Ножеви

Dr. Wish

Outstanding Сasual Dating Authentic Maidens
Член од
23 септември 2013
Мислења
2.393
Поени од реакции
2.794
Na Shapka najpametno :)
 

4NHK0

Јас сум ти батка у суштина многу флексибилен шизик
Член од
9 април 2014
Мислења
1.153
Поени од реакции
846
А да дојдите кај мене во Неготино? И онака си го имам со џандарите, никој не смее да писне, алфи нема, народот е тапа и таман :D.
 

AceCaleb

Деспот на Адот
Член од
31 декември 2007
Мислења
5.846
Поени од реакции
11.061
Јас кога бев последен пат имаше донесено гатор и пауерлок или пауерасист клешта на гребер и онтарио мачета.
Што цена му беше гаторот, ти текнува?
 

4NHK0

Јас сум ти батка у суштина многу флексибилен шизик
Член од
9 април 2014
Мислења
1.153
Поени од реакции
846
Што цена му беше гаторот, ти текнува?
Незнам дали беше 3800, 4000, 4200, 4500...важно беше околу 4000, Американско производство, добар беше, ама сепак многу се, барем за мене.
 

Zgembo

Kayser Soze
Член од
29 јули 2014
Мислења
102
Поени од реакции
70
gator.jpg gator2.jpg Vcera go kupiv Gator 2 na GERBER, porano go imav ovoj model no go podariv, sega mi naleta po dobra cena i morav da go zemam. Dobar noz, sporedeno so relativno niskata cena, glomazen e za sekojdnevno nosenje vo dzeb, no kako back up noz za vo priroda e odlicen, mnogu lesno se ostri, iako ne drzi ostrina mnogu dobro so nekolku potezi se doveduva vo "bric" sostojba, a ima i gumena drska koja izvonredno prilega vo rakata i nikako ne prolizguva, a so nego odi i kukata za otvoranje na divec i futrola. Nozot e made in USA, 420 HC celik, vo sekoj slucaj soliden noz...
 

eMilanist

Ursus domesticus
Член од
27 септември 2007
Мислења
2.398
Поени од реакции
1.825
А цената на гербер гатор 2 е?
Како успеваш да го наостриш брич сечиво со запци? Или мислиш на делот што нема запци.
 

Zgembo

Kayser Soze
Член од
29 јули 2014
Мислења
102
Поени од реакции
70
А цената на гербер гатор 2 е?
Како успеваш да го наостриш брич сечиво со запци? Или мислиш на делот што нема запци.
na delot bez zapci sekako, okolu 1800 denari go kupiv, da e bez zapci uste podobro bi bilo...
 

4NHK0

Јас сум ти батка у суштина многу флексибилен шизик
Член од
9 април 2014
Мислења
1.153
Поени од реакции
846
Прегледај го приврзокот 100803 Прегледај го приврзокот 100804 Vcera go kupiv Gator 2 na GERBER, porano go imav ovoj model no go podariv, sega mi naleta po dobra cena i morav da go zemam. Dobar noz, sporedeno so relativno niskata cena, glomazen e za sekojdnevno nosenje vo dzeb, no kako back up noz za vo priroda e odlicen, mnogu lesno se ostri, iako ne drzi ostrina mnogu dobro so nekolku potezi se doveduva vo "bric" sostojba, a ima i gumena drska koja izvonredno prilega vo rakata i nikako ne prolizguva, a so nego odi i kukata za otvoranje na divec i futrola. Nozot e made in USA, 420 HC celik, vo sekoj slucaj soliden noz...
Одлична цена. Ти дали си ЗА собирање со нас (иако тешко ни оди) со оваа екипа што сме од ножеви?
 

Zgembo

Kayser Soze
Член од
29 јули 2014
Мислења
102
Поени од реакции
70
Одлична цена. Ти дали си ЗА собирање со нас (иако тешко ни оди) со оваа екипа што сме од ножеви?
Ne e problem za sobiracka, zosto da ne, samo ne sum u MK, zavisi koga ce se organizirate...
 
Член од
17 ноември 2013
Мислења
26
Поени од реакции
4
Deneska si se potrosiv. si go kupiv od edna prodavnica za oruzije vo prilep dali moze nekoj da mi kaze specifikacii za nozov nisto ne mozam da najdam na intrnet za nego pozz DSC_2272.jpg DSC_2273.jpg DSC_2276.jpg
 

Attachments

eMilanist

Ursus domesticus
Член од
27 септември 2007
Мислења
2.398
Поени од реакции
1.825
Кинески крш, без име, челик непознат, производител непознат. Не знам колку си го платил, ама не очекувај од него којзнае што.
 

4NHK0

Јас сум ти батка у суштина многу флексибилен шизик
Член од
9 април 2014
Мислења
1.153
Поени од реакции
846
Не верувам во сонови и такви глупости, ама од толку многу што свесно и потсвесно ги мразам назабените сечила, сонував како ми правеле проблеми додека сум сечел паракорд...:facepalm:
 

4NHK0

Јас сум ти батка у суштина многу флексибилен шизик
Член од
9 април 2014
Мислења
1.153
Поени од реакции
846
Kako da se stisavme malku, kamo nekoja nova slikicka, pozdrav...
Пред некој час направив мод на микрата, оди во темата мултитулс, таму ставив некоја слика, друго ново изгледа нема :unsure:.
 

smole

Ѕверотилук
Член од
26 јануари 2007
Мислења
1.698
Поени од реакции
288
4NHK0 сликичката ти е од Victorinox Alox?

Се мислам такво едно да си нарачам за на клучеви, ми се гледа поиздржливо од пластичните Vic.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom