Обложување на нет

Член од
1 декември 2008
Мислења
223
Поени од реакции
11
Како мислиш во која ќе биде забрането, или е забрането за сите или не е, нема друго, и ако е забрането дали има некој начин да се заобиколи .
 
Член од
13 октомври 2009
Мислења
2.638
Поени од реакции
1.233
Како мислиш во која ќе биде забрането, или е забрането за сите или не е, нема друго, и ако е забрането дали има некој начин да се заобиколи .
Не знам точно ама разбрав дека ќе има некој систем во банките незнам каков и нема да може да се префрлаат пари на картица
Значи нема да биде забрането туку ќе биде оневозможено
 

thisisnoizy

Good things take time
Член од
29 јули 2010
Мислења
2.007
Поени од реакции
2.043
Со VISA ELECTRON, ќе ми прави проблеми на 365BET?!!
 
Член од
27 април 2009
Мислења
217
Поени од реакции
13
Пред некоја недела направив account на bwin.com ставив депозит преку visa од тутунска банка , и не ми побараа никаков документ за верификација , стигнав до повисока сума од некој 500-600 евра и сакам да извадам некој дел , прочитав дека пред да направиш withdrawal треба да испратиш фотокопија од лична карта. , проблемот е што јас во регистрацијата внесов погрешен податок за моето име, а другите податоци се валидни. пробав да го изменам , али не е возможно одпосле. , ме интересира дали ке прават проблем околу исплатата?
 
Член од
10 февруари 2007
Мислења
4.773
Поени од реакции
2.082
Пред некоја недела направив account на bwin.com ставив депозит преку visa од тутунска банка , и не ми побараа никаков документ за верификација , стигнав до повисока сума од некој 500-600 евра и сакам да извадам некој дел , прочитав дека пред да направиш withdrawal треба да испратиш фотокопија од лична карта. , проблемот е што јас во регистрацијата внесов погрешен податок за моето име, а другите податоци се валидни. пробав да го изменам , али не е возможно одпосле. , ме интересира дали ке прават проблем околу исплатата?
Да. Затоа ти барат фотокопија од лична карта. За да проверат дали се совпаѓа со твоите податоци
 

tufekciev

Барсa <3
Член од
6 февруари 2009
Мислења
2.242
Поени од реакции
802
Ај ако сака некој убаво да ми објасни за ова шо како идат работите и дали има врска ако немаш +18 год. Гледам и на bwin има и 30 евра гратис. Фала однапред :)
 
Член од
27 април 2009
Мислења
217
Поени од реакции
13
Ај ако сака некој убаво да ми објасни за ова шо како идат работите и дали има врска ако немаш +18 год. Гледам и на bwin има и 30 евра гратис. Фала однапред :)
Најпрво Треба да имаш Виза Електрон картичка (ти препорачувам од НЛБ Тутунска банка) ставаш пари (денари) пример 1220 денари за 20 евра (имај во предвид дека треба да ставиш некој денар повеќе заради провизијата).
Иначе за да играш мора да имаш 18 години бидејќи кога ке сакаш да вадиш пари ке ти побараат фотокопија од лична кара или пасош. Можеш да се регистрираш преку некој постар со негова картичка и податоци (татко,мајка или некој постар другар во кој имаш доверба).
За онлајн обложување ти го препорачувам bet365.com далеку подобар од bwin.com.

Што се оденсува до тие 30 евра на bwin тие не ти се гратис , него тоа ти е бонус до 30 евра пример ако ставиш 20 евра добиваш +20 евра бонус , исто така тие пари неможеш да ги извадиш него со нив можеш само да правиш пари (ако си ставил 20 евра + 20 евра бонус имаш 40 евра и со тие 40 евра си направил 150 евра може да извадиш само 130 евра). :)
 

tufekciev

Барсa <3
Член од
6 февруари 2009
Мислења
2.242
Поени од реакции
802
Најпрво Треба да имаш Виза Електрон картичка (ти препорачувам од НЛБ Тутунска банка) ставаш пари (денари) пример 1220 денари за 20 евра (имај во предвид дека треба да ставиш некој денар повеќе заради провизијата).
Иначе за да играш мора да имаш 18 години бидејќи кога ке сакаш да вадиш пари ке ти побараат фотокопија од лична кара или пасош. Можеш да се регистрираш преку некој постар со негова картичка и податоци (татко,мајка или некој постар другар во кој имаш доверба).
За онлајн обложување ти го препорачувам bet365.com далеку подобар од bwin.com.

Што се оденсува до тие 30 евра на bwin тие не ти се гратис , него тоа ти е бонус до 30 евра пример ако ставиш 20 евра добиваш +20 евра бонус , исто така тие пари неможеш да ги извадиш него со нив можеш само да правиш пари (ако си ставил 20 евра + 20 евра бонус имаш 40 евра и со тие 40 евра си направил 150 евра може да извадиш само 130 евра). :)
Фала брат :)
 
Член од
11 јули 2011
Мислења
1
Поени од реакции
0
Vaka imam nesto pari dobieno vo bet365 i sakav istite da gi podignam .Mi se javija od bet365 i mi rekoa deka
copy od pasosot treba da im go pratam.
Posto kartickata e od edna prijatelka toa ne e problem,ke im pratam po mail
.Medjutoa vidov deka ima nekoj PVC broj ,koj go prakjaat preku Posta.
Dali moze bez toj PVC da podignam pari posto ne bi sakal so plik so posta da mi prakjaat - prijatelkata ne saka
roditelite da doznaat.
Tie sto se podolgo so ova ako moze da mi odgovorat
Pozdrav
 
Член од
1 декември 2008
Мислења
223
Поени од реакции
11
Има ли некој искуство со betfair.com и WilliamHill.com обложувалниците, како оди со исплатата, И што бидна со најавената забрана за кладење на нет.
 

Gojak YNWA

Ракот на Хелси
Член од
12 јануари 2009
Мислења
1.946
Поени од реакции
866
Vaka imam nesto pari dobieno vo bet365 i sakav istite da gi podignam .Mi se javija od bet365 i mi rekoa deka
copy od pasosot treba da im go pratam.
Posto kartickata e od edna prijatelka toa ne e problem,ke im pratam po mail
.Medjutoa vidov deka ima nekoj PVC broj ,koj go prakjaat preku Posta.
Dali moze bez toj PVC da podignam pari posto ne bi sakal so plik so posta da mi prakjaat - prijatelkata ne saka
roditelite da doznaat.
Tie sto se podolgo so ova ako moze da mi odgovorat
Pozdrav
Друже пробај преку chatot некако да добиеш иначе мене ми стигна дома. Види мислам дека е можно и на меил да и пратат.
 

Eric The King

Why always us!:)
Член од
21 април 2010
Мислења
3.297
Поени од реакции
1.245
И јас сум нов во ова :)

Имам картичка од Уни Банка инаку и без проблем уплатив!

Играв на bwin една недела(за уплата немав никаков проблем) и сега сакам да подигнам некое евро па ми бара:

Broj na banka
Broj na racun
SWIFT kod/BIC kod ?

Може ли некој да ми појасни што треба да правам за да подигнам пари!
Значи имам од оние картички од Уни Банка што се даваат бесплатно, број на сметка не знам дали имам таму или треба да отворам?
Фала многу!
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.692
Поени од реакции
4.520
И јас сум нов во ова :)

Имам картичка од Уни Банка инаку и без проблем уплатив!

Играв на bwin една недела(за уплата немав никаков проблем) и сега сакам да подигнам некое евро па ми бара:

Broj na banka
Broj na racun
SWIFT kod/BIC kod ?

Може ли некој да ми појасни што треба да правам за да подигнам пари!
Значи имам од оние картички од Уни Банка што се даваат бесплатно, број на сметка не знам дали имам таму или треба да отворам?
Фала многу!
SWIFT код имаш кога си ја извадил ти даваат бар јас од каде што имам на ливчето што ми го дадоа од банка го имаше тоа IBAN и SWIFT код,исто и бројот на банката и рачунот треба да си прашаш во банка да ти дадат ако ти немаат дадено.
 

Eric The King

Why always us!:)
Член од
21 април 2010
Мислења
3.297
Поени од реакции
1.245
SWIFT код имаш кога си ја извадил ти даваат бар јас од каде што имам на ливчето што ми го дадоа од банка го имаше тоа IBAN и SWIFT код,исто и бројот на банката и рачунот треба да си прашаш во банка да ти дадат ако ти немаат дадено.
На тоа што јас го добив нема SWIFT код или слично!
Бев до Уни Банка ми рекоа дека не се запознаени бидејќи оваа картичка е земена без пари, а тие можеле да вршат надзор ако имаш девизна сметка!
Јас го напишав бројот на кредитната картичка и SWIFT кодот на Уни Банка и парите се пратени но на моја сметка сеуште ги нема!
Можеби не стигнуваат веднаш или што е работата?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom