Обложување на нет

Член од
13 октомври 2009
Мислења
2.638
Поени од реакции
1.233
Незнам како ќе иде . Ми кажа една другарка што рабпти у банка ако имам пари да си ги префрлам и да не се кладам зашо после нема да можам да ги извадам . толку знам
 
Член од
1 декември 2008
Мислења
223
Поени од реакции
11
Штотуку зборував со претставник од Тутунска и ми рече доколку странската веб-страница не дозволува уплата или исплата од кредит/дебит картица од Македонија тогаш нема да може и дека нема никакви рестрикции од страна на Тутунска и дека не смее да има . АЈ ако некој може да ја испита работата подетално нема да е лошо.
 
Член од
30 март 2009
Мислења
251
Поени од реакции
20
Мала молба до сите
ај ако сака некој да ми објасни како оди процедурата за онлајн кладење
планирам утре да извадам картичка од стопанска за да можам да се регистрирам и да ставам пари на сметка

и да, кои страни се сигурни за кладење
 
Член од
6 септември 2011
Мислења
2
Поени од реакции
0
Najubavo ti e da si otvoris prvo racun na Moneybookers.com i poslem toa da se registriras na nekoja od stranicite za online oblozuvanje. (preporacuvam bet365.com )
sigurno se prasuvas zosto na moneybookers da se registiras. toa ti e kako online banka.i za sekoj slucaj tuka so zakonot nikad nema da doznaeme sto kako ke se desava a preku toa ti e sigurno. i na toa imas upload. preku toa gi stavas parite na moneybookers account i poslem toa od tamu koa ke se registriras na nekoja od stranite za oblozuvanje imas DEPOSIT. i preku toa odbiras metoda na depozit. ke odberes moneybookers. i poslem toa ke gledas da pogodis nekoja utakmica. :)
 
Член од
30 март 2009
Мислења
251
Поени од реакции
20
a kako da depoziram pari na moneybookers?
kartickata so ja imam od komercijalna, ne me ja profakja
:(
 
Член од
6 септември 2011
Мислења
2
Поени од реакции
0
a neka pise nekoj za povlekuvanje na pari direktno na karticka ke pravat li problem ako se pobara withdraw direktno na karticka ??!!
 

Eric The King

Why always us!:)
Член од
21 април 2010
Мислења
3.297
Поени од реакции
1.245
a neka pise nekoj za povlekuvanje na pari direktno na karticka ke pravat li problem ako se pobara withdraw direktno na karticka ??!!
Зависи на која страна играш!
На bet365 нема проблем, ако претходно ги поминеш сите процедури се е ок!
На bwin има проблеми, едвај ги зедов парите, 300 работи ми бараа!
 
Член од
10 февруари 2007
Мислења
4.773
Поени од реакции
2.082
Зависи на која страна играш!
На bet365 нема проблем, ако претходно ги поминеш сите процедури се е ок!
На bwin има проблеми, едвај ги зедов парите, 300 работи ми бараа!
На мене само копија од пасош, друго ништо.
 

Кирца

Монк
Член од
7 април 2008
Мислења
7.051
Поени од реакции
2.289
1.Дали при правење на акунт на која било онлајн кладилница и при самото активирање дали ако би сакал може да не ми го дадат бонусот?
2.Дали кога би можело при бонус дали има некои услови кога треба да подигнам пари.Т.е ставам 10 евра на акаунтот и да речеме ги играм на 2 коефициент и добивам 20.Дали би можел да ги извадам одма сите 20 или треба да стигнам до некоја бројка пред да можам да ги вадам?
3.Дали откако ќе ставам одредена сума на 1.5 и притоа коефициентот опаѓа/зголемува мене ми останува ист како и тогаш без оглед каков е коефициентот сега?
4.Дали сегде е ист начинот на регистрирање во сите кладилници?
5.Дали при одреден тип кој ќе го уплатам и да речеме го фатам можно е некако да ми го укинат односно(можно е банално али и ова го имам слушнато).

Би ценел доколку ми одговорите со Да или Не доколку ве мрзи поопширно.
Фала однапред :) :) :) :)
 

Jin

Член од
17 февруари 2008
Мислења
419
Поени од реакции
20
Јас имам само едно прашање .. Може да се врши исплата од bet365 на Master Card дебитна? :)
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
18.202
Поени од реакции
21.923
за кладилни незнам ама дека сега ми префрлија пари на дебитна картичка од тутунска без ама никаков проблем тоа со сигурност ви го тврдам, без никакво посредување. си побарав withdrаw и за неколку дена на сметка ми легнаја парите.
 
Член од
13 октомври 2009
Мислења
2.638
Поени од реакции
1.233
1.Дали при правење на акунт на која било онлајн кладилница и при самото активирање дали ако би сакал може да не ми го дадат бонусот?
2.Дали кога би можело при бонус дали има некои услови кога треба да подигнам пари.Т.е ставам 10 евра на акаунтот и да речеме ги играм на 2 коефициент и добивам 20.Дали би можел да ги извадам одма сите 20 или треба да стигнам до некоја бројка пред да можам да ги вадам?
3.Дали откако ќе ставам одредена сума на 1.5 и притоа коефициентот опаѓа/зголемува мене ми останува ист како и тогаш без оглед каков е коефициентот сега?
4.Дали сегде е ист начинот на регистрирање во сите кладилници?
5.Дали при одреден тип кој ќе го уплатам и да речеме го фатам можно е некако да ми го укинат односно(можно е банално али и ова го имам слушнато).

Би ценел доколку ми одговорите со Да или Не доколку ве мрзи поопширно.
Фала однапред :) :) :) :)
1. Сам си го активираш . Они ти даваат код и ти ако сакаш го активираш ако не има период до кога можеш да го искористиш бонусот .
2. Ако го активираш бонусот неможеш да вадиш се додека не го изиграш бонусо (зависи во кладилница играш и како треба да го играш бонусот )
3.На кој коефициент ставиш тој ти се рачуна . Не те боли уво дали паднал и се качил :):)
4.Па горе доле ист е .
5.Мене ми се деси да не ми ги дадат парите . Видов у кладилница го утнале времето на одигрување и ја пишав 2 у 1 како што заврши , ама после видоа дека сум ги заебал и ми извадија terms and condition каде пишуваше бла бла бла дека не ми следуваат пари . Џабе се заканував со судови и глупости не доби ништо ( а требаше околу 300 евра )

Мислам не утнав ништо , ако треба пак пиши :):)
 

SrRulz

Siempre Real Madrid
Член од
8 декември 2007
Мислења
4.845
Поени од реакции
221
Еј пишете итно дали некој знае за бет365 дали може да се вадат пари јас имам ваедно поодамна но сега слушам некој нови закони има ли вадено некој и дали е се ок???
 
Член од
1 декември 2008
Мислења
223
Поени од реакции
11
business as usual pri povlekuvanjeto pari od on line betting, nema nikakvi restrikcii, samo ako povleces kako wire transfer mozebi ke treba da dades izjava od kade ti se parite.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom