Ножеви

Дискусија во форумот 'Хоби' започната од PrinceVegeta, 17 декември 2010.

 1. cyberbaze

  cyberbaze

  Член од:
  6 јули 2018
  Мислења:
  104
  Допаѓања:
  123
 2. Волчко

  Волчко

  Член од:
  5 февруари 2013
  Мислења:
  281
  Допаѓања:
  336
  ЈНА/АРМ кожна торбица или официрска торбица не сум 100% сигурен како ја викаат.
   
  На cyberbaze му/ѝ се допаѓа ова.
 3. cyberbaze

  cyberbaze

  Член од:
  6 јули 2018
  Мислења:
  104
  Допаѓања:
  123
  [​IMG]

  Ваква?

  Не можи да ти се пиши во порака.

  Ако не ти е проблем да ми пратиш слики од чантата во порака :)
   
 4. eMilanist

  eMilanist Ursus domesticus

  Член од:
  27 септември 2007
  Мислења:
  2.189
  Допаѓања:
  1.336
  Уште еден:

  IMG_1758.JPG

  52786716_2783689404989508_1171831936373489664_n.jpg
   
  На m1kac, boleramone и AceCaleb им се допаѓа ова.
 5. eMilanist

  eMilanist Ursus domesticus

  Член од:
  27 септември 2007
  Мислења:
  2.189
  Допаѓања:
  1.336
  Уште еден.
  IMG_1771.JPG IMG_1772.JPG .
   
  На shutrak, gjoko-mkd и AceCaleb им се допаѓа ова.
 6. Milan 1975

  Milan 1975

  Член од:
  17 октомври 2017
  Мислења:
  18
  Допаѓања:
  33
  Кожно одело.Рачно шиено.Дебелина на кожата 3 мм. 20190305_122713.jpg 20190305_122805.jpg
   
  petreG, Kiko1995, boleramone и на уште 1 друга личност им се допаѓа ова.
 7. lycku

  lycku

  Член од:
  10 април 2013
  Мислења:
  466
  Допаѓања:
  176
 8. eMilanist

  eMilanist Ursus domesticus

  Член од:
  27 септември 2007
  Мислења:
  2.189
  Допаѓања:
  1.336
  Сечивото е linder solingen bowie 621520. 4.5mm дебело 200mm долго.

  Lamnia ги има.
   
 9. eMilanist

  eMilanist Ursus domesticus

  Член од:
  27 септември 2007
  Мислења:
  2.189
  Допаѓања:
  1.336
  Еве уште два.

  IMG_1780.JPG
  IMG_1790.JPG

  И една групна од ножевите со рачки од рог од елен....ок, има тука еден натрапник од срндач :) :  IMG_1809.JPG .
  p.s. За сите ножеви да ги вметнам во една слика веројатно би ми требало скала или дрон :D .
   
  На AceCaleb и boleramone им се допаѓа ова.
 10. mijo

  mijo

  Член од:
  11 февруари 2008
  Мислења:
  2
  Допаѓања:
  0
  Македонски ножеви 4.Makhaira.jpg 2.Makhaira with scabbard.jpg 6.Makhaira with scabbard.jpg
  --- Споено дупло мислење, 9 март 2019 ---
  5.Makhaira with scabbard.jpg
  --- Споено дупло мислење, 9 март 2019 ---
  1_611690258c4c94239822682f0c159894.jpg
   
  Последно уредено: 9 март 2019
 11. mijo

  mijo

  Член од:
  11 февруари 2008
  Мислења:
  2
  Допаѓања:
  0
  20190309_231142.jpg
  --- Споено дупло мислење, 10 март 2019 ---
  20190309_231210.jpg
  --- Споено дупло мислење, 10 март 2019 ---
  20190309_225849.jpg
  --- Споено дупло мислење, 10 март 2019 ---
  20190309_225816.jpg
  --- Споено дупло мислење, 10 март 2019 ---
  20190309_231240.jpg
  --- Споено дупло мислење, 10 март 2019 ---
  20190309_225736.jpg
   
 12. eMilanist

  eMilanist Ursus domesticus

  Член од:
  27 септември 2007
  Мислења:
  2.189
  Допаѓања:
  1.336
  IMG_1811.JPG
   
  На Kiko1995 му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Milan 1975

  Milan 1975

  Член од:
  17 октомври 2017
  Мислења:
  18
  Допаѓања:
  33
  Моја рачна изработка:сечиво должина 10 см, 20190306_170437.jpg 20190306_170721.jpg 20190310_190714.jpg дебелина 6мм,ширина 2 см.Рачка венге,инокс и прстени од црвена микарта,должина на рачка 12 см.Целосна должина на ножот 22 см.Кожна футрола исто така моја рачна изработка.
   
 14. petreG

  petreG

  Член од:
  1 октомври 2009
  Мислења:
  98
  Допаѓања:
  11
  Интересно. Има некој текст за ова, најдени се кај нас? Интересно од кај кукри би дошол кај нас
   
 15. petreG

  petreG

  Член од:
  1 октомври 2009
  Мислења:
  98
  Допаѓања:
  11
  Братство нож да не продава некој? Било кој тип.
   

Сподели преку: