Ножеви

Член од
10 декември 2019
Мислења
5
Поени од реакции
0
Кој вид на метал е добар за изработка на нож и од каде можам да го набавам во скопје?
 

eMilanist

Ursus domesticus
Член од
27 септември 2007
Мислења
2.254
Поени од реакции
1.445
Кој вид на метал е добар за изработка на нож и од каде можам да го набавам во скопје?
Федер платно, стара тркалезна пила за дрва ако имаш среќа да се погоди погоден челикот за ножеви. Секако треба да се омекне прво челикот и на крај да се кали и да се отпушти.
Имај на ум дека се работи за карбонски челик.
 

EDCer

No Kitty, this is my pot pie!
Член од
19 ноември 2015
Мислења
994
Поени од реакции
773
Orange combo. 6E5653CE-4CF2-48F6-8DE7-81FAA6FF2ACE.jpeg
Ја излупив гумата на рачката на еден од ножевите и иако беше некако мал и лесен, сега се осеќа како да е уште полесен.
 

kalimero456

трн во око
Член од
7 ноември 2019
Мислења
2.179
Поени од реакции
1.729
moj jak bodez ke te dupi duri i preku pancir
Автоматски споено мислење:

@eMilanist jas pravev i sega pravam sakas i meceta i katana za materijal feder od avtomobil zastava 101 samo treba kovac da go ispravi a kaj mene se pomalku gi ima recisi i da gi nema veke ,otkako ke se ispravi samo brisalica i dobra ideja za mene vistinski noz e onoj sto e vo celina spoen so drska ne kakov saka neka e stavi go megu dva bloka i napni rackata ke ti ostane vo raka ,dodeka e vo celina moze da vibrira ovoj sto go imam probiva lim a za bodez sekogas seciloto treba da e potesko od rackata koga ke mavnes da se zabiva vo celta inaku koj rambo koj gluposti od bajonet nema bolji i ovie malive bodezi so celicen vrv
 
Последно уредено:

EDCer

No Kitty, this is my pot pie!
Член од
19 ноември 2015
Мислења
994
Поени од реакции
773
ovie se stainless?
Автоматски споено мислење:

Прегледај го приврзокот 233762
Malecko portugalce. Imate nekoe info za ovie? Licat na opinel,samo bes lock
Прегледај го приврзокот 233763
Да не речам ,,за жал", ама да.
Инаку за ножето, интересно е, одамна го знам, само што немам видено со свои очи. Традиционално, како Опинелот за Франција, Викториноксот на Швајцарија, Сворд за Нов Зеланд итн.
 
На врв Bottom