Обложување на нет

демнач

Неафирмиран кајганџија
Член од
11 август 2008
Мислења
1.621
Поени од реакции
412
Играм на еден покер сајт долго време и од таму после преку манибукерс ги вадам на картица,нели добро познатата шема и сеа една од Битола ми вика дека на неа ја викнале во банка да и земат данок 10 посто (ОД 100 ЕВРА) наводно за игри на среќа,а јас и викам најверојатно зашто она одела преку транскакциона а не преку манибукерс по погрешни чекори па ја фатиле дека се коцкала а нејзиниот одговор беше НЕ НЕ НЕЛИ БЕШЕ ЗАБРАНЕТО ДА СЕ КОЦКАШ ПРЕКУ НЕТ Е СЕГА ВЕЌЕ НЕ БИЛО АМА ЗИМАЛА ДРЖАВАТА 10 ПОСТО???
Што мислите за ова?
 
Член од
5 јануари 2012
Мислења
9.288
Поени од реакции
4.961
Играм на еден покер сајт долго време и од таму после преку манибукерс ги вадам на картица,нели добро познатата шема и сеа една од Битола ми вика дека на неа ја викнале во банка да и земат данок 10 посто (ОД 100 ЕВРА) наводно за игри на среќа,а јас и викам најверојатно зашто она одела преку транскакциона а не преку манибукерс по погрешни чекори па ја фатиле дека се коцкала а нејзиниот одговор беше НЕ НЕ НЕЛИ БЕШЕ ЗАБРАНЕТО ДА СЕ КОЦКАШ ПРЕКУ НЕТ Е СЕГА ВЕЌЕ НЕ БИЛО АМА ЗИМАЛА ДРЖАВАТА 10 ПОСТО???
Што мислите за ова?
Па таа дирекно на трансакциска ги префрлила .. а овие од државава и газ ке свртат само до пари да дојдат ..како што се плаќа во државава на добивка за лото или бинго данок така сакаат да земаат сега од нас што играме на интернет .. али ако си го направиш трансферот од манибукерс на картичка нема гајле .. во банкиве се зафатени многу така да не би ја погледнале картичката од кај имаш прилив на пари ..
 
Член од
31 јануари 2012
Мислења
48
Поени од реакции
8
Јас имам играно само со бонусот али кажи што ти е проблемот ке ти помогнам ако знам :D
Со бонусот што го добив напраив 50е и тоа е максимална добивка со бонусот , сега ми бара да ставам од сметка пари :/
Минимално е 20е да ставиш , затоа мислев да прашам некој дали има ставено незнам дали ми е сигурна странава
 
Член од
5 јануари 2012
Мислења
9.288
Поени од реакции
4.961
Со бонусот што го добив напраив 50е и тоа е максимална добивка со бонусот , сега ми бара да ставам од сметка пари :/
Минимално е 20е да ставиш , затоа мислев да прашам некој дали има ставено незнам дали ми е сигурна странава
Па ваљда е сигурна .. еве има колку месец два кај што ја пуштија и си функционира .. само ако редиш пари реди преку манибукерс најсигурно е така ..
 
Член од
31 јануари 2012
Мислења
48
Поени од реакции
8
Па ваљда е сигурна .. еве има колку месец два кај што ја пуштија и си функционира .. само ако редиш пари реди преку манибукерс најсигурно е така ..
Ке пробам ај , па ќе видиме : )
 

демнач

Неафирмиран кајганџија
Член од
11 август 2008
Мислења
1.621
Поени од реакции
412
Па таа дирекно на трансакциска ги префрлила .. а овие од државава и газ ке свртат само до пари да дојдат ..како што се плаќа во државава на добивка за лото или бинго данок така сакаат да земаат сега од нас што играме на интернет .. али ако си го направиш трансферот од манибукерс на картичка нема гајле .. во банкиве се зафатени многу така да не би ја погледнале картичката од кај имаш прилив на пари ..
Да да и ја така мислам и лошо сум пишал не 100 евра туку 1000 ми рече она
 
Член од
5 јануари 2012
Мислења
9.288
Поени од реакции
4.961
Ке пробам ај , па ќе видиме : )
Јебига 1200 денари та биле та не .. јас се каам уште што не ги извадив лани летото од на вилиамхил парите .. 450$ споебав..од што ме мрзеше да депозитирам преку манибукерс дека дирекно преку картичка не можеше да ги поовлечам .
--- надополнето: 18 април 2012 во 17:09 ---
Да да и ја така мислам и лошо сум пишал не 100 евра туку 1000 ми рече она
Епа добро и наплатиле . затоа прво се прашува .
 
Член од
31 јануари 2012
Мислења
48
Поени од реакции
8
Дали некој зимал пари преку neteller.com и дали е исто како и манибукерс ?
:D
 

The King of Clay

Модератор
Член од
28 јануари 2012
Мислења
5.032
Поени од реакции
3.608
Да прашам за на bwin, за пријателски бонус ова што е. Кога ќе добијам бонус, дали тој бонус можам да го подигнам при исплата или може да го користам при играње само?
 
Член од
5 јануари 2012
Мислења
9.288
Поени од реакции
4.961
Да прашам за на bwin, за пријателски бонус ова што е. Кога ќе добијам бонус, дали тој бонус можам да го подигнам при исплата или може да го користам при играње само?
Треба да го свртиш двапати на коефициент поголем од 2 и тогаш може да го извадиш.
 
Член од
31 јануари 2012
Мислења
48
Поени од реакции
8
Некој да не игра со виза интернет картичка од Стопанска ?
 
Член од
30 мај 2011
Мислења
86
Поени од реакции
16
Може некој да ми помогне? се зачленив на Moneybookers податоци се сега следно што треба да направам на таа сметка што ја пишува во германија колку минимално пари треба да ставам за да ми е во функција ?
 
Член од
5 јануари 2012
Мислења
9.288
Поени од реакции
4.961
Може некој да ми помогне? се зачленив на Moneybookers податоци се сега следно што треба да направам на таа сметка што ја пишува во германија колку минимално пари треба да ставам за да ми е во функција ?
А зошто едноставно не регистрираш картичка .. регистрираш картичка и ти земаат од картичката од 1-3 евра и ти треба да се јавиш во твојатта банка да прашаш колку точно ти одзеле и го внесуваш точниот износ и готова работа ..
 
Член од
30 мај 2011
Мислења
86
Поени од реакции
16
А зошто едноставно не регистрираш картичка .. регистрираш картичка и ти земаат од картичката од 1-3 евра и ти треба да се јавиш во твојатта банка да прашаш колку точно ти одзеле и го внесуваш точниот износ и готова работа ..
Затоа што на доста кладилници при земање на готовината гледам дека земаат одреден процент додека на Moneybookers не земаат никогаш е сега како што велиш од 1-3 евра па на 10 вадења на парите многу излегува затоа сакам преку Moneybookers ;)
 
Член од
5 јануари 2012
Мислења
9.288
Поени од реакции
4.961
Затоа што на доста кладилници при земање на готовината гледам дека земаат одреден процент додека на Moneybookers не земаат никогаш е сега како што велиш од 1-3 евра па на 10 вадења на парите многу излегува затоа сакам преку Moneybookers ;)
Не ме сваќаш .. регистрирај си картичка на манибукерс .. а иначе дирекнто преку картичка ако депозитираш на онлајн обложувалниците ти земаат 2% при депозит а кога вадиш пари никаква провизија не земаат ..те има излажано некој.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom