Ножеви

EDCer

No Kitty, this is my pot pie!
Член од
19 ноември 2015
Мислења
1.043
Поени од реакции
813
Член од
22 јуни 2016
Мислења
7
Поени од реакции
0
Благодарам на информација дај некој предлог до таа цена
 

eMilanist

Ursus domesticus
Член од
27 септември 2007
Мислења
2.398
Поени од реакции
1.825
Mora ima vo hubo kolku sto znam.
Moj predlog za planinarenje e victorinox harvester.
 

EDCer

No Kitty, this is my pot pie!
Член од
19 ноември 2015
Мислења
1.043
Поени од реакции
813
За планинарење и кај ги има Мора да се купат
Мора и Бако ќе најдеш во Хубо, само последно време слабо држат нешто на лагер, пред 3-4 дена бев, имаше само еден Бако останато... А роба таму во годината дури 3 пати им доаѓа (чекав Виха клешти пола година да донесат :(.)
 

Jax Rebel

Navajo Rider
Член од
6 јули 2008
Мислења
5.255
Поени од реакции
2.241
Добив пред некој месец на подарок нож од Турција. Изгледа ептен добро и се гледа дека не е ефтин, ама ваков ко што е е безкорисен. Сечивото од двете страни е дебело, не е острен. Немам какво сечиво е ова, затоа прашањето ми е дали има шанси да се наостри вакво нешто или намената му е само украс и толку?
 

Attachments

  • 4,6 MB Прегледи: 50
  • 2,9 MB Прегледи: 47

eMilanist

Ursus domesticus
Член од
27 септември 2007
Мислења
2.398
Поени од реакции
1.825
Може да се наостри, но се сомневам дека челикот е квалитетен.
 

Jax Rebel

Navajo Rider
Член од
6 јули 2008
Мислења
5.255
Поени од реакции
2.241
Може да се наостри, но се сомневам дека челикот е квалитетен.
Не можам да проценам и јас каков челик, но со оглед на цената која е платена - 70 евра, треба да е квалитетна изработка.

Колку пати и да го измерам од око, различна перцепција имам :D Каде има во Скопје некој што остри со машина? Рачно ќе остарам дур да го наострам.
 

eMilanist

Ursus domesticus
Член од
27 септември 2007
Мислења
2.398
Поени од реакции
1.825
За Скопје не знам кај има. Знам каде во Гостивар може да се наостри :) .
 

EDCer

No Kitty, this is my pot pie!
Член од
19 ноември 2015
Мислења
1.043
Поени од реакции
813
Добив пред некој месец на подарок нож од Турција. Изгледа ептен добро и се гледа дека не е ефтин, ама ваков ко што е е безкорисен. Сечивото од двете страни е дебело, не е острен. Немам какво сечиво е ова, затоа прашањето ми е дали има шанси да се наостри вакво нешто или намената му е само украс и толку?
Да не јадам многу трици ама ножов е...украс. ,,Tang"-от претпоставувам дека е најмногу 2цм во рачката, и чим воопшто не е чепнато сечилото... сигурно е изработен како украс, ,,челикот" сигурно е премногу мек за така да се декорира, ама ај да не рушам потенцијален бизнис :D.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom