)
Не мораш одма да им праќаш пасош, тоа можеш да го направиш кога ќе сакаш да ги подигнеш.
И да, со истава картичка можаш да играш и на bwin. Проверено, играно.
поздрав
За верификување на адресата ќе ми се јават од кога ќе го направам акаунтот или кога прв пат ке ставам пари на акаунтот? И пријателе уште не ми кажа за префрлање на парите на сметка преку кој метод го користиш нели имат појќе можности како: Moneybookers, Debit Card, Neteller, Pay Pal... За дирекно да да стигнет парите го користиш Дебит Кард?
позз
 
Член од
10 февруари 2007
Мислења
4.773
Поени од реакции
2.082
За верификување на адресата ќе ми се јават од кога ќе го направам акаунтот или кога прв пат ке ставам пари на акаунтот? И пријателе уште не ми кажа за префрлање на парите на сметка преку кој метод го користиш нели имат појќе можности како: Moneybookers, Debit Card, Neteller, Pay Pal... За дирекно да да стигнет парите го користиш Дебит Кард?
позз
За верификивање на акаунтот ќе ти се јават од кога ќе сакаш да подигнеш пари, односно да направиш, withdraw. А јас користам Visa Electron од НЛБ Тутунска.
 

vXa

Член од
1 март 2009
Мислења
126
Поени од реакции
35
Мене ми се јавија, ама од галама не се разбравме и отидовме на другата алтернатива за верификација со писмото што ти стига на домашна адреса. Сега чекам да ми дојде :)
 
Член од
13 октомври 2009
Мислења
2.638
Поени од реакции
1.233
Ај помош ми треба , кој има искуство со bwin . Како иде повлекување на пари и за колку време стигаат , такви ствари . ФАла :)
 
А

Анноун

Гостин
^ леле зошто ме потсети . извадив пари минатиот вторник , ми стигнаа дури понеделник поручек . скапав од чекање . 2-5 работни дена , кој најчесто не се испод 3 никогаш :)
 
Член од
18 мај 2008
Мислења
945
Поени од реакции
1.196
Бидејќи деновиве планирам да уплатам на бет365 ме интересира дали кога ќе сакам да повлечам пари за верификација ќе ми се јават или ќе ми пратат писмо со код по пошта?И уште едно прашање:која е процедурата за верфикација при повлекување на пари на bwin,некои погоре спомнуваа пасоши и сл?Ако нешто сум побркал исправете ме...
 
Член од
10 февруари 2007
Мислења
4.773
Поени од реакции
2.082
Бидејќи деновиве планирам да уплатам на бет365 ме интересира дали кога ќе сакам да повлечам пари за верификација ќе ми се јават или ќе ми пратат писмо со код по пошта?И уште едно прашање:која е процедурата за верфикација при повлекување на пари на bwin,некои погоре спомнуваа пасоши и сл?Ако нешто сум побркал исправете ме...
Да, од бет365 ќе ти се јават и притоа ќе ти пратат 2 писма (исти, и јас не знам зошто) со код внатре.
А од bwin треба копија од лична карта да аплоадираш.
 
Член од
18 мај 2008
Мислења
945
Поени од реакции
1.196
Да, од бет365 ќе ти се јават и притоа ќе ти пратат 2 писма (исти, и јас не знам зошто) со код внатре.
А од bwin треба копија од лична карта да аплоадираш.
Фала другар.Имам уште некое прашање,прифатив т.е притиснав на копчето да ми се јават е сеа дали знаеш од прилика кога ќе ми се јават бидејќи не го проверив бројот на кој треба да ме побараат,за да знам дали сум го утнал бројот или треба да почекам.

И ме интересира што би се случило доколку не се разберам бидејќи не го парлам англискиот перфектно. :kesa:
 
Член од
10 февруари 2007
Мислења
4.773
Поени од реакции
2.082
Фала другар.Имам уште некое прашање,прифатив т.е притиснав на копчето да ми се јават е сеа дали знаеш од прилика кога ќе ми се јават бидејќи не го проверив бројот на кој треба да ме побараат,за да знам дали сум го утнал бројот или треба да почекам.

И ме интересира што би се случило доколку не се разберам бидејќи не го парлам англискиот перфектно. :kesa:
Го немаш ли веќе CALL REQUEST ?
Па не бев во ваква ситуација пошто се разбравме со другарот, го разбирам англискиот :)
А во твојот случај, научи барем да му кажеш дека не го разбираш, и да му ја кажеш твојата адреса за да ти стигнат 2 писма, со код внатре. А и бројот што ќе ти се јави почнува со ++44 :)
 
Член од
18 мај 2008
Мислења
945
Поени од реакции
1.196
Го немаш ли веќе CALL REQUEST ?
Па не бев во ваква ситуација пошто се разбравме со другарот, го разбирам англискиот :)
А во твојот случај, научи барем да му кажеш дека не го разбираш, и да му ја кажеш твојата адреса за да ти стигнат 2 писма, со код внатре. А и бројот што ќе ти се јави почнува со ++44 :)
Извини другар што те замарам...Значи ми се јавија се разбрав не било ништо посебно,јас си реков ќе гнјават многу но тетката беше љубезна па се разбрав без проблеми,е сеа прашањето ми е Postal verification code (PVC) е кодот кој треба да ми го пратат по пошта?
 
Член од
10 февруари 2007
Мислења
4.773
Поени од реакции
2.082
Извини другар што те замарам...Значи ми се јавија се разбрав не било ништо посебно,јас си реков ќе гнјават многу но тетката беше љубезна па се разбрав без проблеми,е сеа прашањето ми е Postal verification code (PVC) е кодот кој треба да ми го пратат по пошта?
Да тој е кодот. :) Не се секирај не ме замараш. Поздрав :)
 

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
18.018
Поени од реакции
22.923
На Бетадриа уплатив уште пред 1 недела и сеуште не стигнале парите. Да не знае некој што е проблемот ?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom