Ножеви

Дискусија во форумот 'Хоби' започната од PrinceVegeta, 17 декември 2010.

 1. EDCer

  EDCer No Kitty, this is my pot pie!

  Член од:
  19 ноември 2015
  Мислења:
  904
  Допаѓања:
  657
 2. Kiko1995

  Kiko1995

  Член од:
  22 јуни 2016
  Мислења:
  7
  Допаѓања:
  0
  Благодарам на информација дај некој предлог до таа цена
   
 3. EDCer

  EDCer No Kitty, this is my pot pie!

  Член од:
  19 ноември 2015
  Мислења:
  904
  Допаѓања:
  657
  За каква намена ти е? Имаш Мора и Бако ножеви за 800д.
   
 4. Kiko1995

  Kiko1995

  Член од:
  22 јуни 2016
  Мислења:
  7
  Допаѓања:
  0
  За планинарење и кај ги има Мора да се купат
   
 5. eMilanist

  eMilanist Ursus domesticus

  Член од:
  27 септември 2007
  Мислења:
  2.164
  Допаѓања:
  1.286
  Mora ima vo hubo kolku sto znam.
  Moj predlog za planinarenje e victorinox harvester.
   
 6. Kiko1995

  Kiko1995

  Член од:
  22 јуни 2016
  Мислења:
  7
  Допаѓања:
  0
  Дечки ви благодарам на инфо
   
 7. Волчко

  Волчко

  Член од:
  5 февруари 2013
  Мислења:
  243
  Допаѓања:
  279
  На EDCer му/ѝ се допаѓа ова.
 8. eMilanist

  eMilanist Ursus domesticus

  Член од:
  27 септември 2007
  Мислења:
  2.164
  Допаѓања:
  1.286
  Готова е и футролата за траперот од елмакс:

  IMG_1045.JPG
  IMG_1050.JPG .
   
  На EDCer и MartinKnifeLover им се допаѓа ова.
 9. EDCer

  EDCer No Kitty, this is my pot pie!

  Член од:
  19 ноември 2015
  Мислења:
  904
  Допаѓања:
  657
  Мора и Бако ќе најдеш во Хубо, само последно време слабо држат нешто на лагер, пред 3-4 дена бев, имаше само еден Бако останато... А роба таму во годината дури 3 пати им доаѓа (чекав Виха клешти пола година да донесат :(.)
   
  На Kiko1995 му/ѝ се допаѓа ова.
 10. 0C0FFEEBABE

  0C0FFEEBABE Bsc. Sc.

  Член од:
  6 јули 2008
  Мислења:
  4.949
  Допаѓања:
  1.544
  Добив пред некој месец на подарок нож од Турција. Изгледа ептен добро и се гледа дека не е ефтин, ама ваков ко што е е безкорисен. Сечивото од двете страни е дебело, не е острен. Немам какво сечиво е ова, затоа прашањето ми е дали има шанси да се наостри вакво нешто или намената му е само украс и толку?
   

  Прикачени податотеки:

  • 1.png
   1.png
   Големина:
   4,6 MB
   Прегледи:
   48
  • 2.png
   2.png
   Големина:
   2,9 MB
   Прегледи:
   45
 11. eMilanist

  eMilanist Ursus domesticus

  Член од:
  27 септември 2007
  Мислења:
  2.164
  Допаѓања:
  1.286
  Може да се наостри, но се сомневам дека челикот е квалитетен.
   
 12. 0C0FFEEBABE

  0C0FFEEBABE Bsc. Sc.

  Член од:
  6 јули 2008
  Мислења:
  4.949
  Допаѓања:
  1.544
  Не можам да проценам и јас каков челик, но со оглед на цената која е платена - 70 евра, треба да е квалитетна изработка.

  Колку пати и да го измерам од око, различна перцепција имам :D Каде има во Скопје некој што остри со машина? Рачно ќе остарам дур да го наострам.
   
 13. eMilanist

  eMilanist Ursus domesticus

  Член од:
  27 септември 2007
  Мислења:
  2.164
  Допаѓања:
  1.286
  За Скопје не знам кај има. Знам каде во Гостивар може да се наостри :) .
   
 14. EDCer

  EDCer No Kitty, this is my pot pie!

  Член од:
  19 ноември 2015
  Мислења:
  904
  Допаѓања:
  657
  Да не јадам многу трици ама ножов е...украс. ,,Tang"-от претпоставувам дека е најмногу 2цм во рачката, и чим воопшто не е чепнато сечилото... сигурно е изработен како украс, ,,челикот" сигурно е премногу мек за така да се декорира, ама ај да не рушам потенцијален бизнис :D.
   
  На eMilanist му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Agda Beata

  Agda Beata (A)

  Член од:
  12 февруари 2014
  Мислења:
  5.021
  Допаѓања:
  13.331
  Титаниум.

  [​IMG]
   
  На EDCer и 0C0FFEEBABE им се допаѓа ова.

Сподели преку: