Норвешка-Македонија

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Ај да сме здрави и живи, денов изгледа не ни е суден за позитивни резултати. :toe: Очигледно е дека и фудбал ќе изгубиме. :) Тоа е. Нареден пат подобро. Сепак, наши се, единствени и мораме да ги бодриме.
 
Член од
3 октомври 2007
Мислења
103
Поени од реакции
1
Не се издржува ова Тиранија од загубени натпревари на меѓународно поле
 

Solid

Зона на самракот
Член од
26 август 2007
Мислења
7.174
Поени од реакции
4.133
Ај голманов е тапа,ама одбраната кај ни е бре????:tapp:
 
Член од
4 јуни 2007
Мислења
2.885
Поени од реакции
189
Не заебаваат сите со вакви резултати и репрезентации, бетер од Сан Марино не праат.
 
Член од
12 декември 2007
Мислења
4.772
Поени од реакции
9.956
Oвој Тасевски што креативец ќе беше, една топка не може да задржи подолго од 2 секунди. Абе ајде, да ти се одмили фудбал од овие. Вака ли се бранат државни бои?
 
Член од
2 октомври 2008
Мислења
1.016
Поени од реакции
50
Ах Пандев , Пандев .. да не ја заебеше тој можи ќе тепавме денес :)
 
Член од
26 август 2009
Мислења
21
Поени од реакции
2
Problemot e u seljackite fudbaleri...nemanje mozok za dobra akcija, ne znaenje kako da se povrze zadniot preku sredniot red so napadot...ne se znae kako da se nafrli topka, t.e nema t.n. "topki so oci"...nema plejmejker koj kje ja zeme topkata od sredina i kje gi "hrani" Pandev, Stojkov i Naumovski...se e od tepka, a nie kje si jademe Petka vecerva.
Golmanite se prikazna za sebe...Jane e trup, 2 od 3 gola prostiv Spanija odat na negova dusa, nema pregled vo svojot del i leta ko pataruska...Pacovski, moze samo za Alumina da brani , nigde drugde...
I ne e lose , koga , ako , vo idnina se pravi nekoj normalen sostav, da se napravi IQ test na fudbalerite...se sto e pod 100 ne smee da vleze u tim
Potoa, Psiholog, a za ovie nasive i Psihijatar
So eden zbor, od Piperki se pravi Ajvar, a ne Kavijar
 

Esobar

Македонија над СЕ !
Член од
12 февруари 2008
Мислења
4.895
Поени од реакции
453
Денов тргна на лошо така и ќе заврши:toe: ај барем да постигнеме еден гол да ја прекинеме црната серија без гол на гости
 

Hellz Guardian

We do what we want
Член од
2 февруари 2008
Мислења
6.869
Поени од реакции
1.251
Аман бе, бетер од Милан играме, не ми се верува.Ама беспомошно делуваат сите ко против некоја светска сила да играме, а не една Норвешка.
 

meazza

lo §ono in†eri§†a
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.033
Поени од реакции
1.146
Катастрофа.
Ех Зоран Мицески кога беше прв голман на репрезентацијата... :)
 
Член од
27 јуни 2008
Мислења
9.024
Поени од реакции
5.947
лошо лошо многу лошо...ако продолжиме вака нема да ни биде ништо чудно ако се наоѓаме позади фарски острови на фифа ранг листата :tv:
 

DracevoTheCity

Чиста Македонија !
Член од
7 ноември 2008
Мислења
8.660
Поени од реакции
9.959
губиме од норвешка,шкотска сениори
младинците една латвија не мозат да ја победат
Светла иднина има фудбалов наш:wink:
:tapp:
 
Член од
4 јуни 2007
Мислења
2.885
Поени од реакции
189
ГЛУП Попов! Чека да дојде до корнер знамето, да го затвори противничкиот фудбалер и ќе је шутира топката. Што не се родив Холанѓанец... да се радувам на фудбал.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom