Обложување на нет

Член од
17 септември 2008
Мислења
822
Поени од реакции
19
Друже уште едно прашање, проба да извадиш-подигнеш пари од сметката до сега? Иако го немаш пополнето бројот за пасош дали ти се врши исплата? Пошо јас сега праев муабет таму на четот со еден сервисер и вика дека мора да бидат внесени и тој број и PVC кодот шо ти го праќаат на домашна адреса за да можеш да подигнуваш средства од сметката? Пополни ли ти нешто од овие или и без тоа е се ок?
Немам ни јас повлечено пари од Бет365, можеби ќе треба тој број да се впише кога ќе треба да се повлечат. Сеа можеш да се кладиш а кога ќе дојде време за повлекување не знам, неам идеја како да го решиш тоа. Да извадиш пасош па после да повлекуваш пари, а за тоа време ќе ти седат на бет365 сметката.
 

abeOstaviSe

Apathic
Член од
19 февруари 2009
Мислења
40
Поени од реакции
0
Да нема потреба за број на пасош. Тоа е во случај на повлекување на парите од Бет365 кон твојата сметка. Се уште не сум повлекол па незнам дали е потребен број на пасош, инаку може да се уплаќа.

Јас имам повлечено пари од БЕТ365 и ти го бараат тој 4 цифрен број што го добиваш кога го отвараш акаунтот( без него нема пари ) и мислам дека пратив копија од лична карта ( мислам не мораше пасош ) или не, не сум сигурен. Ама бројот 100% ти го бараат. Имам преку 5 години искуство со интернет кладење па ако има некој прашање слободно. Имам играно ( и уште играм :vozbud: ) скоро на сите кладилници. Betfair имаат најголеми коефиценти.

Офф топик до Ристе_G: Кај им е лиценцата на овие од BetAdria? Без лиценца не им оди баш во добар правец бизнисот.:kesa:
 
Член од
17 септември 2008
Мислења
822
Поени од реакции
19
Јас имам повлечено пари од БЕТ365 и ти го бараат тој 4 цифрен број што го добиваш кога го отвараш акаунтот( без него нема пари ) и мислам дека пратив копија од лична карта ( мислам не мораше пасош ) или не, не сум сигурен. Ама бројот 100% ти го бараат. Имам преку 5 години искуство со интернет кладење па ако има некој прашање слободно. Имам играно ( и уште играм :vozbud: ) скоро на сите кладилници. Betfair имаат најголеми коефиценти.

Офф топик до Ристе_G: Кај им е лиценцата на овие од BetAdria? Без лиценца не им оди баш во добар правец бизнисот.:kesa:
Не го знаев ова за PVC бројот, сеа побарав нов да ми пратат бидејќи тој стариот го немам повреќе, маило ми е во спам а од таму автоматски се брише за еден месец.

Иначе Betadria сигурно имаат некоја лиценца, инаку како би работеле, газдите се Хрвати, седиштето не знам дали е во Британија или Коста Рика. Така да се е регулирано.
 
Член од
2 септември 2008
Мислења
59
Поени од реакции
1
Друже PVC кодот колку што разбрав го праќаат на домашна адрса у рок од 5 дена, па таму очекувај го а не во маилот. А за ова со личната карта копијата ќе мора да го потпрашаме abeOstaviSe подобро само нека дојде време за подигање пари денес да ја почнам првата онлајн уплата :)))
Офф Топик - Ако некој има да сподели типови само напред од мене за почеток KAC - Medvescak 1 @ 1.5 i Olimpija - Linz 2 @ 1.5 - хокеј од Австрија 1 лига за дубл ... Поздрав
 
Член од
28 јуни 2009
Мислења
61
Поени од реакции
2
од картичка директно можеш на сите онлајн кладилници, но доколку немаш картичка можеш и преку Moneybookers, само не знам како иде тоа, никогаш не сум го користел јас.
Имам картичка, но како што разбрав во претходните страници на темава, дека картицата мора да ти биде во евра доколку сакаш директно да префрлаш пари. Со оглед дека мене ми е во денари затоа прашував.
Тебе ти е во Евра така?:smir:
 
Член од
17 септември 2008
Мислења
822
Поени од реакции
19
Друже PVC кодот колку што разбрав го праќаат на домашна адрса у рок од 5 дена, па таму очекувај го а не во маилот. А за ова со личната карта копијата ќе мора да го потпрашаме abeOstaviSe подобро само нека дојде време за подигање пари денес да ја почнам првата онлајн уплата :)))
Офф Топик - Ако некој има да сподели типови само напред од мене за почеток KAC - Medvescak 1 @ 1.5 i Olimpija - Linz 2 @ 1.5 - хокеј од Австрија 1 лига за дубл ... Поздрав
Да да, во право си, PVC кодот треба да стигне на домашна адреса, мене ми стигна веќе едно писмо, ама не му обрнав внимание, а изгледа тоа било тоа. Им пратив за нов PVC код, па ќе пратат пак.

Инаку неам разгледано типови за денес:).

Имам картичка, но како што разбрав во претходните страници на темава, дека картицата мора да ти биде во евра доколку сакаш директно да префрлаш пари. Со оглед дека мене ми е во денари затоа прашував.
Тебе ти е во Евра така?:smir:
Не не, нема врска, автоматски се префрлуваат во евра. Јас имам Visa Electron од тутунска, и сумата ми е во денари, значи од автомат вадам денари. Ама кога ќе упишам на кладилницата пример 10 евра, од мојата картичка одзема 620 денари или не знам каков е курсот, а таму ги префрла во евра. Така да не е проблем.
 
Член од
2 септември 2008
Мислења
59
Поени од реакции
1
Имам картичка, но како што разбрав во претходните страници на темава, дека картицата мора да ти биде во евра доколку сакаш директно да префрлаш пари. Со оглед дека мене ми е во денари затоа прашував.
Тебе ти е во Евра така?:smir:
Мислам дека нема пробле и да ти е картицата во денари, на мене така ми е па прифатија депозит од неа, така да пробај не би требало да имаш проблем и ти ...

Ај уште едно прашање во врска со бонусот... Значи мораш да направиш тоа шо го викаат rollover 3 * влогот, малку ме збунува ова со rollover-от. Пример 30 евра ставени мора да има обрт 180 евра сосе бонусот 30 евра. Е сега, ако играм пример и ги загубам моите 30 евра остануваат овие 30 бонус и тие за уплаќање така? Може ви звучи ова смешно али почетник сум во онлајн обложувањето па би сакал да знам како идат работите пред да почнам ... Фала уште еднаш
 
Член од
17 септември 2008
Мислења
822
Поени од реакции
19
Ај уште едно прашање во врска со бонусот... Значи мораш да направиш тоа шо го викаат rollover 3 * влогот, малку ме збунува ова со rollover-от. Пример 30 евра ставени мора да има обрт 180 евра сосе бонусот 30 евра. Е сега, ако играм пример и ги загубам моите 30 евра остануваат овие 30 бонус и тие за уплаќање така? Може ви звучи ова смешно али почетник сум во онлајн обложувањето па би сакал да знам како идат работите пред да почнам ... Фала уште еднаш
Почни да се кладиш и се ќе ти стане јасно:), има одлична статистика и се е прегледно. Треба бонусот да го свртиш три пати за потоа да можеш да подигнеш пари, мислам дека така беше. Лесно ќе го средиш тоа, уште утре ќе ти биде јасно:).
 
Член од
27 јануари 2009
Мислења
96
Поени од реакции
61
decki na mene denes mi stignaa 10 evra sto gi bev povlekol vo ctvrtok i nemav nikakov problem so nekakov PVC broj. se kladam so visa electron od uni banka i mislam deka mi e vo denari, znace nema vrska toa deka mora da ti bide vo evra. aj koj ima poveke informacii za toj PVC broj kako da go dobijam, ako nekogas slucajno mi go potrazat. pozz

Јас имам повлечено пари од БЕТ365 и ти го бараат тој 4 цифрен број што го добиваш кога го отвараш акаунтот( без него нема пари ) и мислам дека пратив копија од лична карта ( мислам не мораше пасош ) или не, не сум сигурен. Ама бројот 100% ти го бараат. Имам преку 5 години искуство со интернет кладење па ако има некој прашање слободно. Имам играно ( и уште играм :vozbud: ) скоро на сите кладилници. Betfair имаат најголеми коефиценти.

Офф топик до Ристе_G: Кај им е лиценцата на овие од BetAdria? Без лиценца не им оди баш во добар правец бизнисот.:kesa:
druze abe jas pred nekoj den povlekov pari i nisto ne mi baraa. povlekov 10 evra za da vidam dali stigaat. se kladam na bet365 i super e kladilnicata. a kako da go dobijam toj broj za sekoj slucaj da go imam?
 
Член од
2 септември 2008
Мислења
59
Поени од реакции
1
Вака , кодот ќе го добиеш ако идеш на страната на бет365 и кликни на делот PVC code има таму ќе видиш во members , па има линк new PVC code, со црвено е обоен и кога кликнеш на него автоматски ќе ти пратат мислам на домашна адреса плико кое го има тој PVC код.
Е сега кажи ми ти ако не ти е тешко како ги подигна парите кај кликна нели ти бараше некој код, дали го имаш внесено бројот на пасош твој или ?
Пошо викаат без тие работи не можело па би било добро да знаеме ако не е така.
И јас имам на бет365 сметка со уни банка картица на денари исто па би сакал да знам дали праќаат како шо ти успеало тебе.
Поздрав
 

abeOstaviSe

Apathic
Член од
19 февруари 2009
Мислења
40
Поени од реакции
0
Имам картичка, но како што разбрав во претходните страници на темава, дека картицата мора да ти биде во евра доколку сакаш директно да префрлаш пари. Со оглед дека мене ми е во денари затоа прашував.
Тебе ти е во Евра така?:smir:


Мене картицата ми е во денари, ама од moneybookers од евра ми стигнаа директно во денари. Чудно!


Е сега кажи ми ти ако не ти е тешко како ги подигна парите кај кликна нели ти бараше некој код, дали го имаш внесено бројот на пасош твој или ?
Пошо викаат без тие работи не можело па би било добро да знаеме ако не е така.

Епа одиш на withdrawal(исплата) па таму одбираш метод на исплата(банка, moneybookers itn) одбираш колку пари и готово (Мислам дека лична карта, пасош не бараа одамна беше). Значи многу е едноставно и прегледно така да не може да се погреши. Е сега, на првата моја исплата (withdrawal) го напраив сето тоа, ама после 4-5 дена нема пари на moneybokers. Аха значи има проблем. И со таа на четот ми вика мора да ми го дадеш бројот ( што го збориме од писмото тој) за да ти ја одобриме трансакцијата. И паники ( го имав заборавено) одвај го најдов писмото, го дадов бројот и ми вика, за 24 часа ги имаш парите. Така и беше. Вие само играјте и добивајте, за пари вадење е најмал проблем P.S Зборам за Bet365.
 
Член од
30 октомври 2008
Мислења
1.046
Поени од реакции
35
ај в сабота ќе ви кажам добитни утакмици :smir:
 
Член од
27 јануари 2009
Мислења
96
Поени од реакции
61
Вака , кодот ќе го добиеш ако идеш на страната на бет365 и кликни на делот PVC code има таму ќе видиш во members , па има линк new PVC code, со црвено е обоен и кога кликнеш на него автоматски ќе ти пратат мислам на домашна адреса плико кое го има тој PVC код.
Е сега кажи ми ти ако не ти е тешко како ги подигна парите кај кликна нели ти бараше некој код, дали го имаш внесено бројот на пасош твој или ?
Пошо викаат без тие работи не можело па би било добро да знаеме ако не е така.
И јас имам на бет365 сметка со уни банка картица на денари исто па би сакал да знам дали праќаат како шо ти успеало тебе.
Поздрав
pa uste koga go napraviv acountot za nacin na iplata izbrav preku kartica, t.e so taa kartica sto uplakjas, avtomatski na taa da ti gi prefrla parite koga ke sakas da podignes odredena suma. togas samo mi go baraat CV2 brojot( toj sto e od pozadi na karticata) i paswordot od acountot. denes bas proveriv i mi bea stignati parite
 

abeOstaviSe

Apathic
Член од
19 февруари 2009
Мислења
40
Поени од реакции
0
ај в сабота ќе ви кажам добитни утакмици :smir:

Фала многу ама од такви "добитни" и "местени" утакмици изгубив еден куп пари. Значи за сите нови во "занаетот" , Кладете се на помали коефициенти
( правете од 4 до 8 коеф ) односно играјте само фаворити од топ европски лиги, а не на местачки екипи од кој не знаете ни еден играч.
 
Член од
2 септември 2008
Мислења
59
Поени од реакции
1
Фала многу ама од такви "добитни" и "местени" утакмици изгубив еден куп пари. Значи за сите нови во "занаетот" , Кладете се на помали коефициенти
( правете од 4 до 8 коеф ) односно играјте само фаворити од топ европски лиги, а не на местачки екипи од кој не знаете ни еден играч.
Друже не би се баш во целост сложил со тебе, како прво вистинските коефициенти и добивки според мене лежат баш во тие натпревари и лиги кај што ни кладилниците немаат доволно информации, затоа таму одеднаш честопати се спуштаат коефициентите. Значи нема пари ни големи добивки во фаворитите, пример вчера Челзи заеба, и не само тој, скеој викенд има по некој фаворит што киксира. Зборот ми е, само информации се потребни за да се направи добар облог, и секако пратење на ситуацијата и резултатите, а не само во фудбалот туку и другите спортови.
Еве еден тип од мене за денес Vojvodina - Barceloneta 2 @ 1.45 - ватерполо евролига мажи. Добра е за некој дубл , трипл да се сврзе, ја имате на бет365.
Поздрав
 

Kajgana Shop

На врв Bottom