Нови фудбалски дресови

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Мене воопшто не ми се свиѓа како работат, иако домашниот и гостинскиот на Челзи ми се супер сезонава. Ама имаат само неколку дизајни и ги користат кај сите тимови, иновативност 0. Третиов посебно...



И не е само третиот. Гостинскиот на Челзи и домашниот на Тотенхем исто се ист дизајн.
Абе тие знаат да одберат убава боја поготово за трет дрес, Манчестер последната сезона имаше убава посветла сина нијанса со црвена накај портокалова лента. Мене сите бои на овие дресови ми се свиѓаат. Ама е ваков патерн некој кога ќе бутнат, види како да се истурило нешто -. -
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.553
Поени од реакции
52.343
Абе тие знаат да одберат убава боја поготово за трет дрес, Манчестер последната сезона имаше убава посветла сина нијанса со црвена накај портокалова лента. Мене сите бои на овие дресови ми се свиѓаат. Ама е ваков патерн некој кога ќе бутнат, види како да се истурило нешто -. -
За боите ок, и мене ми се свиѓа какви бираат. Ама воопшто не ми се свиѓа што ставаат ист патерн за сите клубови. Ко да ги мрзи да смислуваат нови дресови, па ај смисли 3-4 дизајни и тие искористи ги за сите клубови :D
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Промашај се на Адидас дресовиве за СП, единствено само на Мексико ми се допаѓа. Другите се или веќе видено (Шведска, Русија) или грд патерн од осумдесетите (Германија, Белгија)
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
немало полошо, СП 1986 а не СП 2018

Дефинитивно најлош Шпанија. Мексикански килим, уште соНбреро им фали.
:pos: замисли ги седнати на една маса дизајнерите, доаѓа ред на Шпанија дресот, што да правиме, абе чекај исто како со Белгија само ротирај ги баклавите :чда:
 
Џ

Џонтра Волта

Гостин
Бреј, последен пат кога дресов на Колумбија бил актуелен е кога Валдерама харал по зелените терени.[DOUBLEPOST=1509993427][/DOUBLEPOST]:pos:





 
Последно уредено од модератор:
Член од
21 ноември 2007
Мислења
10.654
Поени од реакции
9.235
Само германскиов е некако понормален од сите останати. Другиве се ептен лоши дизајни. Јас сум против да се нагласуваат некои историски дресови...треба малку да се покреативни дизајнериве со нешто нивно. И после 20 години да се зема идеја од некој денешен дрес, а тој фактички од 80та година да ти била идејата.
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.535
Поени од реакции
62.410
Белгија го имаше еден од најубавите дресови, али не е можно каква катастрофа направиле од Адидас.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom