ОБНОВЕНО: По нападот во Гошинце, пукање во Куманово

Член од
14 април 2012
Мислења
31.521
Поени од реакции
62.373
На Станковски мисли?
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.968
Поени од реакции
14.720
Пред некој месец оваа будала пишуваше нешто за Кичево.....и видов колкав идиот е. Благе везе нема што пишува...нафрла податоци како од ракав....поврзува луѓе кои не се ни познаваат
Или е стварно ментално болен....или сака нешто да постигне(рекет....што ти знам...)
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
1.533
Поени од реакции
3.710
Пред некој месец оваа будала пишуваше нешто за Кичево.....и видов колкав идиот е. Благе везе нема што пишува...нафрла податоци како од ракав....поврзува луѓе кои не се ни познаваат
Или е стварно ментално болен....или сака нешто да постигне(рекет....што ти знам...)
И двете. Безброј пати е тепан, али нема тоа ефект кај вакви пореметени ликови. Убаво го опишаа во една ситуација, некоја фаца нарачала батки да го претепаат заради обид за рекет од негова страна. Кога го фатиле, почнал да плаче, се измочал во гаќи и се извинувал и колнел дека нема никогаш да му се повтори. Го пуштиле и уште следниот ден искочил со нова „информација“ за истиот човек на негови профили. Таква екстремна промена на однесување кога е на безбедно и кога е под закана е карактеристична за тежок психопат.
 
Член од
26 мај 2015
Мислења
458
Поени од реакции
253
И двете. Безброј пати е тепан, али нема тоа ефект кај вакви пореметени ликови. Убаво го опишаа во една ситуација, некоја фаца нарачала батки да го претепаат заради обид за рекет од негова страна. Кога го фатиле, почнал да плаче, се измочал во гаќи и се извинувал и колнел дека нема никогаш да му се повтори. Го пуштиле и уште следниот ден искочил со нова „информација“ за истиот човек на негови профили. Таква екстремна промена на однесување кога е на безбедно и кога е под закана е карактеристична за тежок психопат.
не е точно нема врска
 
Член од
17 јануари 2014
Мислења
579
Поени од реакции
831
Пред некој месец оваа будала пишуваше нешто за Кичево.....и видов колкав идиот е. Благе везе нема што пишува...нафрла податоци како од ракав....поврзува луѓе кои не се ни познаваат
Или е стварно ментално болен....или сака нешто да постигне(рекет....што ти знам...)
Оваа "будала" колку пати објавувал за врски и криминал за Битола кој биле и тоа како точни,а и мора да признаеме сакале или не единствен новинар е што има му*а да објави за криминал и рекет во мкд,другите новинарчиња освен млатење во празно за политика за друго ги нема, криминал или пак некаков доказ да објават не доаѓа во предвид.
 
Последно уредено:
Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.968
Поени од реакции
14.720
Za Kicevo koga pišuvaše(a informaciite se znae...mu gi dava inspektor vo Ubk).....ispovrza lugje koi i ne se znaat megju sebe

Duri go vkluči vo toa i brat mu na Ali Ahmeti-Fekri, koj blage veze nema za toa sto pisuva
 
Член од
24 мај 2014
Мислења
5.296
Поени од реакции
5.864
Оваа "будала" колку пати објавувал за врски и криминал за Битола кој биле и тоа како точни,а и мора да признаеме сакале или не единствен новинар е што има му*а да објави за криминал и рекет во мкд,другите новинарчиња освен млатење во празно за политика за друго ги нема, криминал или пак некаков доказ да објават не доаѓа во предвид.
Тоа што беше напишано за Џељо од него беше сосема неточно, за многу други работи покасно се потврди се што кажа. П.С. Кога ја најави бомбата за Смилковско, го уапсија веднаш со итна интернационална потерница во Србија. Ако нема вистина во тоа, зошто би реагирале така.
 
Член од
17 јануари 2014
Мислења
579
Поени од реакции
831
Тоа што беше напишано за Џељо од него беше сосема неточно, за многу други работи покасно се потврди се што кажа. П.С. Кога ја најави бомбата за Смилковско, го уапсија веднаш со итна интернационална потерница во Србија. Ако нема вистина во тоа, зошто би реагирале така.
Така е,и не велам дека се што кажал треба да се земе со 100% точност нооо голем дел е во право и тоа што го пишувал подоцна и се потврдило како точно,така да потребни ни се вакви новинари уште повеќе а не партиски гласноговорници!

п.с. @Црноризец Храбар иако темава ја читам долго време а во неа искрено не сум бил активен морам да ти признаам секоја ти чест баш "пукаш" со вистината за криминалот и доста работи ми разјанси а верувам и на многу други,иии форумџии како тебе нека ни се множат! (y)
 
Последно уредено:
Член од
8 октомври 2009
Мислења
755
Поени од реакции
356
Прегледај го приврзокот 209216
Интересно, обично кај што има чад има и оган...
Јас мислам дека многу луѓе имаат огромна доверба во човеков и му праќаат доверливи информации затоа што знаат дека ќе ги објави. Е сега, проблемот е што тој веројатно не може сите да ги проверува...
 
Член од
24 мај 2014
Мислења
5.296
Поени од реакции
5.864
Така е,и не велам дека се што кажал треба да се земе со 100% точност нооо голем дел е во право и тоа што го пишувал подоцна и се потврдило како точно,така да потребни ни се вакви новинари уште повеќе а не партиски гласноговорници!

п.с. @Црноризец Храбар иако темава ја читам долго време а во неа искрено не сум бил активен морам да ти признаам секоја ти чест баш "пукаш" со вистината за криминалот и доста работи ми разјанси а верувам и на многу други,иии форумџии како тебе нека ни се множат! (y)
Благодарам, нека се множат (y)[DOUBLEPOST=1558558126][/DOUBLEPOST]
Јас мислам дека многу луѓе имаат огромна доверба во човеков и му праќаат доверливи информации затоа што знаат дека ќе ги објави. Е сега, проблемот е што тој веројатно не може сите да ги проверува...
Точно, објавува се, па и рекла казала муабети што не се точни. Ама искрено повеќе точни работи испаднале отколку неточни. :)
 
Член од
15 март 2013
Мислења
955
Поени од реакции
620
Овој Буревесник од кога истресе глупости за Тоше за мене е превара. Чудно е како опстануваат вакви луѓе во државава.
 
Член од
12 март 2009
Мислења
19.807
Поени од реакции
15.728
Харадинај рече дека тие чекаат да се донесе конечна одлука, за членовите од случајот Куманово да се ekcтрадираат во Косово.

– Се сретнав вечерва, во знак на внимание за нашите момци, со роднините на зaтвopeниците од случајот Кумано. Ние ќе продолжиме да бидеме со нивните семејства, чекајќи ја правда во Македонија целосно да го расчисти случајот, така што повторно ќе ги иcтpажи сите околности. Им потврдив на нив дека веднаш штом ќе се донесе конечната одлука, ние ќе го искористиме правото според договорот со соседната држава, да нашите синови kaзната да ја издржуваат во Косово, стои на Фејсбук статусот на Харадинај.


Ало шупелки од влада и министерства, ако ги екстрадирате во Косово ПРИЗНАВАТЕ дека Дивље насеље е Косовска територија !!!
 

Lu5

Som la gent Blaugrana!
Член од
30 ноември 2011
Мислења
4.214
Поени од реакции
7.272
На снимките од 10ти Мај 2015, веднаш откако завршува акцијата се гледа како кордонот на полицицијата излегува од Диво Насеље и тоа е пропратено со погрдни извици и негодувања од албанското локално население кон полицијата. Зошто?

@puno @Toni дали би ме удостоиле со одговор, стварно не ми е јасно? Сериозен сум.

Не разбирам како наместо да чувствуваат колективна вина што дел од нив им дале засолниште на терористи (нема друга дефиниција за тоа што го направија), тие со пцовки ги испраќаат безбедносните сили.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom