Обложување на нет

Член од
24 декември 2009
Мислења
8
Поени од реакции
1
Pred nekoj den izvadiv Maestro karticka od Tutunska banka(imale nekoj problem so Visa electron i zatoa ne izvadiv takva). Probav na nekolku online kladilnici da pratam pari na account, no ne mozev. Od nekoi kladilnici dobivav odgovor deka od tutunska ne dozvoluvaat da se izvrsi transfer, a od drugi deka ne moze so takov tip na kartica da se vrsi uplata.
Dali ima nekoj poveke inf vo vrska so ova, odnosno dali nekoj znae dali so Maestro moze da se vrsat online transakcii ili da si izvadam Viza od druga banka?
 

abeOstaviSe

Apathic
Член од
19 февруари 2009
Мислења
40
Поени од реакции
0
Pred nekoj den izvadiv Maestro karticka od Tutunska banka(imale nekoj problem so Visa electron i zatoa ne izvadiv takva). Probav na nekolku online kladilnici da pratam pari na account, no ne mozev. Od nekoi kladilnici dobivav odgovor deka od tutunska ne dozvoluvaat da se izvrsi transfer, a od drugi deka ne moze so takov tip na kartica da se vrsi uplata.
Dali ima nekoj poveke inf vo vrska so ova, odnosno dali nekoj znae dali so Maestro moze da se vrsat online transakcii ili da si izvadam Viza od druga banka?
Можеш и со Маестро ама правиш некој грешка:toe:. Пробај да ги стави пари на Moneybookers па оттука префрли ги на кладилницата. Инаку јас се кладам со Visa Electron од Тутунска и досега сум немал проблеми никакви. Позз
 
Член од
24 декември 2009
Мислења
8
Поени од реакции
1
Sto pati probav do sega, prilicno sum siguren deka nemam greska nikade. Inace ako mozis objasni nakratko kako odi ova preku moneybookers i kolku zema provizija za povlekuvajne na pari od account na moneybookers, pa od moneybookers na karticka? Odnapred blagodaram. POzz...


За да направиш акаунт најпрво треба да имаш е-маил. Потоа си правиш акаунт на кој сакаш портал за обложување. Имаш еден куп на Интернет. После тоа одиш во банка и си отвораш трансакциска сметка која е бесплатна. Притоа поднесуваш барање за да ти направат ВИЗА - дебитна картичка! Маестро не, само Виза. Потоа си отвораш акаунт на moneybookers.com. Тоа е компанија која легално постои со седиште во Лондон. Тоа ти е еден вид на интернет паричник, односно твој новчаник. Со дебитна картичка од Македонија не можиш да платиш на нити едно место. Ние сме како некоја црна дупка, од Македонија не сакаат ни пари да земат, камо ли нешто друго. Значи оваа компанија од Лондон ги зема парите од картичката и потоа од неа можиш да префрлаш каде сакаш.. Било да е некоја кладилница, било да плаќаш нешто на интернет. Миниумот да ставиш пари во кладилниците е 10 евра. Исто толку е миниумот да подигниш и на moneybookers. При ставање на пари таму и префрлање на истите на било која кладилница не ти задржуваат нити еден цент. Ако сакаш после некоја добивка да подигниш, било да е тоа директно од кладилница на трансакциска сметка или кладилница-moneybookers-трансакциска ти се задржува некој минимален износ.. Е сега некои кладилници при првото внесување на пари ти даваат 50 % бонус.. На пр. внесуваш 20 евра и од нив за прва уплата добиваш 10 евра односно имаш 30 евра. Тие 10 евра не можиш да ги извадиш одма, бидејки има правило барем 3 пати да ги вложиш на коеф поголем мислам беше од 1.5.. За да не дојде до некоја злоупотреба..[/QUOTE]

Ova go najdov sega na prethodnite strani, izgleda deka Ibracadabra e vo pravo. (AbeOstaviSe) dali imas nekoj tvoj poznanik sto se kladel do sega so Maestro?
 

abeOstaviSe

Apathic
Член од
19 февруари 2009
Мислења
40
Поени од реакции
0
Sto pati probav do sega, prilicno sum siguren deka nemam greska nikade. Inace ako mozis objasni nakratko kako odi ova preku moneybookers i kolku zema provizija za povlekuvajne na pari od account na moneybookers, pa od moneybookers na karticka? Odnapred blagodaram. POzz...


За да направиш акаунт најпрво треба да имаш е-маил. Потоа си правиш акаунт на кој сакаш портал за обложување. Имаш еден куп на Интернет. После тоа одиш во банка и си отвораш трансакциска сметка која е бесплатна. Притоа поднесуваш барање за да ти направат ВИЗА - дебитна картичка! Маестро не, само Виза. Потоа си отвораш акаунт на moneybookers.com. Тоа е компанија која легално постои со седиште во Лондон. Тоа ти е еден вид на интернет паричник, односно твој новчаник. Со дебитна картичка од Македонија не можиш да платиш на нити едно место. Ние сме како некоја црна дупка, од Македонија не сакаат ни пари да земат, камо ли нешто друго. Значи оваа компанија од Лондон ги зема парите од картичката и потоа од неа можиш да префрлаш каде сакаш.. Било да е некоја кладилница, било да плаќаш нешто на интернет. Миниумот да ставиш пари во кладилниците е 10 евра. Исто толку е миниумот да подигниш и на moneybookers. При ставање на пари таму и префрлање на истите на било која кладилница не ти задржуваат нити еден цент. Ако сакаш после некоја добивка да подигниш, било да е тоа директно од кладилница на трансакциска сметка или кладилница-moneybookers-трансакциска ти се задржува некој минимален износ.. Е сега некои кладилници при првото внесување на пари ти даваат 50 % бонус.. На пр. внесуваш 20 евра и од нив за прва уплата добиваш 10 евра односно имаш 30 евра. Тие 10 евра не можиш да ги извадиш одма, бидејки има правило барем 3 пати да ги вложиш на коеф поголем мислам беше од 1.5.. За да не дојде до некоја злоупотреба..
Ova go najdov sega na prethodnite strani, izgleda deka Ibracadabra e vo pravo. (AbeOstaviSe) dali imas nekoj tvoj poznanik sto se kladel do sega so Maestro?[/QUOTE]



Супер објаснил тој погоре. Немам некој што знам дека се кладел со Маестро, но ми е многу чудно зашто да не може. На крај препорака од мене да си извадиш Visa Electron од Тутунска и немаш гајле. :toe:
 
Член од
24 декември 2009
Мислења
8
Поени од реакции
1
Bev vcera vo Uni banka za da izvadam Viza Electron(za okolu 10 dena ke ja dobijam). Vo tutunska imale problem so Viza Electron koj ke go resele za mesec dena. Mal sovet do site sto sakaat da izvadat kartica za online oblozuvanje: Samo Viza Electron, ne Maestro!
 
Член од
17 март 2007
Мислења
801
Поени од реакции
508
Bev vcera vo Uni banka za da izvadam Viza Electron(za okolu 10 dena ke ja dobijam). Vo tutunska imale problem so Viza Electron koj ke go resele za mesec dena. Mal sovet do site sto sakaat da izvadat kartica za online oblozuvanje: Samo Viza Electron, ne Maestro!
Lugje najdobro za kladenje vi e od stopanska banka VISA-Internet jas ja koristam nejze i nema nikakov problem.Inace dole vo potpis imate kladilnici na koi vredi da se kladite proverete.Ako ve interesira nesto povise slobodno prasajte.
pozz
 
Член од
13 октомври 2009
Мислења
2.638
Поени од реакции
1.233
Јас се кладам скоро 1 година на бет365 . Значи ќе си извадите Виза Електрон од тутнска . Идете со лична карта , и ви ја даваат за 7-10 денови . Лупате пари на бет365 , ќе си земете бонус , го вртите 3 пати на коефициенти над 1.5 и после тоа можете да повлекувате пари . За повлекување ви ТРЕБА : 1. PVC код или број на пасош . Значи едно од овие две мора да се напраи . И тоа е тоа . После парите ви стигаат за 2-3 работни денови на картица и си ги повлекувате од банкомат или благајна
 
Член од
28 јуни 2009
Мислења
61
Поени од реакции
2
Lugje najdobro za kladenje vi e od stopanska banka VISA-Internet jas ja koristam nejze i nema nikakov problem.Inace dole vo potpis imate kladilnici na koi vredi da se kladite proverete.Ako ve interesira nesto povise slobodno prasajte.
pozz
И јас пред неколку дена извадив Виза-интернет од Стопанска.
Е сеа сакам да ми објасниш во која кладилница се кладиш, како ги префрлаш парите и на кој начин ги повлекуваш. :smir:
Благодарам однапред,
 
Член од
17 март 2007
Мислења
801
Поени од реакции
508
И јас пред неколку дена извадив Виза-интернет од Стопанска.
Е сеа сакам да ми објасниш во која кладилница се кладиш, како ги префрлаш парите и на кој начин ги повлекуваш. :smir:
Благодарам однапред,

Se kladam na bet365 i expekt ( proveri sajtovite dole vo potpis kaj mene sto se ubavo ti e objasneto i plus dobivas nekoj bonus ubavo procitaj si - spored mene otvori si smetki vo 2-3 kladilnici za da mozes da igras na najvisoki koeficienti ) Inace odkoga ke se registriras odbiras nacin na vnesuvanje na pari odbiras debit/kredit card stavas broj na kartica i furas na istiot nacin povlekuvas pari so toa sto imas sekcija za povlekuvanje na pari i povtorno odbiras debit/kredit card i brojot na karticata

pozz
 
Член од
28 јуни 2009
Мислења
61
Поени од реакции
2
Se kladam na bet365 i expekt ( proveri sajtovite dole vo potpis kaj mene sto se ubavo ti e objasneto i plus dobivas nekoj bonus ubavo procitaj si - spored mene otvori si smetki vo 2-3 kladilnici za da mozes da igras na najvisoki koeficienti ) Inace odkoga ke se registriras odbiras nacin na vnesuvanje na pari odbiras debit/kredit card stavas broj na kartica i furas na istiot nacin povlekuvas pari so toa sto imas sekcija za povlekuvanje na pari i povtorno odbiras debit/kredit card i brojot na karticata

pozz
Thank you very much :)
 

dwa

Член од
19 февруари 2006
Мислења
2.233
Поени од реакции
349
Јас се кладам скоро 1 година на бет365 . Значи ќе си извадите Виза Електрон од тутнска . Идете со лична карта , и ви ја даваат за 7-10 денови . Лупате пари на бет365 , ќе си земете бонус , го вртите 3 пати на коефициенти над 1.5 и после тоа можете да повлекувате пари . За повлекување ви ТРЕБА : 1. PVC код или број на пасош . Значи едно од овие две мора да се напраи . И тоа е тоа . После парите ви стигаат за 2-3 работни денови на картица и си ги повлекувате од банкомат или благајна
не ми е баш најјасно ова со бонусов,еве пример имам 20 евра бонус и морам три пати да уплатам по 20 евра на коефициенти над 1.5 ?
 
Член од
17 август 2006
Мислења
1.531
Поени од реакции
123
Ako stavam da recemo 100 evra na bet365 ce imam uste 100 evra bonus a mojte pari odma ke mozem da gi povlecem ili?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom