Ножеви

Член од
15 јануари 2013
Мислења
89
Поени од реакции
50
Појма немам да ти кажам, од татко ми е ножот го собрал од војска некогаш... Немам намера да го продавам, а незнам ни кај можи да се најди.
E koa bil u vojska u paleolitot ?
Se zezam, kul sho go sobral :)
 
Член од
27 јануари 2013
Мислења
42
Поени од реакции
31
Премногу ми се прај ќефо за еден ваков
 
Член од
29 август 2008
Мислења
2.646
Поени од реакции
931

eMilanist

Ursus domesticus
Член од
27 септември 2007
Мислења
2.398
Поени од реакции
1.825
Волја има, а и слики има, само досега никој не побарал ниту се заинтересирал за такво нешто.
Процесот е горе - доле ист со одредени варијации.
 
Член од
19 ноември 2009
Мислења
101
Поени од реакции
31
Конечно купив Мора. У Хубо појдов по робуст и се изнервирав дека немаше ниеден, али видов 711-ка што мислим дека е малце бољи; барем за мене. Околу 550 ден. Исто прашав дали ќе имаат нова пратка, зашто сакам да земам и од поскапите бушкрафт серија, и не се сигурни али во блиско време најверојатно нема да има. Кој има мерак нека земе нека не се мисли. Само приметив дека некои од ножевите немаат симетрија кај врвот кога ги гледаш одозгора над сечилото и горниот дел може да биде недоработен. Не знам дали е толку битно тоа, али пошто имаше повеќе си го одбрав најасалниот. Сеа ми треба камен за острење зашто планирам мората да биде тап у многу брзо време. Така да препораки за острење би биле пожелни.
 

eMilanist

Ursus domesticus
Член од
27 септември 2007
Мислења
2.398
Поени од реакции
1.825
Еве уште еден, Каресуандо сечиво 12ц27 челик:


И една групна од она што ми се најде при рака за сликање, еден мал дел од сечивата што ги имам:

.
 

честа

Спор
Член од
25 септември 2008
Мислења
1.317
Поени од реакции
1.033
Конечно купив Мора. У Хубо појдов по робуст и се изнервирав дека немаше ниеден, али видов 711-ка што мислим дека е малце бољи; барем за мене. Околу 550 ден. Исто прашав дали ќе имаат нова пратка, зашто сакам да земам и од поскапите бушкрафт серија, и не се сигурни али во блиско време најверојатно нема да има. Кој има мерак нека земе нека не се мисли. Само приметив дека некои од ножевите немаат симетрија кај врвот кога ги гледаш одозгора над сечилото и горниот дел може да биде недоработен. Не знам дали е толку битно тоа, али пошто имаше повеќе си го одбрав најасалниот. Сеа ми треба камен за острење зашто планирам мората да биде тап у многу брзо време. Така да препораки за острење би биле пожелни.
Јас ти го земав последниот робуст.:P
 

AceCaleb

Деспот на Адот
Член од
31 декември 2007
Мислења
5.846
Поени од реакции
11.061
Еве уште еден, Каресуандо сечиво 12ц27 челик:


И една групна од она што ми се најде при рака за сликање, еден мал дел од сечивата што ги имам:

.
Одлично ново ноже си изработил :) Ова портокаловово во средина што ноже е?
 
Член од
30 октомври 2010
Мислења
221
Поени од реакции
127
И мене ми се допаѓа портокаловото.
Што ноже е ?
 

eMilanist

Ursus domesticus
Член од
27 септември 2007
Мислења
2.398
Поени од реакции
1.825
Eka 8 orange, 12c27 celik.
--- надополнето: 4 март 2013 во 18:54 ---
Еве ја еката заедно со ензо пк70 и фалкнивен U2:

.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom