Ножеви

eMilanist

Ursus domesticus
Член од
27 септември 2007
Мислења
2.271
Поени од реакции
1.509
Зошто несакаш да правиш вакви футроли?
Ми одземаат многу време, што значи се поскапи од другите футроли и на крај ножот со таква футрола е поскап....а повеќето бараат нешто поефтино....или поубаво и поевтино истовремено, а тоа не е можно и на крај тешко се продаваат.
 

LepiDzoni

Profesionalen ulichen cigan
Член од
25 јули 2014
Мислења
921
Поени од реакции
1.828
Dali moze da mi napravat problem na carina ako poracam noz od aliexpress?
 
Член од
14 септември 2014
Мислења
93
Поени од реакции
47
VICTORINOX ИМА СО ШТО ДА СЕ ПОФАЛИ
Sent from my SM-A520F using Tapatalk
 
Член од
19 февруари 2010
Мислења
461
Поени од реакции
1.159
Не ја знам локоцијава со координати, ја знам на памет........

Користи го Google maps;)
 
Член од
31 мај 2015
Мислења
98
Поени од реакции
87
Еве некои нови, од кои немам претходно ставено слика:
2.jpg

Имам многу швајцарци кои ги имам по двапати. Ако некој е заинтересиран за трампа нека ми пише ПП.
 
Член од
9 март 2011
Мислења
124
Поени од реакции
94
bojadva , дали можеш да ми најдеш како тој во средина? Имам еден таков, ама ми треба уште еден....
Бев во Прилеп и за жал мајсторот лани починал, нема повеќе традиционални ножиња од рог :(
 
Член од
31 мај 2015
Мислења
98
Поени од реакции
87
Бев во Прилеп и за жал мајсторот лани починал, нема повеќе традиционални ножиња од рог :(
Штета. Тие се многу убави и практични. Да се надеваме дека и некој друг ќе почне да ги прави. Фала во секој случај
 
Член од
15 март 2010
Мислења
5.361
Поени од реакции
5.209
Sandrin Third Edition ... си немам појма од ножеви, ама ова парче на работа го пакував пред некој ден, го хромиравме , колега спомна дека коштал 7к евра ... сега одкако го појачавме сигурно малку повеќе ќе вреди.. а што како зошто се употребува , немам појма, ваљда не е за во кујна толку скап нож ?

1571695002156.png
 

AceCaleb

Деспот на Адот
Член од
31 декември 2007
Мислења
4.992
Поени од реакции
8.113
@Tutor
Морав да проверам, изгледа ова е моделот. Овој чини 1500 евра. Цената на овој на сликата твоја вајда зависи од тоа каква рачка ќе му стават. Инаку се гледа дека е некоја колекционерска лимитирана верзија, нумериран е, 13/30 парчиња. Скапа играчка :) Работите со ножеви често?


Имаа на страната и еден нож од 150 000 долари, али со дијаманти и такви срања на рачката.
 
На врв Bottom