Ново лото

Член од
15 јули 2007
Мислења
14.897
Поени од реакции
7.570
Само ова им вреди


Позадината на помошните лото ливчиња се сублимирани податоци за македонското културно богатство, кое ги опфаќа најпознатите археолошки наоѓалишта и дел од најважните археолошки пронајдоци, неповторливите македонски манастири и монументалните муслимански градби во земјата. Во подоцнежните серии се предвидува претставување на природните убавини, македонските градови, традиционалните вредности и големите личности кои ја красат богатата македонска традиција. Со ова, покрај самата забава и големата можност за добивка, секој љубител на лотото може да направи своја колекција на убавините на својата земја, да научи нешто ново или пак да го потврди своето досегашно знаење.
 
Член од
5 август 2006
Мислења
163
Поени од реакции
8
Само ова им вреди


Позадината на помошните лото ливчиња се сублимирани податоци за македонското културно богатство, кое ги опфаќа најпознатите археолошки наоѓалишта и дел од најважните археолошки пронајдоци, неповторливите македонски манастири и монументалните муслимански градби во земјата. Во подоцнежните серии се предвидува претставување на природните убавини, македонските градови, традиционалните вредности и големите личности кои ја красат богатата македонска традиција. Со ова, покрај самата забава и големата можност за добивка, секој љубител на лотото може да направи своја колекција на убавините на својата земја, да научи нешто ново или пак да го потврди своето досегашно знаење.
А што друго би сакал да има вреди :)
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.897
Поени од реакции
7.570
коај ќе го видиш тоа позади за Македонија нема да сакаш да го испратиш ливчето(ако воопшто се праќаат недобитни)
 
Член од
5 август 2006
Мислења
163
Поени од реакции
8
Тие и без тоа се бесплатни, за уплатено ливче ти даваат друга потврда и таа е таа главната, која ги пишува комбинациите кои си ги уплатил, парите, датумот на уплата итн.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.897
Поени од реакции
7.570
си немам врска од Лото ,Бинго имам само играно и грепки
 

Alien_sr

Ultimate Survivor!
Член од
14 мај 2007
Мислења
2.971
Поени од реакции
143
Тие денови за прв пат планирам да уплатам на лото, ќе може ли некој детално да ми каже како да го направам тоа? Да одам до продажното место, да си потерам ливче па после дома да си пополнувам броевите...? После тоа го давам листот и тие ме внесуват во компјутерот, односно ги внесуваат моите податоци ???
 
Член од
5 август 2006
Мислења
163
Поени од реакции
8
Тие денови за прв пат планирам да уплатам на лото, ќе може ли некој детално да ми каже како да го направам тоа? Да одам до продажното место, да си потерам ливче па после дома да си пополнувам броевите...? После тоа го давам листот и тие ме внесуват во компјутерот, односно ги внесуваат моите податоци ???
Не внесуваат никакви твои податоци, си ги пополниваш комбинациите со седум бројки, на едно ливче се максимум десет комбинации, ако не играш системи, можеш да потполниш мин една макс десет комбинации, цената на една комбинација е 15 денари, со пополнетото ливче си одиш на уплатно место и они ти даваат потврда за уплата, и таа потврда е доказ дека ти си уплатил и во случај да добиеш некоја добивка тоа треба да го приложиш.
Подетални информации за начинот на играње имаш на следниов линк http://www.loto.mk/pravila.asp
 

Ивица ЈМК

Forza Juve Per Sempre!!!!
Член од
28 март 2010
Мислења
1.399
Поени од реакции
270
Оваа е водителка ?! Па оваа не треба да се појавува на ТВ откако ја повика покојната Сашка Петковска да си ја земе наградата, ц, ц, ц... а тие на Лото ја ставиле водителка :tapp: барем знае да ги каже броевите или само се смее ко зелена, а броеви уште нема учено на школо ?
леле оваа ако води,тешко на лотото а богами и на нас.Еднаш у еден наш кафич утиња скала,со штикла кај мене на прсти на нога и уше ми се развика шо ја придржав да не падне.:tapp: Кретенка!!!!!!!!!

за лотово може да пишам некое ливче чат пат да се испробам можда ќе упали.:smir:
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.290
Поени од реакции
15.508
Достате за водителката, ако ништо друго барем е убава, и да не добијам на лото барем 5 минути празник за очите :)
 
Член од
17 јули 2010
Мислења
79
Поени од реакции
5
До колку саат може да се уплати лото ?
 
М

Мартин`

Гостин
Колку е фондот за 7-ката моментално во лотово ? и колку е минимално да уплатиш како одат работиве во чудово ..
 
Член од
10 февруари 2011
Мислења
894
Поени од реакции
398
Колку е фондот за 7-ката моментално во лотово ? и колку е минимално да уплатиш како одат работиве во чудово ..
Гарантиран фонд за 7ка: 7.777.777 денари .. !! иначе ( За сите кој во хороскоп се малер, подзнак баксуз, или ме познаваат мене. ) :D

 
М

Мартин`

Гостин
Гарантиран фонд за 7ка: 7.777.777 денари .. !! иначе ( За сите кој во хороскоп се малер, подзнак баксуз, или ме познаваат мене. ) :D
:icon_mrgr:

Иначе како се уплаќа колку бројки избираш и колку е уплатата ..
по можност ако може некој нека направи и пример (или слика) некое ливче да видам како треба во колоните тие
 

Zaptija Stojkov

Комунист
Член од
23 февруари 2010
Мислења
3.128
Поени од реакции
2.768
Вчера 166 добитници со шестка. Се знае повеќе од 3-4 добитници никогаш немало. Нешто сумливо ми изгледа ова... Во гинисова книга влеговме со најмногу добитници на шестка...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom