ОБИЧАИ - СУНЕТ

Член од
3 јуни 2011
Мислења
56
Поени од реакции
7

The Tibetan Sand Fox isn't angry at you, he's just disappointed.

Dali e ova najdobriot mozen odgovor koj ti mozes da go dades? Zadovolna si so svoeto neznaenje?

Daj obidi se povtorno.
e sega nemam cel den da se zanimavam so tebe imam i popametni raboti. za poveke informaci procitaj vo verskata muslimanska kniga cie ime ne sakam da go spomenam ovde. fala pozdrav
--- надополнето: Jun 3, 2011 2:43 PM ---
Devojkata e samo uste eden dokaz deka logickoto mislenje ne e privilegija na sekogo...
:rolleyes:
--- надополнето: Jun 3, 2011 2:42 PM ---

:D :ROFLMAO: :D :ROFLMAO:

Znaci ako sum logicen, ne treba da prasuvam. Mislenjeto i prasuvanjeto se nelogicni, a nemislenjeto i neprasuvanjeto se logicni...

Si sednav snosti logicki da ne si razmisluvam...:D

Biser do biser, pa kaj ve naogaat vakvi...
koga nemas odgovor ja menuvas temata od religija izleguva na logika.....heheh pozdrav
 
Член од
3 јуни 2011
Мислења
56
Поени од реакции
7
a zamislete site zapnavte po mene i na site vi odgovoriv i ve ostaviv bez zborovi .pozdrav znaci temata se zatvori lelel tolku brzo.... pa dobro ke diskutirame vo druga tema pozdrav .......
 

Ipsissimus

P.I.
Член од
23 јули 2010
Мислења
15.582
Поени од реакции
12.949
e ti posto si poumen sigurno znaes nekoja druga religija
--- надополнето: Jun 3, 2011 2:26 PM ---
c
Ќе ти набројам нема проблем! - Telema, Wika, Satanizam.... Сите овие се религии кој се појавиле после исламот.
 
F

Frankie Yale

Гостин
"dorabotka "e i popravanje na zab znaci i ti sto ne si musliman ti treba dorabotka,znaci za higiena se
a ti se zamisluvas pameten,i sega me falis deka sum bila po logicna ova mi e smesno....
nie sme negovi slugi i nie gi ispolnuvame negovite zapovedi!ako si logicen nema da prasas poveke
e ti posto si poumen sigurno znaes nekoja druga religija
cekaj so red odime sega ti dojde redot.znaes zosto zatoa sto sakal tebe da te maci da go najdes odgovorot?
posto nie sme negovi slugi a toj ni dal nekoi zapovedi koi treba da se ispolnuvat.
a i nikoj ne e roden ni so zab
Nedostig na logika, prostotija, besmislenost na postovite, odgovaranje na prasanje so prasanje, izbegnuvanje na prasanja, navodnici.

Dali go mislite istoto sto i jas go mislam? Deka enaena e islamska inkarncija na Miki1??

 
F

Frankie Yale

Гостин
За да не можете вие еволуционистите да тврдете дека и пенисот еволуирал сам од себе. :ROFLMAO:
Аma e loso koga nemas odgovor, neli? Zosto ne ja napravis doblesnata rabota i priznaes kako covek namesto da upotrebuvas suvi segi. Inace kozickata ima dosta evolutivni funkcii ama za toa na tema evolucija. Odgovori go prasanjeto ako ne ti e tesko :)
 

DBack

gloveless
Член од
19 декември 2007
Мислења
5.372
Поени од реакции
2.556
За да не можете вие еволуционистите да тврдете дека и пенисот еволуирал сам од себе. :ROFLMAO:
Ова е една од подебилните реплики на луѓе стерани во ќош, нели, Омер?
 

Kaiser

Hidden Fortress
Член од
6 мај 2011
Мислења
3.202
Поени од реакции
2.443
Кога се немаат повеќе валидни аргументи се оди на сарказам, веќе видено и провидно.
 

Ѓорѓески

Бивши Скај Дог
Член од
25 мај 2007
Мислења
6.661
Поени од реакции
945
Похигиенска работа од сунетот за машкото непостои.
 
V

Vollstandig

Гостин
Баш сакав истото и јас да го прашам, ЗОШТО??
 
M

Mr.InF3ction

Гостин
Iako nema dokazi za korelacijata pomegju dobro zdravje i sunetenje ajde ke kazeme vo pravo si, za higiena e. Objasni mi zosto ne stvoril so kozicka a posle ni naredil da ja otstranime? Toa e prasanjeto ovde...
За да се разликуваме од неверниците. Тоа е само едно нешто од многуте работи кои ние мораме да ги правиме а вие не.
 
V

Vollstandig

Гостин
За да се разликуваме од неверниците. Тоа е само едно нешто од многуте работи кои ние мораме да ги правиме а вие не.
Можете едноставно да се исфарбате црвени, или да се избричите на средина во главите,да одете без долна облека, да си ставите пирс на веѓа, значи има многу други работи побезболни.
Сега јас ќе ти кажам зошто муслиманите се кастрираме:

Во Азија, особено во делот каде е најжешко високо ниво на смртност има на луѓе кои слабо држеле хигиена.Хигиената е еден од најбитните фактори, кој исто така Аллах ги препорачал во куранот муслиманот да држи хигиена.
Од хигиенски причини, што кожата која се одстранува зафаќа голем број на бактерии и на поголеми температури е инкубатор за болест и ред други работи, таа кожа се одстранува чисто од превенција за зарази и хигиенски причини. Тоа е останато кај сите народи кои живеат во азија, не сако кај евреите, муслиманите туку и во индија го има.
Останато е како адет, кој се пренесува преку Аллаховата книга, но тешко е дека секој муслиман знае зошто се кастрира, а е од едноставни хигиенски причини. Поздрав

П.С. Живеејќи во европските земји поради ладната клима не е ни потребно тоа, но од адет можи кој сака да го направи;)
 
M

Mr.InF3ction

Гостин
Можете едноставно да се исфарбате црвени, или да се избричите на средина во главите,да одете без долна облека, да си ставите пирс на веѓа, значи има многу други работи побезболни.
Сега јас ќе ти кажам зошто муслиманите се кастрираме:

Во Азија, особено во делот каде е најжешко високо ниво на смртност има на луѓе кои слабо држеле хигиена.Хигиената е еден од најбитните фактори, кој исто така Аллах ги препорачал во куранот муслиманот да држи хигиена.
Од хигиенски причини, што кожата која се одстранува зафаќа голем број на бактерии и на поголеми температури е инкубатор за болест и ред други работи, таа кожа се одстранува чисто од превенција за зарази и хигиенски причини. Тоа е останато кај сите народи кои живеат во азија, не сако кај евреите, муслиманите туку и во индија го има.
Останато е како адет, кој се пренесува преку Аллаховата книга, но тешко е дека секој муслиман знае зошто се кастрира, а е од едноставни хигиенски причини. Поздрав

П.С. Живеејќи во европските земји поради ладната клима не е ни потребно тоа, но од адет можи кој сака да го направи;)
Вториот параграф е ок има смисла но се освен тоа е ....
Да, можеш да се шатираш да ставаш пирсинг, да се тетовираш итн. Но тоа го може СЕКОЈ неверник а не некој верник. Верник ги прави работите кои што господ ни наредил и ги практикувал Мухаммед с.а.в.с.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom