Обложување на нет

Член од
25 ноември 2008
Мислења
1.026
Поени од реакции
682
Јас се обложувам на унибет и немам некои проблеми.Ми се јавуваја од тутунска и ме прашуваја од кај ми се парите итн и ме прашуваја дали да ми ги префрлат во денари бидејќи во евра не било дозволено и јас ќе им кажев ок и за некој ден парите кќе дојдеа во денарска противвредност.Е сеа што има забрането во тоа да ми ги префрлат парите во евра не знам а и не ми смета да ми ги префрлат во денари.Ама најдобро ви е да направете акаунт на moneybookers и ќе немате проблем со вадењето на пари.И да прашаам дали некој има акаунт на манибукерс со картичка А ДА НЕ Е ОД ТУТНУНСКА(на пр. од стопанска, уни итн) фала позз
 
Член од
17 септември 2008
Мислења
822
Поени од реакции
19
Од каде информацијава или ти мислиш дека ќе има ?
Информацијата ми е од пријател, сигурен извор, тој работи на превод на мекедонската верзија, кладилницата е хрватска мислам, ќе биде наменета за сите земји од екс-ју. И како што ми е кажано се очекува да искочи на крајот од месецов.
 

Gojak YNWA

Ракот на Хелси
Член од
12 јануари 2009
Мислења
1.946
Поени од реакции
866
А некој од тие што се клади на интернет да каже како иде дали има поголем приход од кладењето по нашиве кладилници??? Или дали практикува некој систем на уплаќање на интернет??
 
Член од
13 октомври 2009
Мислења
2.638
Поени од реакции
1.233
Prednost e :
1. Nema idenje u kladilnica i cekanje po MAKEDNOSKITE salteri
2. Nema uslov. Znaci so ti cue mozes da igras
3. Ima kladenje u zivo so e mnogu jako , a uste pojako ako ja gleas utakmicata

Slabost e edna i ednistvena so se pomali koeficientite od kladilnicite

:helou::helou::helou::helou::helou::helou::helou:
 

Ibracadabra

Волшебник
Член од
21 септември 2008
Мислења
1.299
Поени од реакции
65
Планирам да си направам акаунт на некој од веб сервисиве за онлајн обложување, па ако има некој да сподели искуство некакво со bwin на пример.

Како се исплаќаат парите, дали има некакви забрани, лиги коишто се даваат и слично.
:smir:

П.с Не најдов слична тема, ако е нешто дупло се извинувам
За да направиш акаунт најпрво треба да имаш е-маил. Потоа си правиш акаунт на кој сакаш портал за обложување. Имаш еден куп на Интернет. После тоа одиш во банка и си отвораш трансакциска сметка која е бесплатна. Притоа поднесуваш барање за да ти направат ВИЗА - дебитна картичка! Маестро не, само Виза. Потоа си отвораш акаунт на moneybookers.com. Тоа е компанија која легално постои со седиште во Лондон. Тоа ти е еден вид на интернет паричник, односно твој новчаник. Со дебитна картичка од Македонија не можиш да платиш на нити едно место. Ние сме како некоја црна дупка, од Македонија не сакаат ни пари да земат, камо ли нешто друго. Значи оваа компанија од Лондон ги зема парите од картичката и потоа од неа можиш да префрлаш каде сакаш.. Било да е некоја кладилница, било да плаќаш нешто на интернет. Миниумот да ставиш пари во кладилниците е 10 евра. Исто толку е миниумот да подигниш и на moneybookers. При ставање на пари таму и префрлање на истите на било која кладилница не ти задржуваат нити еден цент. Ако сакаш после некоја добивка да подигниш, било да е тоа директно од кладилница на трансакциска сметка или кладилница-moneybookers-трансакциска ти се задржува некој минимален износ.. Е сега некои кладилници при првото внесување на пари ти даваат 50 % бонус.. На пр. внесуваш 20 евра и од нив за прва уплата добиваш 10 евра односно имаш 30 евра. Тие 10 евра не можиш да ги извадиш одма, бидејки има правило барем 3 пати да ги вложиш на коеф поголем мислам беше од 1.5.. За да не дојде до некоја злоупотреба..
Исто така некои кладилници не даваат бонус доколку префрлиш пари од moneybookers. А да префрлиш директно од дебитна на кладилница не можиш на нити една. Тоа е накратко за почеток..

Предности од интернет кладење: Можиш било која и било кога да ја играш сингл, можиш да ја уплатиш некоја или некои утакмици 2-3 недели пред да почнат, не мора да одиш до кладилница и да чекаш ред, исплатата се врши веднаш, не се задржува никаков данок од 4 % на уплата како кај нас, ставаш 100 евра на 2 коеф земаш 200, можиш да уплатиш во било кое време од денот, 2, 3, 4 на сабајле нема проблем, можиш да се кладиш во живо итн.

Што е лошо во кладење на интернет: Ако имаш уплатено ливче во кладилница кај нас, а надвор е касно или врне, или студи, и ако паднеш на некоја глупава утакмица ќе си останеш дома и ќе си заштедиш пари за некоја нова и избрзана уплата.. Додека на интернет само уплаќаш додека не станеш добитен.. и така најчесто губиш.. Исто така кога си добитен некои бедни 20 евра ти не ги вадиш истите одма преку банка туку сеуште играш и чекаш да направиш 50-100 тина евра за да извадиш поголема сума, а најчесто на крајот ќе загубиш повторно некој дел и пак така од почеток и на крај ќе ги изгубиш сите..

П.С. Мој совет не играј на интернет! Играјте во кладилници во додека сеуште ги има, а ги има само на балканот.. Додека во Европа се е преку Интернет и вакви онлине кладилници.. Ние сме во предност барем засега играчите.. Имаме повисоки коеф, додека истите се намалуваат онлине во секое време.. А ќе дојде тоа време и кај нас.. Ќе мора да се игра таму.. Не мора да брзате уште сега.. :pipi:
 
Член од
13 октомври 2009
Мислења
2.638
Поени од реакции
1.233
So bonusot u pravo si. Na bet 365 ti davaat bonus tolku kolku sto ke uplatis pari.Na primer ja uplativ 100 evra i mi dadoa bonus uste 100 evra.Ama mora da bonus da go izigra 3 pati i uplatat 3 pati za sto znaci treba da svrtam 600 evra na utakmici so koeficient pogolem od 1.5 za da posle toa gi povlecam parite. Imam debitna VISA i nema potreva od moneybooker. Znaci so debitnata si otvoras akaunt , stavas najmalce 10 evra. Ostavas licni podatoci i BROJ NA PASOS za da vidat deka stvarno si ti. Ako sakas da gi povleces samo gi prefrlas parite na kartica i za 2-3 rabotni dena parite ke bidat na kartica. Znaci jas ne rabotam so moneybooker. Direktno bet365 - Tutunska Banka. I ova zaboraviv : Na bet365 a i na drugite online kladilnici imate mnogu natprevari da gi sledite u zivo sto gi nema na televizija
 
Член од
17 септември 2008
Мислења
822
Поени од реакции
19
јас играм на bet-at-home ама мислам дека има многу подобри on-line кладилници, играм со visa electron од НЛБ Тутунска. Предност е што не треба да излегуваш од дома за да одиграш ливче, кладењето во живо е интересно, не мора да дремеш во кладилница за да се кладиш во живо, а и има повеќе опции за кладење во живо. Можеш било кој период во денот да се кладиш, можеш да се кладиш пример кој ќе биде шампион во некое првенство и слично.
 
Член од
13 октомври 2009
Мислења
2.638
Поени од реакции
1.233
IOsonoINTERISTA :

Vaka brat eve ke ti odgovaram tuka deka nemozam da ti pratam poraka sum nemal 20 napisani mislenja. Najverojatno problemot ti e vo toa sto karticata ti vo denarska protiv vrednost (mene mi e vo evra). Znaci ja koga isplakam od bet365 samo gi prefrlam parite na kartica os sajtot i za 3-5 rabotni denovi mi stigaat na kartica. Znaci tolku e isplatata nema nisto drugo i nema problem. Te sovetuvam da izvadis debitna visa electron od tutunska da ti bide vo evra za da mozes da ja koristis na net. Pozz i ako treba uste nesto pisi ke ti kazam :):):)


 

KoNtEjNeR

sapun
Член од
19 декември 2005
Мислења
2.306
Поени од реакции
44
кој сака да се коцка нека оди ов уни банка во гтц, вработениот се ќе ти каже за која катичка како иде... затоа што и он се коцка :) јас денес бев, па чекам да ја напраат картичката и ќе пишам како иде
 

Gojak YNWA

Ракот на Хелси
Член од
12 јануари 2009
Мислења
1.946
Поени од реакции
866
Отидов денес у Про кредит банка да земам дебитна картичка па за некои 10 работни дена ќе идам да си ја зеам па ќе почнам да се коцкам на нет. Уште не сум се одлучил за која кладилница сакам некоја која дава пренос во живо од натпреварите да можеш да видиш како и што играат екипите
 

KoNtEjNeR

sapun
Член од
19 декември 2005
Мислења
2.306
Поени од реакции
44
adrej дали ти воопшто ја читаше темава или битно ти беше само да напишеш нешто?
 
Член од
28 декември 2008
Мислења
1.356
Поени од реакции
184
pozdrav tokmu taka mozebi i od kaj nas ke mozit da se kladi on-line , zosto da ne ...
adrej дали ти воопшто ја читаше темава или битно ти беше само да напишеш нешто?

малце...уствари многу е офф али затоа просекот на пипани постови на кајгана ми е се помал а не ми е седно:pipi:
 
Член од
30 јуни 2008
Мислења
1.960
Поени од реакции
1.236
Момци имам Visa Electron од Уни Банка, најверојатно е во денари не е во евра. Дали со неа може да се регистрирам на Bet365 ? Прочитав во погорните постови дека трабала да биде во евра. Пример ако имам на неа 3000 илјади денари и при отварањето на акаунт во Bet365 вложам 20 евра нема ли автоматски да ги пресмета денарите во евра? Молам за одговор.

bakigvg напиша:
Момци имам Visa Electron од Уни Банка, најверојатно е во денари не е во евра. Дали со неа може да се регистрирам на Bet365 ? Прочитав во погорните постови дека трабала да биде во евра. Пример ако имам на неа 3000 илјади денари и при отварањето на акаунт во Bet365 вложам 20 евра нема ли автоматски да ги пресмета денарите во евра? Молам за одговор.
Ок сам да си одговорам, ова што го барав го најдов на сајтот на Унибанка.

Благодарение на MasterCard International и Visa International, дебитните Maestrо и Visa Electron картички можат да се користат не само во Р. Македонија, туку и во целиот свет. Со една единствена картичка подигате готовина и плаќате насекаде низ светот во соодветната странска валута иако Вие на Вашата сметка сте уплатиле денари.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom