Ножеви

Последниот Мохиканец

Командат -ај лав ју
Член од
3 февруари 2007
Мислења
294
Поени од реакции
61
Со викате за братство единство нож(го глеам моментално на реклама) но трипати поскап од кинеските?

Имаат квалитет или ги фалат за ништо?
 

EDCer

No Kitty, this is my pot pie!
Член од
19 ноември 2015
Мислења
1.043
Поени од реакции
813
Со викате за братство единство нож(го глеам моментално на реклама) но трипати поскап од кинеските?

Имаат квалитет или ги фалат за ништо?
Демек класика, според мене ништо посебно, ако ти се даваат 50е за фабрички 440C челик, тогаш нешто со тебе...
 

Almeida

поет, мрачна сила, гад
Член од
15 февруари 2015
Мислења
7.563
Поени од реакции
19.992
Најсоодветна тема е оваа за прашањево, пошо е во врска со обработка на метал. Која е најситната (гранулација или како се вика) шмиргла која може да се купи во Скопје и каде? Која ознака е? Најдов дома некоја 400-ка па не знам дали има поситни и како би била поситната 500 или помала вредност. Ми треба за рачно шмирглање.
 
Член од
31 мај 2015
Мислења
120
Поени од реакции
127
Најсоодветна тема е оваа за прашањево, пошо е во врска со обработка на метал. Која е најситната (гранулација или како се вика) шмиргла која може да се купи во Скопје и каде? Која ознака е? Најдов дома некоја 400-ка па не знам дали има поситни и како би била поситната 500 или помала вредност. Ми треба за рачно шмирглање.
Vo prodavnici za boi i lakovi imas granulacija do 3000. Ama taa retko ja ima, vo poveketo ima do 2500. Zavisi za sto ti treba. Ako nekoj znae kade moze da se najde positno od 3000, neka kaze.
 

Almeida

поет, мрачна сила, гад
Член од
15 февруари 2015
Мислења
7.563
Поени од реакции
19.992
Vo prodavnici za boi i lakovi imas granulacija do 3000. Ama taa retko ja ima, vo poveketo ima do 2500. Zavisi za sto ti treba. Ako nekoj znae kade moze da se najde positno od 3000, neka kaze.
Дел од планинарска опрема е, сакам да изгледа убаво. Можам и со оваа, ама изгледа грубо малку. Фала многу!
 

EDCer

No Kitty, this is my pot pie!
Член од
19 ноември 2015
Мислења
1.043
Поени од реакции
813
Најсоодветна тема е оваа за прашањево, пошо е во врска со обработка на метал. Која е најситната (гранулација или како се вика) шмиргла која може да се купи во Скопје и каде? Која ознака е? Најдов дома некоја 400-ка па не знам дали има поситни и како би била поситната 500 или помала вредност. Ми треба за рачно шмирглање.
Не заворавај после со полир паста да го направиш огледало.
 

Последниот Мохиканец

Командат -ај лав ју
Член од
3 февруари 2007
Мислења
294
Поени од реакции
61
Демек класика, според мене ништо посебно, ако ти се даваат 50е за фабрички 440C челик, тогаш нешто со тебе...
Значи не е подобар од кинеските што се продаваат за иста цена:??(сепак си викам Југославија си имала квалитет.(
 

EDCer

No Kitty, this is my pot pie!
Член од
19 ноември 2015
Мислења
1.043
Поени од реакции
813
Член од
5 февруари 2013
Мислења
380
Поени од реакции
486
Ме интересира која цена одат Morakniv ножевите кај нас ?
Поточно овој модел


Morakniv Mora of Sweden Basic 511 3-5/8" Carbon Steel Blade, Red Polymer Handle - 12147
 
Член од
31 мај 2015
Мислења
120
Поени од реакции
127
Јас тој го земав од Хубо за 300д. пред една година. Одамна ги нема, се надевам дека пак ке донесат.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom