ОБНОВЕНО: По нападот во Гошинце, пукање во Куманово

LordDragonII

Dr.Strangelove
Член од
15 август 2008
Мислења
10.995
Поени од реакции
5.726
Мислиш на вакви или?
Да, само да не се соберат "спонтано" пред собранието или пред владата оти има и други кои ќе се зберат "спонтано".

(штом во Охрид се собираат.)
 

Drettica

Graxhanin of Severstan
Член од
24 ноември 2008
Мислења
12.625
Поени од реакции
14.932
Дали и година дена помина од кога полицијата си имаше проблеми во истата населба со албанска мафија што шверцува оружје, не би ме чудело истата да е логистика на терористиве.
 

Македонец

мразам патетика во натпис
Член од
12 февруари 2007
Мислења
3.928
Поени од реакции
3.813
Е сега е моментот кога слободно им давам право на провајдерите да ми го укинат интернетот, не само мене туку во целава земја,ако сакаме да се спасиме од ескалација.
 
Член од
12 март 2009
Мислења
20.009
Поени од реакции
16.085
колку глупаво, влегуваме во истиот филм ко со арачиново, абе америве 3 месеци ја бомбадираше Србија, зш не застанаа после првиот ден., ако се оди брзоплето само мртви ке се множат.
имаше 2 дена брат Љубе да влезе во Арачиново. Но некој ги распореди младите неискусни артиљерци од зад Арачиново и тие го натфрлуваа, т.е ги гаѓаа нашите единици што доваѓаа од Скопје. Слично како што некој го издаде распоредот на Вејце и Карпалак... а се знае и кој е тој некој (го пензионираа набргу)... а б.т.в., тогаш брат Љубе ѓоа по телефон го испсу Хавиер... исто ко што праеше пресици со новинари на огнена линија, околу фучат куршуми ама никого не погодуваат...
 

Bitcoin

Член од
24 мај 2005
Мислења
5.530
Поени од реакции
13.903
ВМРО: Случувањата во Кумановско се поврзани со инцидентот во Гошинце

Ако е точно ова (а не гледам причина да не е), тогаш највероватно после инцидентот во Гошинце, терористите не избегале "назад" од кај што дошле, туку се упатиле во Куманово. Океј.

Прва верзија е дека имале "јатаци" во Куманово каде што можеле да претстојуваат.
Втора верзија е дека успеале да се вдомат во приватни куќи низ густо населено подрачје, и никој ништо не забележал.
Трета верзија е дека групата воопшто не дошла од нигде, туку Куманово и околината им е постојано место на живеење.




 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
24.009
Поени од реакции
32.003
Стварно немам потреба да одам, имам еден куп пријатели и колеги од местото. Може да се движиш у цивилка, и со спортска торбица. Ако сте 2-3-ца.
Ама група од 70-100 луѓе, и никој да не ги забележи во таа населба. Немој да ме јебеш бре... Колективно слепило.
Сакаш да кажеш дека се сетиле и да не се движат сите заедно во една дооолга колона... со се торбиците?
Аман, паметни бе тие терористите а?


Мал си најверојатно...
Јебале те торбице.
Дој ќе ти дадам зелено џамче. Што потоа - сам си знаеш... ;)
 
W

wicked_1

Гостин
Поентираат тие што на ситуацијава и даваат политичка заднина
Мислам јасно е кој се тие во државава.
Мене не ми е ништо јасно, и не, не мора да ми објаснуваш за гасоводи, Јужен тек/Турски тек, нафта, Сорос, приватизација 91ва, експропријација од 50та, библиски народ и други пророчанства, ќе си живеам како незналица поарно ми е.
 
Член од
25 март 2012
Мислења
8.483
Поени од реакции
5.001
мислам не е дезинформација, читав на еден од албанските сајтови, барем така пишуваше
Негова внука напишала демант на фејс.[DOUBLEPOST=1431188573][/DOUBLEPOST]
Сакаш да кажеш дека се сетиле и да не се движат сите заедно во една дооолга колона... со се торбиците?
Аман, паметни бе тие терористите а?



Дој ќе ти дадам зелено џамче. Што потоа - сам си знаеш... ;)
Во група се движеле, ги виделе како поминуваат по Черкези од општина Липково каде не успеале да најдат засолниште...
 
Член од
4 јануари 2008
Мислења
2.410
Поени од реакции
5.352

Па ова е безмилосно и безкурпулозно етикетирање!
Ваму гинат наши граѓани а овие си гледаат сопствени интереси

На 7ми се протестираше за Младенов
На 8ми се протестираше за Полициска Бруталност
На 9ти се протестира за Одбрана на Полицијата,
Лелеее мајкооо
 
Член од
14 април 2012
Мислења
32.167
Поени од реакции
64.772
Сакаш да кажеш дека се сетиле и да не се движат сите заедно во една дооолга колона... со се торбиците?
Аман, паметни бе тие терористите а?



Дој ќе ти дадам зелено џамче. Што потоа - сам си знаеш... ;)
Ти брат стварно немаш поима што збориш. Прво, зашто немаш претстава колку полиција имаше низ Куманово по Гошинце.
Второ, што мислиш дека 100 нови души може да дојдат во населба, и никој ништо да не види.

Секое возило кое идеше од Липковскиот регион спрема Куманово се евидентираше. СЕКОЕ.

Али, не знаеш, не ти судам на пролупаните глупости, извадени ваљда од Prison Break...
 

Беркут

Мрчатор
Член од
12 април 2010
Мислења
10.047
Поени од реакции
15.014
отвори ги видеата од протестите во Скопје и ќе сфатиш на кого мислам.
Не знам, појасни ми.
Каква е поврзаноста на протестот од вторникот со ова што се случува денеска? Многу ме интересира.
Има нека тајна веза.
Епа дека никад, се случува ова. оттргнување на внимание. Ова ти е fail на државните институции.
Баш денес со кола имав работа до повеќе места во Скопје и гледам по населбиве штабовите на вмро се полни, а за исто кажуваат и луѓе од други градови.
Изгледа пред СДСМ.Додуша разбираат каде. кај шо оди автобусот.
 
Член од
21 мај 2008
Мислења
10.964
Поени од реакции
11.608

Па ова е безмилосно и безкурпулозно етикетирање!
Ваму гинат наши граѓани а овие си гледаат сопствени интереси
Кои гледа сопствени интереси? Нели гледаш дека ова е и за подршка на полицајците?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom