Нови телефони од Т-мобиле!

Член од
16 февруари 2006
Мислења
459
Поени од реакции
48
Што мислите за T-Mobile Pulse ?
Истото прашање и од мене .. Вака телефонов за 1000 денари на релах и со тие спецификации звучи како добитна комбинација , ајде поискусните нека казат нешто повејке за него
 

Martin_GSM

бившиот torrent
Член од
13 април 2006
Мислења
2.076
Поени од реакции
68
slucajno primetiv ja namalile cenata na 1mb internet i toa vo:
постпејд тарифи 30 15den 1MB
припејд тарифи 30 20den 1MB
Business тарифи 30 10 ден 1MB
абе ве корнат ве крадат, на космофон за 340 денари имаме 1 гига само лошо е што треба за 1 месец да се искористи(при пејд космофон)
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.099
Поени од реакции
1.885
Што мислите за T-Mobile Pulse ?
Истото прашање и од мене .. Вака телефонов за 1000 денари на релах и со тие спецификации звучи како добитна комбинација , ајде поискусните нека казат нешто повејке за него
Телефонот е уствари Huawei 8220 ... проверете повеќе на гугл ... иначе е кузнае чиво производство :pos2:
 
Член од
16 февруари 2006
Мислења
459
Поени од реакции
48
Телефонот е уствари Huawei 8220 ... проверете повеќе на гугл ... иначе е кузнае чиво производство :pos2:
Да со тоа сум запознаен , Huawei ти е кинеска компанија ко со знам , а по рецензииве што ги читам телефонот нема мн маани , едино се залат од камерата , другото све е позитивно... Јас вејке заказав едно телефонче па коа кје ми го донесат кје ви пишам подетална рецензија
 

Schhh87

schhh...
Член од
3 февруари 2009
Мислења
356
Поени од реакции
16
Еден другар зеде таков.Според мене телефонот е супер. Немам работено на таков, ама според критиките добивате мн повеќе одколку што се очекува за таа цена. А то дека е кинески да, ама не значи па дека е за никаде како оние шеста класа на телефони NOKLA :pos2: И самсунг е корејски па шо :) И шо е најважно имате андроид ееееееееј :vozbud: :helou:
 
Член од
16 февруари 2006
Мислења
459
Поени од реакции
48
epa decki go zemav telefonot i sum prezadovolen od nego , nema sto nema btw ovaa poraka e napisana preku telefonot:pos2:
 

BliND

Raptus regaliter...
Член од
16 јануари 2006
Мислења
3.963
Поени од реакции
361
Телефонот е уствари Huawei 8220 ... проверете повеќе на гугл ... иначе е кузнае чиво производство :pos2:
Да со тоа сум запознаен , Huawei ти е кинеска компанија ко со знам , а по рецензииве што ги читам телефонот нема мн маани , едино се залат од камерата , другото све е позитивно... Јас вејке заказав едно телефонче па коа кје ми го донесат кје ви пишам подетална рецензија
Се се прави денес во Кина. Хуавеи е фирма за технологија во европа и мобилните би требало да бидат супер , T-mobile Pulse е првиот Андроид телефон кој може да се земе само со плаќање и без потпишување на некој си посебни договори (Како што е потребно со другите Андроид телефони) . Имав шанса да го прочепкам , и супер мобилен е , има 3.2 мп камера која е солидна на дневно светло во темница е бајаги разочарувачка бидејќи нема блиц. Поддржува WiFi има 2 ГБ меморија , апликации од Андроид страната се бесплатни а ги има преку 500 , има 4 десктопа, добар тач скрин. Не е брз мобилен и неможете да очекувате многу , помеѓу отварање на две апликации секако има некаква латенција ама ништо страшно , 3-4 секунди.
Супер е за цената .
 

VeS

.
Член од
16 мај 2008
Мислења
4.749
Поени од реакции
2.355
Се мислам помеѓу Т-mobile pulse i G2 touch
Дали некој знае дали G2 има блиц?
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.099
Поени од реакции
1.885
Се мислам помеѓу Т-mobile pulse i G2 touch
Дали некој знае дали G2 има блиц?
Нема и телефонот не е за сликање па да има блицови :nenene: ... ова е бизнис страва модел со андроид и одличен хардвер
 

VeS

.
Член од
16 мај 2008
Мислења
4.749
Поени од реакции
2.355
Нема и телефонот не е за сликање па да има блицови :nenene: ... ова е бизнис страва модел со андроид и одличен хардвер
Ги нудат за 1 денар на доверба24, па си реков да искористам :)
 

BliND

Raptus regaliter...
Член од
16 јануари 2006
Мислења
3.963
Поени од реакции
361
Се мислам помеѓу Т-mobile pulse i G2 touch
Дали некој знае дали G2 има блиц?
Нема блиц , ама вреди. Патем мобилен е не е камера :).
И ако имаш можност за 1 денар , искористи ја :)
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.099
Поени од реакции
1.885
Ги нудат за 1 денар на доверба24, па си реков да искористам :)
Ја би земал 1000 комада хахахаха се зезам

земај го не му ја мисли ... тоа е уствари HTC Hero само црн и брендиран на т-мобиле :smir:
 

VeS

.
Член од
16 мај 2008
Мислења
4.749
Поени од реакции
2.355
Епа го земам, само да стигни во Охрид :)
Се надевам дека ќе се исплати :pos:
 

BliND

Raptus regaliter...
Член од
16 јануари 2006
Мислења
3.963
Поени од реакции
361
HTC Hero би требало да биде G2чето, ако сум во можност одма зграпчувам еден. 7 Десктопа , Андорид фуче ... Оргазам.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom