Носталгија за играта...

Член од
16 февруари 2007
Мислења
2.777
Поени од реакции
8.214
Cheat бе... оди таму. За носталгија или за семантика ке лафиме овде, а? Гуглав по тие key words, пошо од таа сезона ми требаше. Е сега дали се викала 3 или стап од видра, nome interesa. Бајдевеј вчера ја спуштив, ама ми вика: za луѓе со напраена циркумцизија мора на XP да се игра. Не ми ја отвора бе. Инаку, ке видиме дали је 3 или 1998, од eidos.

Него, каков Роби Кин. Ти разбираш дека Лука Антонио е најдобар штрајкер (striker) на сите годишни времиња?
http://www.fm-base.co.uk/forum/older-versions/161498-play-championship-manager-3-original-database.html

Eве, некој бубуљачест ирец средил, ти не можеш, o турчин прост.
Ако не можеш да средиш, а ептен си запнал со Тони главата напред да играш, поарно спушти ја 01/02, исто таква, носталгична. Таму разбива типот со таа глава урнебесна.
 
Член од
24 јули 2014
Мислења
118
Поени од реакции
64
Quake 2 (The Edge стаза), Halflife Opposing Force (Stalkyard), Фантазмагориа, Делта Форс кецот. Ова од компјутерските, а од флипери Ghost&Goblins, Punisher, Final Fight, Golden Axe и други.
 
Член од
26 октомври 2012
Мислења
2.535
Поени од реакции
3.362
Global operations,KKND 2Krossfire,Age of mythology ,Age of mythhology -The titans и Need for speed Underground II.
 

energichen

EOTL
Член од
19 септември 2007
Мислења
519
Поени од реакции
75
Diablo 2, HOMM 3 и 4, AoE 2 The Conquerors, Deluxe Ski jumping 1.5
 
Член од
5 февруари 2007
Мислења
10.648
Поени од реакции
13.112
Worms Armageddon братче... Фали играва, штета на XP праеше проблеми не па на 7ца.
 
Член од
5 февруари 2007
Мислења
10.648
Поени од реакции
13.112
абе мучење ми е, прај печ, стај компатибилити моуд, кликни овде, штракни онде и после Haleluiah! ко да си г`тнал holly hand grenade. :D
Али дефинитивно едно од најјаките оружја беше супер аква оФцата. Ем непедерска ем бербат праи.
 

Alien_sr

Ultimate Survivor!
Член од
14 мај 2007
Мислења
2.971
Поени од реакции
143
Fa Premier League Manager 2002.. колку ли само време сум поминал на оваа игра.. кога завршував со школото 2 смена од 19:00 часот се до сабајле 6, 7 часот.. неможев да станам од комп.. ај да видам со кој ке играм во Л.Ш. , ајде трансфер период.. да го купам тој, да изградам стадион, ајде уште тоа, уште она.. итн.. нема крај ! Стигнав до сезона 2030 ама после се откажав.. се непознати имиња и не ти е кееф кога правиш формација со фудбалери што не постојат. Денеска да ја има истата со новите играчи 100 % пак ке ја играм.. Пробав да играм менаџер со новите 2012, 2013 ама не е тоа тоа..

 
Член од
5 април 2011
Мислења
1.915
Поени од реакции
924
red alert 2
age of mythology
delta strike
half life
crazy taxi
gta grand theft auto san andreas
serious sam
chicken invaders :D
far cry
unreal tournament

и уште многу многу
ехееее какво гејмерче си бев на времето али си мине времето и се понеинтересни ми се игрите
у последно време знам само за football manager али баш сега си ја симнав plants vs zombies :confused: да се погејма нешто :icon_mrgr:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom