Нови фудбалски дресови

Morgan Freeman

Немодератор
Член од
23 април 2010
Мислења
2.922
Поени од реакции
4.370
Што знам. Друга нијанса се дресовите на Зенит и веќе подолго време со најк имаат договор.
Не ми падна на памет Зенит кога ги видов :D

Кога сме кај нив еве им ги новите дресови. Домашен, гостински и трет.
Знам дека не се исти, ама ми изгледаа како веќе видени некаде, а најмногу потсеќаат на тие од Зенит, можеби овие сум ги мислел.

Не мислам дека се исти туку сакам да кажам дека веќе го имам видено некаде тој концепт.
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.831
Поени од реакции
23.051
Од Хофенхајм првиот и од Милан третиот дрес, секс !!

Темава ме натера да разгледам и од другиве екипи па еве од тие што немало на темава до сеа што налетав

Бурнмаут



Хадерсфилд


Виљареал


Од Шалке резервниот, топ дрес!


Болоња


Аталанта, голманскиот и домашен и гостински
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.586
Поени од реакции
81.170
Сите трети дресови од Адидас се fan made, браво за фановите, сите ми се допаѓаат.
Навивачите на Јуве не се при себе, судејќи по третиот дрес... :toe:



Демек биле некоја хибридна Е.Т. копија на дресовите што ги носеле во 40-те и 50-те години...


ЧАО!!!:гомце:
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
И нас две сезони ни правева вакви. Сега на ред сте вие. :icon_mrgr:

01.01.02.02.4.jpg
 

Hurin

Pokerface bastard
Член од
3 јуни 2009
Мислења
8.537
Поени од реакции
14.670
дали има некоја страна што испорачува дресови, заинтересиран сум за голмански дрес и евентуално некој од старите дресовите , отприлика 10-15 години стари :)
 

Goxyto

#FinoAllaFine
Член од
31 јануари 2010
Мислења
2.589
Поени од реакции
2.534

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Е ова никогаш не ми се допаѓаше кај Nike. Супер боиве кај сите трети дресови, една нема лоша ама што заебале со тој pattern-от како флека, мислиш автомеханичар работел во канал.
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.547
Поени од реакции
52.340
Е ова никогаш не ми се допаѓаше кај Nike. Супер боиве кај сите трети дресови, една нема лоша ама што заебале со тој pattern-от како флека, мислиш автомеханичар работел во канал.
Мене воопшто не ми се свиѓа како работат, иако домашниот и гостинскиот на Челзи ми се супер сезонава. Ама имаат само неколку дизајни и ги користат кај сите тимови, иновативност 0. Третиов посебно...



И не е само третиот. Гостинскиот на Челзи и домашниот на Тотенхем исто се ист дизајн.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom