ОБНОВЕНО: По нападот во Гошинце, пукање во Куманово

Член од
10 февруари 2008
Мислења
3.947
Поени од реакции
2.060
Od Tetovo Brvenica 2ca mrtvi 6povredeni. Od tie mrtvi eden mi e familija za zal.
Колку се сигурни податоциве и дали знаеш кој се загинатите? Слушнав шпекулации дека еден од нив ми е и мене фамилија :(
 
Член од
26 октомври 2012
Мислења
2.535
Поени од реакции
3.362
значи има 300 куќи во таа населба плус живее цивилно население, мора да се иде куќа по куќа а ти сакаш за саат време се да се реши?
А по колку одат во единица по 2-3 -ца и чукаат на врата и прашуваат дали имаат лични карти ? Па ова не е попис бе другар ,овој дур тропа на врата може само да му свирнат куршум и тоа е тоа .Драма до немај си каде можеби и навистина има терористи но сепак не се постапува вака барем не според мене .
 

Беркут

Мрчатор
Член од
12 април 2010
Мислења
10.046
Поени од реакции
15.014
Ќе се камуфлираат во цивили .
Нормално.
и курвичињана,лезбејкине,педерине и наркоманине од протестите пред неколку дена...пошто се најголеми патриоти сигурно се на терен.
Фала што ме нарече педер. Бидејќи бев на прилепскиот пред некој ден. Ако е педер дефиниција за протест кон #ж и #жбрк заради прикривање на убиство, тогаш педер сум.
a ranetite od kuršum, a što ne se žiteli tuka ??
Чуле од Владата дека има странски инвестиции. Си чул за привремени работници од странство?
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.911
Поени од реакции
41.874
Него оној куртонот Латас "Денот се состои и од други вести, не е само Куманово" :facepalm:

Го видов Котевски, а Брколинда излезе на прес?
После она иритирачко крекање за убиството на Мартин и сообраќајката на Мијалков, договарањето што треба да објават на вести, на овие двајца да им веруваме? :pipi:
 
Член од
19 мај 2012
Мислења
1.550
Поени од реакции
363
Тј што е бија у диво насеље знае тој ти е лавиринт тесби уличке и зидови около куќе по 2 метра мора полка да се чисти посебно ако полицајци су од надвор и не га знаев насеље. Овија имав помагачи од тамо.
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
А по колку одат во единица по 2-3 -ца и чукаат на врата и прашуваат дали имаат лични карти ? Па ова не е попис бе другар ,овој дур тропа на врата може само да му свирнат куршум и тоа е тоа .Драма до немај си каде можеби и навистина има терористи но сепак не се постапува вака барем не според мене .
многу глупаво размислуваш.
 
Член од
6 февруари 2009
Мислења
496
Поени од реакции
462
Мтв мочанава тв што ја плаќаме ништо ли не даваат?
Pa normalno!! Ne samo mtv nego NIKOJ NE SMEE T.E. NE TREBA NISHTO DA KAZE I IZJAVI DUR NE SE ZAVRSHI SE!! Sekoja izjava, sekoe javuvanje od teren, sekoja slika e konttaproduktivna za nashive!!
Jadete vie gomna za radio difuzna faking taksa!!!
Debili ne mi se veruva!!!
 
Член од
15 јануари 2014
Мислења
2.706
Поени од реакции
1.619
А по колку одат во единица по 2-3 -ца и чукаат на врата и прашуваат дали имаат лични карти ? Па ова не е попис бе другар ,овој дур тропа на врата може само да му свирнат куршум и тоа е тоа .Драма до немај си каде можеби и навистина има терористи но сепак не се постапува вака барем не според мене .
во кој оддел на мвр си ? по што сметаш дека ти знаеш повеќе од тие командири на единиците ?[DOUBLEPOST=1431185867][/DOUBLEPOST]
Нормално.

Фала што ме нарече педер. Бидејќи бев на прилепскиот пред некој ден. Ако е педер дефиниција за протест кон #ж и #жбрк заради прикривање на убиство, тогаш педер сум.

Чуле од Владата дека има странски инвестиции. Си чул за привремени работници од странство?

отвори ги видеата од протестите во Скопје и ќе сфатиш на кого мислам.
 
Член од
26 октомври 2012
Мислења
2.535
Поени од реакции
3.362
во кој оддел на мвр си ? по што сметаш дека ти знаеш повеќе од тие командири на единиците ?
Во оделот за слободно и логично размислување ,ти во кој дел од штабот си ?
 

пунтер

betfair trader
Член од
21 март 2011
Мислења
5.178
Поени од реакции
8.489
Другар нашите безбедносни сили ако неможат за 12 часа да ги фатат или убијат тоа покажува само колку сме ние неспосбни за одбрана или ова е цела намештаљка за да плашат народ од протести и да се величат колку они биле пожртвувани за нас .Друг логичен одговор не гледам јас .
колку глупаво, влегуваме во истиот филм ко со арачиново, абе америве 3 месеци ја бомбадираше Србија, зш не застанаа после првиот ден., ако се оди брзоплето само мртви ке се множат.
 
Член од
21 мај 2008
Мислења
10.954
Поени од реакции
11.580
и курвичињана,лезбејкине,педерине и наркоманине од протестите пред неколку дена...пошто се најголеми патриоти сигурно се на терен.
Каква е поврзаноста на протестот од вторникот со ова што се случува денеска? Многу ме интересира.
 
Член од
31 јануари 2014
Мислења
5.169
Поени од реакции
2.272
Соопштенијава од руското МНР и американска амбасада се малку симптоматични.
 

Dr. Wish

Outstanding Сasual Dating Authentic Maidens
Член од
23 септември 2013
Мислења
2.393
Поени од реакции
2.794
Колку се сигурни податоциве и дали знаеш кој се загинатите? Слушнав шпекулации дека еден од нив ми е и мене фамилија :(
Zharko K. i Sase. Zharko mi e mene familija. 100% se sigurni.
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
Neznam. Ne sum zapoznaen za toa. Duri i za nasiot. Koj i da go prasase kazuese vo policija,obezbeduvanje. Sega nisto nemoze da gi vrati. I dvajcata bea mladi. Po dve mali deca ostavija zad sebe.
Inace pukanje se slusnalo na Popova Shapka. Vo Brvenica se dopirani Albanski koli od strana na selanite. Ne e propustena ni edna albanska kola.
како тоа допирани?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom