Ножеви

eMilanist

Ursus domesticus
Член од
27 септември 2007
Мислења
2.398
Поени од реакции
1.825
Za na planina ni treba i logistika (vikendica ili takvo nesto), i povece slobodno vreme a so toa veruvam deka site imame problem. No, ajde da vidime kade ke vodi diskusijata.
 
Член од
13 јули 2010
Мислења
2.793
Поени од реакции
6.207
Za na planina ni treba i logistika (vikendica ili takvo nesto), i povece slobodno vreme a so toa veruvam deka site imame problem. No, ajde da vidime kade ke vodi diskusijata.
може да се направи еднодневна....но со толку ладно оружје на едно место станува сериозна конкуренција на ОНА, АНА, ИСИЛ, ИСИС :D
 

4NHK0

Јас сум ти батка у суштина многу флексибилен шизик
Член од
9 април 2014
Мислења
1.153
Поени од реакции
846
Moze i vredi da se proba, svajcarcite znaaat da napravat...Ti go imas? I dali si ostrel drugi nozevi osven Victorinox? So nego
Имам, да. Со него имам острено само меки челици, викторинокс, гербер 5cr13mov мислам беше (edit:7Cr17 е точно) и aus8a од колд стил.
П.С. На викторинокс е ама мејд ин џ'рмани :).[DOUBLEPOST=1408226406][/DOUBLEPOST]
So vas na planina? Ma jok bre. :D
Зошто бе, што ти фали? :D:D[DOUBLEPOST=1408226524][/DOUBLEPOST]
може да се направи еднодневна....но со толку ладно оружје на едно место станува сериозна конкуренција на ОНА, АНА, ИСИЛ, ИСИС :D
Е не... Ќе се замараме ние со базуки, тенкови, минофрлачи и нуклеарни ствари :D.
 
Последно уредено:
Член од
15 август 2014
Мислења
29
Поени од реакции
13
Eve go Vodno, treba samo dobra volja i po eden ranec na grb...ima mestenca, jas sto gi poznavam barem 5-6 i da si sednes i da si pomuabetis i da si poigras so igrackite;).
Jas mislam deka prviot sostanok sekako ke bide neformalen bez nekoja agenda, cisto da se vidime koj sme i sto sme, a ponataka ako sakame da pravime nesto poseriozno, togas ke treba da se zaangazirame site poveke.[DOUBLEPOST=1408260156][/DOUBLEPOST]
Имам, да. Со него имам острено само меки челици, викторинокс, гербер 5cr13mov мислам беше (edit:7Cr17 е точно) и aus8a од колд стил.
П.С. На викторинокс е ама мејд ин џ'рмани :).[DOUBLEPOST=1408226406][/DOUBLEPOST]
Зошто бе, што ти фали? :D:D[DOUBLEPOST=1408226524][/DOUBLEPOST]
Е не... Ќе се замараме ние со базуки, тенкови, минофрлачи и нуклеарни ствари :D.
Ete pricina poveke da organizirame edna sredba na ljubitelite na nozevi...
 

Dr. Wish

Outstanding Сasual Dating Authentic Maidens
Член од
23 септември 2013
Мислења
2.393
Поени од реакции
2.794
4NHKO U DONT GET ME? >…<
 

4NHK0

Јас сум ти батка у суштина многу флексибилен шизик
Член од
9 април 2014
Мислења
1.153
Поени од реакции
846
Jbg. Da imav 18 sigurno bi dosol na sobirankata. Moze narednata da se soveremo pa togas da dojdam.
И ти пак 18... Што има врска. Добро, твое, a и на твоите мислење. Инаку можеше пп :P.
 

Dr. Wish

Outstanding Сasual Dating Authentic Maidens
Член од
23 септември 2013
Мислења
2.393
Поени од реакции
2.794

4NHK0

Јас сум ти батка у суштина многу флексибилен шизик
Член од
9 април 2014
Мислења
1.153
Поени од реакции
846
Дали некој пробал да полира ножеви? Од сатин, да го светне како на пр. викторинокс? И каква паста сте користеле? Дали е салам онаа битпазарската од 80-100д?
И ако може, како може да се направи? Експериментирал некој? Јас сакам да пробам со креда и алкохол или со кал и вода, а притоа со нешто да ја исцедам само течноста заедно со најситните парчиња камен. Може со паста за заби?
 
Последно уредено:

eMilanist

Ursus domesticus
Член од
27 септември 2007
Мислења
2.398
Поени од реакции
1.825
Jbg. Da imav 18 sigurno bi dosol na sobirankata. Moze narednata da se soveremo pa togas da dojdam.
E sega go tupis....pa nemam ni jas 18:свиркам:.[DOUBLEPOST=1408275234][/DOUBLEPOST]
Дали некој пробал да полира ножеви? Од сатин, да го светне како на пр. викторинокс? И каква паста сте користеле? Дали е салам онаа битпазарската од 80-100д?
И ако може, како може да се направи? Експериментирал некој? Јас сакам да пробам со креда и алкохол или со кал и вода, а притоа со нешто да ја исцедам само течноста заедно со најситните парчиња камен. Може со паста за заби?
Polir pasta imas vo stara carsija, zelena za poliranje ke baras po zlatarskite prodavnici. Prvo treba so vodeni smirgli da rabotis, polir pastata e na kraj.
 

4NHK0

Јас сум ти батка у суштина многу флексибилен шизик
Член од
9 април 2014
Мислења
1.153
Поени од реакции
846
E sega go tupis....pa nemam ni jas 18:свиркам:.[DOUBLEPOST=1408275234][/DOUBLEPOST]
Polir pasta imas vo stara carsija, zelena za poliranje ke baras po zlatarskite prodavnici. Prvo treba so vodeni smirgli da rabotis, polir pastata e na kraj.
Да, 17 си :). Инаку кој ќе оде за Скопје само за тоа. А дури после во септември ќе има кој да ми набави и донеси.[DOUBLEPOST=1408280225][/DOUBLEPOST]Луѓе да не знаете што се алучува во арми шопот, нешто ново, старо. Јас кога бев последен пат имаше донесено гатор и пауерлок или пауерасист клешта на гребер и онтарио мачета.
 
Последно уредено:

Dr. Wish

Outstanding Сasual Dating Authentic Maidens
Член од
23 септември 2013
Мислења
2.393
Поени од реакции
2.794
I ja imam 17 al moive ne me pustaat od Tetovo da mrdnem bez nekoj. Da ziveev u Skopje sto posto bi dosol :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom