Ножеви

eMilanist

Ursus domesticus
Член од
27 септември 2007
Мислења
2.398
Поени од реакции
1.825
Еве уште два.
Дамаскусот е еден од најубавите досега, според мене најубавиот, воедно е и најскапиот нож досега од мене.
IMG_1870.JPG .

IMG_1878.JPG .
 
Член од
12 јануари 2019
Мислења
16
Поени од реакции
7
Здраво дечки. Пред околу една година добив подарок од пријател кој беше надвор од земјава Victorinox нож. Го носам со мене секој ден и стварно е за пофалба. Доколку има некој љубезен да ми каже дали можам да најдам во Скопје некоја продавница кај што продаваат Victorinox ножиња би му бил премногу благодарен. Секое добро!:D
 
Член од
6 јули 2018
Мислења
203
Поени од реакции
199
Здраво дечки. Пред околу една година добив подарок од пријател кој беше надвор од земјава Victorinox нож. Го носам со мене секој ден и стварно е за пофалба. Доколку има некој љубезен да ми каже дали можам да најдам во Скопје некоја продавница кај што продаваат Victorinox ножиња би му бил премногу благодарен. Секое добро!:D
Повели :)

http://www.domnet.com.mk/victorinox/
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.906
Поени од реакции
14.598
Еве уште два.
Дамаскусот е еден од најубавите досега, според мене најубавиот, воедно е и најскапиот нож досега од мене.
Прегледај го приврзокот 206130 .

.
Čelikot ti go kovaš....ili zemaš gotov? Za vakvi šari da se izvedat treba seriozna kovačnica da imaš
Kolku što znam poentata tuka e da se iskovaat 3 železa vo snop i vrteni vo spirala i taka da se kovaat....pa da se kalat
 

eMilanist

Ursus domesticus
Член од
27 септември 2007
Мислења
2.398
Поени од реакции
1.825
Čelikot ti go kovaš....ili zemaš gotov? Za vakvi šari da se izvedat treba seriozna kovačnica da imaš
Kolku što znam poentata tuka e da se iskovaat 3 železa vo snop i vrteni vo spirala i taka da se kovaat....pa da se kalat
Сечивата ги купувам. Немам ковачница за жал.
Дамаскусот се прави најчесто од два типа челик.
 

eMilanist

Ursus domesticus
Член од
27 септември 2007
Мислења
2.398
Поени од реакции
1.825
Едно големо благодарам до тебе за одвоеното време! Некое искуство со domnet си имал до сега? Или било кој на форумов..:)
Domnet се супер.
 
Последно уредено:
Член од
12 јануари 2019
Мислења
16
Поени од реакции
7
Еве имав вишок време па да го сликнам ножево (имам премногу други и деновиве ќе прикачам некоја фотка)



 

Kajgana Shop

На врв Bottom