Обложување на нет

Член од
16 јануари 2013
Мислења
3.845
Поени од реакции
7.643
Какви се шансите со новиот предлог закон за игри на среќа да ги затворат буквално сите обложувалници, па и онлајн обложувањето?
Није се десило.
Премногу пари влегуваат во буџет од даноците за да се откажат од оваа златна кокошка.
 
Член од
5 август 2020
Мислења
95
Поени од реакции
117
Нема некој што работи во УЈП тука на форумов, па накратко да објасни дали би имале проблем ако ја користиме бет365 или друга странска, било директно преку visa или Скрилл? Мислам дека голем дел од нас ако не се лажам ги мачи ова прашање. Голема глупост направија со откажувањето на онлајн обложувалниците кај нас..За НЛБ викаат дека не прикажувале дека парите се од кладење. Не знам и ова колку е точно..Ако има некој поупатен да одговори, би било од големо значење.
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
Нема некој што работи во УЈП тука на форумов, па накратко да објасни дали би имале проблем ако ја користиме бет365 или друга странска, било директно преку visa или Скрилл? Мислам дека голем дел од нас ако не се лажам ги мачи ова прашање. Голема глупост направија со откажувањето на онлајн обложувалниците кај нас..За НЛБ викаат дека не прикажувале дека парите се од кладење. Не знам и ова колку е точно..Ако има некој поупатен да одговори, би било од големо значење.
како ќе докажеш дека парите се од кладилница ако ти стигне приливот од Скрил или друг електронски новчаник??? Нормално дека нема теорија да знаат дека од кладилница ти се парите ако пишува таму дека парите се пристигнати преку Скрил.. Може баба ми од Зимбабве ми праќа пари на скрил..
 
Член од
26 јануари 2021
Мислења
1
Поени од реакции
0
Дали некој има информација за казната од УЈП колкава е и дали постои доколку имаме приливи од bet365 на картица ?
 
Последно уредено:
Член од
5 август 2020
Мислења
95
Поени од реакции
117
како ќе докажеш дека парите се од кладилница ако ти стигне приливот од Скрил или друг електронски новчаник??? Нормално дека нема теорија да знаат дека од кладилница ти се парите ако пишува таму дека парите се пристигнати преку Скрил.. Може баба ми од Зимбабве ми праќа пари на скрил..
Муабетот ми беше ако влечеш директно на виса, од НЛБ прикривале дека се од кладилница
 

S.L

Желба по титула :D
Член од
1 јули 2013
Мислења
1.856
Поени од реакции
1.285
Дечки ако уплатам од дебитна мастеркард на Скрил акаунт нема да можам да ги користам парите за спортска играње и такви ствари или ја нешо погрешно разбирам?
 
Член од
29 септември 2011
Мислења
2.098
Поени од реакции
2.220
Епа 2000 прашања има на овој форум за скрил и повлекување од скрил и пак секој ден исти прашања и исти одговори. Дали тренираме трпеливост или што стварно незнам..

Sent from my MAR-LX1A using Tapatalk
 

S.L

Желба по титула :D
Член од
1 јули 2013
Мислења
1.856
Поени од реакции
1.285
Епа 2000 прашања има на овој форум за скрил и повлекување од скрил и пак секој ден исти прашања и исти одговори. Дали тренираме трпеливост или што стварно незнам..

Sent from my MAR-LX1A using Tapatalk
оки ќе барам 300 страни назад извини шо прашав и фала на одговор. (y)
Помалку време ќе ти одземеше да кажеш него да се правиш паметен.
 
Член од
29 септември 2011
Мислења
2.098
Поени од реакции
2.220
Или сте од Ујп или тепате време на форумот трето нема
 
Член од
27 април 2009
Мислења
2.499
Поени од реакции
3.317
Дечки ако уплатам од дебитна мастеркард на Скрил акаунт нема да можам да ги користам парите за спортска играње и такви ствари или ја нешо погрешно разбирам?
Tocno e nemojs so mastercard da se kladis preku Skrill, koga stavate preku Visa na Skrill sekogas odbirajte deka ke gi koristite parite za gambling, samoto ve prasuva odma
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: S.L
Член од
14 август 2019
Мислења
3
Поени од реакции
0
Zdravo, dali nekoj ima account od bet365?
Dokolku nekoj ima, neka mi pise privatna poraka, da se dogovorime dokolku saka da igram jas od negov acc, od dobivkata imate 15%, mene mi isprakjate drugite.
nisto ne gubite, jas samo igram, vie cekate dobivka.
 
Член од
16 јануари 2013
Мислења
3.845
Поени од реакции
7.643
Zdravo, dali nekoj ima account od bet365?
Dokolku nekoj ima, neka mi pise privatna poraka, da se dogovorime dokolku saka da igram jas od negov acc, od dobivkata imate 15%, mene mi isprakjate drugite.
nisto ne gubite, jas samo igram, vie cekate dobivka.
Префрлање пари на Скрил, конверзија во валути и плаќање данок на државата нема да ги покријат тие 15%
 
Член од
14 август 2019
Мислења
3
Поени од реакции
0
Drugar, mislam deka Skrill i neteller e trgnata od bet365, ne mozes vekje deposit ni withdrawl, no na nekoi acc uste ima skrill i neteller(ali retki). Ako ima uste polesno za vadenje stavanje pari.
Nekoi gi povlekuvaat na stranska karticka, nekoi ne plakjaat danok, nekoi treto, Jas go ponudiv ova. Jas ke igram od toj acc, od dobivkata 15% za toj sto igram. ima prostor i da se dogovorime za podobro.
 
Член од
26 септември 2012
Мислења
8.055
Поени од реакции
6.662
Zdravo, dali nekoj ima account od bet365?
Dokolku nekoj ima, neka mi pise privatna poraka, da se dogovorime dokolku saka da igram jas od negov acc, od dobivkata imate 15%, mene mi isprakjate drugite.
nisto ne gubite, jas samo igram, vie cekate dobivka.
лимитиран ти е акаунтот ?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom