ОБНОВЕНО: По нападот во Гошинце, пукање во Куманово

Член од
15 август 2009
Мислења
2.023
Поени од реакции
4.873
Културен сум само.Ме цитираат и враќам.Уствари,форум е.Може да се пишува колку што се сака и што се сака.

Не сум партиски определен ама јбг денес ако кажуваш нешто што не го сакаат да го слушнат опозиционерите-си дпмне,а обратно-сдсм.

Али тоа е твое право да си мислиш што сакаш и да пишеш што сакаш,демократија :)
Секако дека може. Ама не се чуди зошто некој извлекува заклучоци како јас. Не си партиски определен ама ги мразиш СДСМ. Немам против биди што сакаш, ама малце олабави со црните сценарија и паранои. Ништо не допринесуваш. Ако толку си сигурен во она што го пишуваш логично би било да се пријавиш за доброволец и да одиш да се бориш наместо да сееш страв меѓу луѓето.
 
Член од
16 април 2008
Мислења
2.509
Поени од реакции
2.348
Културен сум само.Ме цитираат и враќам.Уствари,форум е.Може да се пишува колку што се сака и што се сака.

Не сум партиски определен ама јбг денес ако кажуваш нешто што не го сакаат да го слушнат опозиционерите-си дпмне,а обратно-сдсм.

Али тоа е твое право да си мислиш што сакаш и да пишеш што сакаш,демократија :)
Најчесто користен израз за тие што сакаат да скријат како се определени.
 
Член од
5 ноември 2012
Мислења
2.560
Поени од реакции
5.828
Многу страни се испишале на темава.....
Без да навлегувам во теории на заговор, било местено-не било, кој бил-што бил, она што ме тера на размислување -

-група бандити ( платеници, терористи...) ОСВОЈУВААТ ( !!! ) полициски објект ? Се заебаваат некое време и си одат. ( факт ! )

ова е нормално во нормално држава ? Ј*беш земју чији је запад Албанија......
 
Член од
28 октомври 2005
Мислења
8.293
Поени од реакции
1.646
Зошто ја исклучуваш Америка од одговорност? Па ние ќе истрпиме страшен притисок само да не прифатиме изградба на Турски тек. На дете од 5 години му е јасно тоа. Америка со таква амбасада овде, со фикс подршка кај браќава да дозволи руски гас да поминува на оваа територија?! Ма дај...
Еве да речеме Америка стои позади бомбите на Заев каде на тој начин сака да ја подржи промената на власта. Ова повеќе ми има логика отколку тоа со гошинце кое иде во прилог на власта и на србија која сака да се врати на косово.
 
Член од
8 мај 2013
Мислења
11.417
Поени од реакции
36.353
Хаха кој сме тоа ние и вие ? јас само ја прашав теоретски,како можеш па ти да си сигурна каква е ситуацијата и што се спрема ?[DOUBLEPOST=1429687831][/DOUBLEPOST]
Јао,им се ратува и тоа многу.Не на сите,ама доволна е мала група за да направи дестабилизација.Само оние што умреа се доволни за да направат терористички акции и да те стават на колена.А нивниот број е 3 пати поголем што отишле таму,се вратиле,па пак отишле во исис.
Украина е држава од 40 милиони, со клучни гасоводи и со стратешка позиција до Русија. Што интерес ќе тера некој во Македонија сега.


Погледни на кого ова му одговара. Наместо да збориме за тоа колку е покрадено со тендери, дека мвр е претворено во партиски штаб, дека пола водно е во сопственост на фирма од Белизе и дека пола источна Македонија се исели во странство, дека министерка кажува за избори "нека снема ливче" (дело кое што е казниво со казна затвор), дека ујп рекетира својот народ по нарачка, ние (власта не убедува да) се занимаваме со некои тајни непознати надворешни непријатели странски служби или со непостоечки терористи од Косово.

Паметен дечко си ти, и верувам дека искрено си ја сакаш државава. Не дозволувај да те лажат и манипулираат на таа основа некои ко битушанец. Они имаат корист од тоа не се ебаваат тука за џабе.
 

MEDDLE

уставен кривичар
Член од
19 февруари 2008
Мислења
1.995
Поени од реакции
1.406
Што си изгубил ти еве лично кажи ми ? пари во кладилница ?
Пари за да одам во кладилница и да не ми е жал да ги потрошам- good guess...:pos:

И..

Се она што тебе те прави слободен да зборуваш овде глупости, и да не сфаќаш дека веруваш во глупости, а што мене ми дава слобода да размислувам далеку потрезвено од тебе, но да немам моќ се ова, како индивидуа ил во група, да го сменам..
Јасно ли ти е?

А да.. уште не ти е јасно.. .

П.С.

Ако сеуште не ВИ е јасно што е фркава околу Гошинце и се преостало.. кркнете малку „канадска сланина“ :D

 
Последно уредено:

пунтер

betfair trader
Член од
21 март 2011
Мислења
5.182
Поени од реакции
8.510
оваа работа не е местена од Гујо, ова е масло на Зајков, со вака поставени шаховските фигури на табелата, Зајков оди во затвор порано или покасно, а со некоја вакава заебанција има шанси да се спаси.
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
11.832
Поени од реакции
18.522
оваа работа не е местена од Гујо, ова е масло на Зајков, со вака поставени шаховските фигури на табелата, Зајков оди во затвор порано или покасно, а со некоја вакава заебанција има шанси да се спаси.
Како живти мајка? Судството наеднаш ќе стане независно поради фантомски терористи? Опасна стратегија Зајко имал, девет години го оставил на раат султан да биде и сега кога го фати со спуштени гаќи и кога голем дел од народов веќе органски не може да го поднесе Зајко решава да и се посере на својата претходна агенда и да умеша и терористи во приказната кои ќе треба некој да исплашат и дефокусираат.
 

пунтер

betfair trader
Член од
21 март 2011
Мислења
5.182
Поени од реакции
8.510
Како живти мајка? Судството наеднаш ќе стане независно поради фантомски терористи? Опасна стратегија Зајко имал, девет години го оставил на раат султан да биде и сега кога го фати со спуштени гаќи и кога голем дел од народов веќе органски не може да го поднесе Зајко решава да и се посере на својата претходна агенда и да умеша и терористи во приказната кои ќе треба некој да исплашат и дефокусираат.
така фино, при евентуален судски случај Зајков оди во затвор како другар му Верушески и останати.
 
Член од
15 јануари 2014
Мислења
2.706
Поени од реакции
1.619
Украина е држава од 40 милиони, со клучни гасоводи и со стратешка позиција до Русија. Што интерес ќе тера некој во Македонија сега.


Погледни на кого ова му одговара. Наместо да збориме за тоа колку е покрадено со тендери, дека мвр е претворено во партиски штаб, дека пола водно е во сопственост на фирма од Белизе и дека пола источна Македонија се исели во странство, дека министерка кажува за избори "нека снема ливче" (дело кое што е казниво со казна затвор), дека ујп рекетира својот народ по нарачка, ние (власта не убедува да) се занимаваме со некои тајни непознати надворешни непријатели странски служби или со непостоечки терористи од Косово.

Паметен дечко си ти, и верувам дека искрено си ја сакаш државава. Не дозволувај да те лажат и манипулираат на таа основа некои ко битушанец. Они имаат корист од тоа не се ебаваат тука за џабе.
Види,само сакам да кажам дека не е случајно.И дека не можеме со сигурност да кажеме ШТО Е и КОЈ го направил.Никој не може тоа да го знае.Мене еве не ми е јасно како ќе се тргне вниманието од сите тие протести и срања...ако се десил оова,ќе заборавиме на тоа што било и на тоа што ќе биде ? нема сигурно,пак ќее има протести на средношколци студенти,пак ке има протести за гтц,и се остало.Мрак медиумски можеби ќќе има за тоа во најголемите телевизии,но тоа е така од кога се овие на власт,и обратно.Сакам да кажам,не гледам причина да го направат они ова,пошто пак ќе биде СЕ исто.

Од друга страна ги имаш сите елементи за вакво нешто....од излагање од влада,барање за насилно рушшење на власта до Тачи(чим не ги демантираше пораките зајко значи се вистинити,тоа е главната теза на сдсм) па протести на кои што 99% од раководителите на сдсм и подржувачи се на СИТЕ протести,колку и да не се партиски протестите,тие луѓе ги прават партиски,бидејќи не може СЕ да ги засега нив у државава,и хонорарци и средношколци и студенти и гтц и земјоделци и секаде се истите луѓе.Потоа монструм,уште еден случај кај што се влева страв во коски на народот,па тепачки по автобуси и школи,бодења на етничка основа,па протести на двете страни,па политичка бомба,а сега имаш и безбедносна криза у старт со овој акт.

Еве кажи ми како ќе се спасат дпмне со овој атак врз себе,на кој начин,глуп сум и не разбирам објасни ми...веројатно не си ни ти партиски определен,па може да најдеме заеднички јазик :D

И да,никој не ме манипулира,само доволно имам гледано и ччитано за поновава историја,за да донесувам сопствени заклучоци.
 
Член од
15 јануари 2014
Мислења
2.706
Поени од реакции
1.619
Секако дека може. Ама не се чуди зошто некој извлекува заклучоци како јас. Не си партиски определен ама ги мразиш СДСМ. Немам против биди што сакаш, ама малце олабави со црните сценарија и паранои. Ништо не допринесуваш. Ако толку си сигурен во она што го пишуваш логично би било да се пријавиш за доброволец и да одиш да се бориш наместо да сееш страв меѓу луѓето.
Не знам што се изнервира толку,само и дадов пример,фантазија,ШТО АКО,за да ми одговори на тезата "која будала ќе се бори".

А ти како девојка од воено/полициско семејство би требало да знаеш дека доброволец не може да се бори сега,бидјеќи уште нема војна,и дај Боже да остане така.Такви единици со доброволци се отвараат кога е по густо и кога оние што зимаат плата државна(војска и полиција) ќе свиткаат толку многу опаш,за да нема доволен кадар да иде да држи позиции.За ЖАЛ многу такви имаше и 2001 што свашта праеле само за да земат одмор и да одат дома.А потоа станаа командири на станици и слично.

Црно сценарио вика...дадов ПРИМЕР на тоа што го пиша леандра,така да чил.[DOUBLEPOST=1429696093][/DOUBLEPOST]
Најчесто користен израз за тие што сакаат да скријат како се определени.
Ок,јас сум за дпмне.

Овој израз значи дека не сум,по твојава ллогика.
 
Член од
15 јануари 2014
Мислења
2.706
Поени од реакции
1.619
Пари за да одам во кладилница и да не ми е жал да ги потрошам- good guess...:pos:

И..

Се она што тебе те прави слободен да зборуваш овде глупости, и да не сфаќаш дека веруваш во глупости, а што мене ми дава слобода да размислувам далеку потрезвено од тебе, но да немам моќ се ова, како индивидуа ил во група, да го сменам..
Јасно ли ти е?

А да.. уште не ти е јасно.. .

П.С.

Ако сеуште не ВИ е јасно што е фркава околу Гошинце и се преостало.. кркнете малку „канадска сланина“ :D

Се сметаш значи дека си ти попаметен и дека ти не трескаш глупости а јас трескам ? како заклучи тоа ? мама ти кажа и тато така ?

и како тоа јас имам право и поголема моќ од тебе,а ти немаш ? каде ја виде мојата група и моќ,наспроти твојата не-моќ ?

како објаснуваш што е фрката,како ти да си ја праел фрката...еј кикиритка фраерче си жими се.

Edit од модератор: Следна навреда - бан од тема.
 
Последно уредено од модератор:

Kajgana Shop

На врв Bottom