Ново лото

Член од
1 март 2010
Мислења
7.886
Поени од реакции
14.377
Вчера 166 добитници со шестка. Се знае повеќе од 3-4 добитници никогаш немало. Нешто сумливо ми изгледа ова... Во гинисова книга влеговме со најмногу добитници на шестка...
А оти не ја кажиш и добитната комбинација? Уште поинтересна е од 166-те шестки :D
 

Zaptija Stojkov

Комунист
Член од
23 февруари 2010
Мислења
3.128
Поени од реакции
2.766
Aбе во нашава држава како со се и со лотаријава одсекојпат се правеве намешталки...
 
M

Macedon1um

Гостин
Шеските со оглед дека беа 166 имаат вредност 2000 денари, нема логика да местат за вакви ситни пари ама за 7мицата се е можно

Ќе лапне некој предизборно пола милион евра :D
 

Zaptija Stojkov

Комунист
Член од
23 февруари 2010
Мислења
3.128
Поени од реакции
2.766
Шеските со оглед дека беа 166 имаат вредност 2000 денари, нема логика да местат за вакви ситни пари ама за 7мицата се е можно

Ќе лапне некој предизборно пола милион евра :D
Мене ми гледа дека можеби бројката со 166 добитници за шестка е пренапумпана. Со „само една нула“... Па државиве во светов со преку пеес милиони жители никогаш толку добитници на шестка немале... Реално да речиме нема ни 10 добитници на шестка, ама тоа е медиумски трик за да го поттикнат и мотивираат народов, многу почесто да уплаќа лото... И повеќе ливчиња на едно извлекување да уплаќа...

Бидејќи долго време не работаат кладилниците и коцкарниците и не можат да го наполнат државниот буџет...

Е сега не мора да значи дека е така тоа е мое мислење/моја претпоставка...
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.893
Поени од реакции
7.569
Воопшто никога во животов мој од како знам дека има Лото во државава не сум се обидел да научам како се игра тоа чудо игра на среќа.
 
Член од
22 јули 2011
Мислења
1.010
Поени од реакции
1.129

Во Саботата 12.09.2020 во 73 коло се падна на лото седумката вредна 31.165.143,00 денари.
Тикетот е уплатен во Битола.
Чудна работа, 2 месеци премијата за седумка беше замрзната на точно 30 милиони денари, и во последните 3-4 кола почна пак помалку да се зголемува премијата за седумка, за да се "извлече" за брзо време седумката.

И сега ќе видиме што ќе биде, дали јавно ќе се објави име, презиме, адреса, фотографија од "среќниот добитник".
Лани во Октомври 2019 објавија лични податоци и фотографија од добитникот од Кичево.

Јас лично лото имам само еднаш уплатено оваа година на продажно место, се регистрирав на страницата на лотарија но немам уплатено пари за да играм онлајн, од лотарија ме почестија со 40 денари ваучер за играње онлајн, и го искористив ваучерот баш за 73 коло во Саботата кога и седумката е извлечена.

Погодив само 1 број, и имав 4 стативи, пример извлечен е број 8 а јас имав 9 одиграно итн......
 
M

Macedon1um

Гостин
Баш дента кога некој ја погоди 7мицава за прв пат имав уплатено лото по долго време, слушнав само дека е погодена не дека и е од Битола и замисли отвараш сајтот ти излегува ваква порака колку да се понадеваш..

1.jpg

4ка сум погодил 200 денари :D
 
Член од
22 јули 2011
Мислења
1.010
Поени од реакции
1.129
Ајде ќе дрмаат во Одбор на директори на АД Лотарија од семејството Наков.


Ова нема играње лото, со овие стипси стиснати на чело на Лотарија ќе има многу простор за сомнежи околу регуларноста и релевантноста.

Фершпед од 2001 година се во лотаријата. http://www.lotarija.com.mk/about.html
 
Член од
12 ноември 2008
Мислења
1.975
Поени од реакции
2.775
Ајде ќе дрмаат во Одбор на директори на АД Лотарија од семејството Наков.


Ова нема играње лото, со овие стипси стиснати на чело на Лотарија ќе има многу простор за сомнежи околу регуларноста и релевантноста.

Фершпед од 2001 година се во лотаријата. http://www.lotarija.com.mk/about.html
Лотарија на Македонија не функционира повеќе од 10 години. Сите лиценци на име на оваа компанија се одамна истечени така што нејзината дејност дефинитвно не е организирање на игри на среќа. Најверојатно сеуште постои заради тоа што има недвижности на нејзино име.
Инаку главен организатор на игри на среќа е Државна лотарија а тоа е сосем друга фирма.
 
Член од
22 јули 2011
Мислења
1.010
Поени од реакции
1.129
Лотарија на Македонија не функционира повеќе од 10 години. Сите лиценци на име на оваа компанија се одамна истечени така што нејзината дејност дефинитвно не е организирање на игри на среќа. Најверојатно сеуште постои заради тоа што има недвижности на нејзино име.
Инаку главен организатор на игри на среќа е Државна лотарија а тоа е сосем друга фирма.

Беше на вести пред некој ден, семејството Наков од Фершпед ќе бидат во управен одбор на АД Државна лотарија, линкот кој јас погоре го постирав е од 30 мај 2023.
Тоа е лотаријата која моментално приредува игри на среќа, лото секоја Среда и Сабота.
 
Член од
12 ноември 2008
Мислења
1.975
Поени од реакции
2.775
Беше на вести пред некој ден, семејството Наков од Фершпед ќе бидат во управен одбор на АД Државна лотарија, линкот кој јас погоре го постирав е од 30 мај 2023.
Тоа е лотаријата која моментално приредува игри на среќа, лото секоја Среда и Сабота.
Во веста горе се работи за Лотарија на Македонија а не за Државна Лотарија.
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
13.730
Поени од реакции
33.423
Лотарија на Македонија не функционира повеќе од 10 години. Сите лиценци на име на оваа компанија се одамна истечени така што нејзината дејност дефинитвно не е организирање на игри на среќа. Најверојатно сеуште постои заради тоа што има недвижности на нејзино име.
Инаку главен организатор на игри на среќа е Државна лотарија а тоа е сосем друга фирма.
Точно. Само City Club казината се во нејзина сопственост, ако уште постојат такви.

Државна лотарија е државна фирма не може Наков да биде сопственик на државна фирма.
 
Член од
12 ноември 2008
Мислења
1.975
Поени од реакции
2.775
Точно. Само City Club казината се во нејзина сопственост, ако уште постојат такви.

Државна лотарија е државна фирма не може Наков да биде сопственик на државна фирма.
City Club казината одамна не постојат. Дефинитивно има недвижности кои се сопственост на фирмата покрај управата зграда во центарот на Скопје.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.893
Поени од реакции
7.569
Ако уште постои Лотарија на Македонија што фукција има фирмата?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom