Обложување на нет

T

Terroir

Гостин
Преку 50 пати пробав,сите бројки се точни и Account ID и Secure ID и со Authentication Code со апликацијата шо е и неможи нерви искинав. Ми пишува Your transaction was Declined Reason-Insufficient balance а имам пари на акаунтот и не знам во шо е проблемот
Јави се таму во контакт центарот на нетелер објасни им ја ситуацијата и сигурно ќе ти помогнат.

Да не си штиклирал при депозитот на нетелер дека парите не ти се за кладење, па сега тоа да ти прави проблем ?
 
Член од
18 мај 2012
Мислења
121
Поени од реакции
16
Јави се таму во контакт центарот на нетелер објасни им ја ситуацијата и сигурно ќе ти помогнат.

Да не си штиклирал при депозитот на нетелер дека парите не ти се за кладење, па сега тоа да ти прави проблем ?
Non gambling штиклирав а требаше друго?
 
Член од
18 мај 2012
Мислења
121
Поени од реакции
16
Генијалец.

Само да те прашам, ако сакаш да се кладиш со парите, треба да штиклираш gambling или Non gambling ?
Фала за комплиментот ама прв пат го правам ова па си реков да не е забрането за обложување од кај да знам.него кажи сега чаре
 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.195
Фала за комплиментот ама прв пат го правам ова па си реков да не е забрането за обложување од кај да знам.него кажи сега чаре
Сега чаре, кур од магаре. Контактирај ги и објасни им ја ситуацијата.
 
T

Terroir

Гостин
Non gambling штиклирав а требаше друго?
Gambling требало да штиклираш нормално ако сакаш да ги користиш за кладење

Решение сега да ги вратиш назад на сметка па одново да направиш депозит на нетелер, или како што рече членот погоре да ги контактираш дека си згрешил.
 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.195
Gambling требало да штиклираш нормално ако сакаш да ги користиш за кладење

Решение сега да ги вратиш назад на сметка па одново да направиш депозит на нетелер, или како што рече членот погоре да ги контактираш дека си згрешил.
Мислам дека со враќањето назад ништо нема да направи, бидејќи нема повторно да биде прашан gambling или Non gambling.
 
T

Terroir

Гостин
Мислам дека со враќањето назад ништо нема да направи, бидејќи нема повторно да биде прашан gambling или Non gambling.
Немам одамна направено депозит ама колку што знам при секој обид прашуваше за што ќе ги користиш дали gambling или non gambling ?
 
Член од
18 мај 2012
Мислења
121
Поени од реакции
16
Сега чаре, кур од магаре. Контактирај ги и објасни им ја ситуацијата.
Кур од магаре јас
Мислам дека со враќањето назад ништо нема да направи, бидејќи нема повторно да биде прашан gambling или Non gambling.
Има уште еден начин. Да ги пратам на друг акаунт па тој мене да ми ги вратии така ќе можи да се користат за gambling ама каде да најдам таков шо сигирно ќе ми ги врати
 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.195
Немам одамна направено депозит ама колку што знам при секој обид прашуваше за што ќе ги користиш дали gambling или non gambling ?
Не се сеќавам, одамна не сум направил депозит. Мислам дека прашуваше само првиот пат па ја меморираше избраната опција, но не сум сигурен.
 
Член од
18 мај 2012
Мислења
121
Поени од реакции
16
Не се сеќавам, одамна не сум направил депозит. Мислам дека прашуваше само првиот пат па ја меморираше избраната опција, но не сум сигурен.
Прашува пак јас двапати депонирав
 
Член од
18 мај 2012
Мислења
121
Поени од реакции
16
Само преку банка можам да ги повлечам а за стопанска не знам IBAN и SWIFT CODE
 

Schürrle

can't be touched
Член од
19 ноември 2008
Мислења
3.020
Поени од реакции
2.059
Napravi nov akaunt na Neteller na ime na brat, majka, tatko ke zavrsis rabota za 10 minuti. Ako sakas nie mesto tebe da sredime?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom