Норвешка-Македонија

Zemzela

носител на титулата ултимативен клабер
Член од
19 јули 2006
Мислења
5.045
Поени од реакции
151
Шкотска беше и помина неславно :toe: дали нашиве имаат психолошка сила ако ништо друго да стигнат до третото место во групата,видовме дека Шкотска не е ништо посебно а и Норвешка која само ремизираше со Исланд,дали вреди да изиграме за трето место? Мислам дека секој успех ќе биде добредојден ако не за овие тогаш за наредните квалификации за ЕП
 
Член од
15 август 2009
Мислења
237
Поени од реакции
9
Neka ni e so sreka protiv Norveska,ke ve zamolim da doznaete od nekogo vo koja tribina ke bidat smesteni navivacite od MKD,vi vetuvaam posle utakmicata slike;) samo ve molim da doznaete nesto za toa




se izvinuvam ama ne sum vklucen vo mojot kompjuter pa ne mozev da smenim keyboard
 
Член од
29 февруари 2008
Мислења
729
Поени од реакции
6
абе имаме шанси ако ја тепаме норвешка а шкотска изгуби од холандија тогаш ке имаме исти бодови со шкотска за 2 место
 
Член од
6 април 2009
Мислења
6.146
Поени од реакции
2.985
Ќе биде иста приказна како и денес.Посебно со тоа што не ќе имаат ни мотив:tapp:
 
K

KomitaMKD

Гостин
Ќе изгубиме 2-3 разлика.Нашиве кога имаат шанса за успех не се борат не пак сега кога немаат мотиви.Тие денес покажаа како не треба да се игра за својата репрезентација.
 
Член од
12 декември 2008
Мислења
1.553
Поени од реакции
101
Дали Рисе ќе влезе во форма после овој натпревар е прашањето што треба да се одговори.
ДРУГОТО СЕ Е ЈАСНО НО КАКО И СЕКОГАШ СУМ ОПТИМИСТ.
САМО ПАНДЕВ ДА ГО ИЗВАДИ ОД 1 ТИМ И ЌЕ ТЕПАМЕ.
 
Член од
25 септември 2008
Мислења
8.785
Поени од реакции
1.554
Не кењајте.Пандев да не е нема кој да даде гол да напраи играч вишак не лупајте глупости ќе ве молам.Наумоски и Стојков не знаат да стојат они ќе даваат голови а?:tapp:Дај прекинете да плукате.

Оптимист сум за овој двобој.:smir:
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: wot

Nik20

Неверификуван член од немаштија
Член од
13 јули 2009
Мислења
5.350
Поени од реакции
6.329
http://forum.kajgana.com/showpost.php?p=2892070&postcount=531
реков таму ке речам и овде!
додека овие 11 магариња што себеси се нарекуваат фудбалери а нив цел свет кловнови не почнат да играат со срце за Македонија ја репрезентативен фудбал не гледам!
Свири химната 1 пее, 5 души мислат дека песната е најверојатно некој пропаднат хит на слаткар а другите пет се живцираат пошто изгубиле на тенис со нога и треба да платат по 200 евра на македонскиот Чак Норис(гоце седловски), пропратен ефект е тоа што сите си ги држат мадињата кога божем им се многу големи па ке им испаднат од шорцеви....
во играта жар за победа НЕМА(морав со големи букви)!!!! секоја акција се сведува на очекување што ке направи пандев, а на Пандев кога не му е денот има дополнителна енергија во себе да прокоцка и уште 2-3 полушанси колку на крај да им највисока оценка од сите и да речеме Пандев игра а овие не играат.Сите играат ама Балет се игра во МОБ а не на стадион.

Го молам бога да ги натртиме грците во Мандеј барем да се расплачам од радост а не да го мавам телевизорот и рака да ме боли цел ден!
 

Zemzela

носител на титулата ултимативен клабер
Член од
19 јули 2006
Мислења
5.045
Поени од реакции
151
http://forum.kajgana.com/showpost.php?p=2892070&postcount=531
реков таму ке речам и овде!
додека овие 11 магариња што себеси се нарекуваат фудбалери а нив цел свет кловнови не почнат да играат со срце за Македонија ја репрезентативен фудбал не гледам!
Свири химната 1 пее, 5 души мислат дека песната е најверојатно некој пропаднат хит на слаткар а другите пет се живцираат пошто изгубиле на тенис со нога и треба да платат по 200 евра на македонскиот Чак Норис(гоце седловски), пропратен ефект е тоа што сите си ги држат мадињата кога божем им се многу големи па ке им испаднат од шорцеви....
во играта жар за победа НЕМА(морав со големи букви)!!!! секоја акција се сведува на очекување што ке направи пандев, а на Пандев кога не му е денот има дополнителна енергија во себе да прокоцка и уште 2-3 полушанси колку на крај да им највисока оценка од сите и да речеме Пандев игра а овие не играат.Сите играат ама Балет се игра во МОБ а не на стадион.

Го молам бога да ги натртиме грците во Мандеј барем да се расплачам од радост а не да го мавам телевизорот и рака да ме боли цел ден!
Ееее стварно од вакви постови ми се :pov: аман бе се нешто не ви чини се сме ние најслаби,па не можеме да бидеме во се прваци,спуштете се на земја,дечките солидно изиграа,немаа среќа да постигнат гол тоа е...никој не кажува дека во Скопје од единствената шанса дадовме гол,ама тогаш победа никој не го интересира играта :toe: мене ме радува пристапот на фудбалерите коишто воопшто не се бранеа,беа и подобри во првото полувреме но немавме завршница,затоа мислам дека со Норвешка овојпат среќата ќе не послужи...:eek:lee:
 

Nik20

Неверификуван член од немаштија
Член од
13 јули 2009
Мислења
5.350
Поени од реакции
6.329
Ееее стварно од вакви постови ми се :pov: аман бе се нешто не ви чини се сме ние најслаби,па не можеме да бидеме во се прваци,спуштете се на земја,дечките солидно изиграа,немаа среќа да постигнат гол тоа е...никој не кажува дека во Скопје од единствената шанса дадовме гол,ама тогаш победа никој не го интересира играта :toe: мене ме радува пристапот на фудбалерите коишто воопшто не се бранеа,беа и подобри во првото полувреме но немавме завршница,затоа мислам дека со Норвешка овојпат среќата ќе не послужи...:eek:lee:
20-0 да ги послужи и оној харалампие на ффм да си даде оставка и сите идиоти што цели 20 години на тате на бате и на чиче ги буткаа децата да просперираат а вистинските таленти ги закопаа!
мене ми се :pov:од коментари баш како твојот! на секоја утакмица се надеваме секоја година се молиме на бога да успееме а говедата се тепаат на тренинг! шкотите вежбаат фудбал овие кловновите или фалш саати купуат или играат тенис со нога за пари!
 

Zemzela

носител на титулата ултимативен клабер
Член од
19 јули 2006
Мислења
5.045
Поени од реакции
151
20-0 да ги послужи и оној харалампие на ффм да си даде оставка и сите идиоти што цели 20 години на тате на бате и на чиче ги буткаа децата да просперираат а вистинските таленти ги закопаа!
мене ми се :pov:од коментари баш како твојот! на секоја утакмица се надеваме секоја година се молиме на бога да успееме а говедата се тепаат на тренинг! шкотите вежбаат фудбал овие кловновите или фалш саати купуат или играат тенис со нога за пари!
И фудбалерите на Волфсбург се тепаа на тренинг па беа шампиони :tapp: не ти држи вода ова,но мене ми доколку си разочаран од се не гледај ја репрезентацијата...и мене не ми се свиѓа што не влече Хари ама јас него не го гледам туку оние што го носат знамето на дресот
 

Nik20

Неверификуван член од немаштија
Член од
13 јули 2009
Мислења
5.350
Поени од реакции
6.329
И фудбалерите на Волфсбург се тепаа на тренинг па беа шампиони :tapp: не ти држи вода ова,но мене ми доколку си разочаран од се не гледај ја репрезентацијата...и мене не ми се свиѓа што не влече Хари ама јас него не го гледам туку оние што го носат знамето на дресот
тие истите што се држат за јајца додека свири химната тие ги гледаш?
а ја како што се сеќавам фудбалерите на волфсбург рака си дадоа и на пресконференција се извинија на сите!
а господинот седловски и неговото повредено его сеуште нема храброст да се извини така да тебе ништо не ти држи теоријата:tapp:
 

CopyOfDeath

Die Die My Darling!!!
Член од
30 ноември 2005
Мислења
4.186
Поени од реакции
48
Смешно и жално знаеф дека норвешка нема да го победи исланд

и покрај 1-1
ние пагаме на 4 позициа во групата поради лошата гол разлика

инаку очекуам бод
 
Т

Топџија

Гостин
Немав попаметна работа па направив една анализа, за можностите за пласман во бараж. Шансите се минимални али сепак...

Како прво на сите ние јасно дека мора да ја победиме Норвешка со било кој резултат, а Шкотска да загуби од Холандија исто со било кој резултат(пошо при ист број бодови одлучува гол разликата) па ќе бидеме втори.

Во понатамошната анализа на останатите групи земена е претпоставка дека второпласираниот тим има две победи со последниот(тоа се 6 бода кои им се елиминираат), па така мора да имаат не повеќе од 15 бодови(15-6=9<10 бода кои ние би ги имале), поради усраната гол разлика која ја имаме мора да имаат помалку бода од нас. Одиме по ред.

Група 1:
-Данска 17, Шведска 12 бода со три натпревари до крај од кои дуели со Малта и Албанија. Тука не може да ја бараме шансата.

Група 2:
Швајцарија 16, Грција 13 но треба да играат со Луксембург каде сигурно ќе победат и +3 за нив=16. Ништо и овде.

Група 3:
Многу изедначена група. Можеби единствената наша шанса. Со натпреварите до крај ова е комбинацијата поволна за нас:
SVK-SLO----1
NIR-SVK-----2
POL-SVK-----X ili 2
CZE-NIR-----X
SLO-POL----X
CZE-POL----X
Натпреварите на Сан Марино нема потреба да ги дискутираме.
По ова табелата би изгледала вака:
SVK 23
NIR 15
SLO 15
POL 14
CZE 14

Група 4:
-Германија 19, Русија 18. Овде е готово.

Група 5:
Шпанија 21, Босна 15-еден бод ќе земат на гости со Естонија сигурно.

Група 6:
Англија 21, Хрватска 17. Овде е готово

Група 7:
Србија 18, Франција 14 со натпревар дома против Фарски О. Така да.....17 за нив најмалку.

Група 8:
-Италија 17, Ирска 16. И овде е готово.

Заклучок: Веројатноста е речиси никаква. Единствено да излезе ненормалната комбинација во група 3. И се тоа под услов да победиме во Осло во среда.:toe:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom