Нови телефони од Т-мобиле!

Член од
3 декември 2008
Мислења
816
Поени од реакции
22
попладне треба да земам еден од овие 2 па предложете кој?
како што гледам повеќе се за Text от па кажете искуства ??
техт друже другиов е каде каде послаб и е помал тастатурата мора со пенкалцево да ја чепкаш а кога ќе ти се уклучи тастатурата отиде 60% од екранот и имаш само 40% од екранот за користење.........
 
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.594
Поени од реакции
22.386
Прееска ги видов новите два модели кои се продаваат по многу ниска и луда цена 4000 денари во припејд.Еве ги.Телефониве се лудница мора да најдам ваков бидејќи во сите продавници во Струмица снема се за рок од 2 саата а во салонот нема.Дали купил некој???? :smir:

http://www.t-mobile.com.mk/public/default.aspx?id=A78462CE52C548DC90754883E089CEE9&itemid=6242&tabid=1

http://www.t-mobile.com.mk/public/default.aspx?id=A78462CE52C548DC90754883E089CEE9&itemid=6122&tabid=1

Мене ми се баш супер..Јас би зел да немав мобилен..:toe:
 

DarthMakedon

Македонец
Член од
20 април 2008
Мислења
1.914
Поени од реакции
167
го зедов текстот и задоволен од виденото досега
како за втор телефон е супер за вториот број
го зедов без пари во поспејд


инаку си имам Н73 :smir:
 

Apofis

Оператор
Член од
20 септември 2009
Мислења
158
Поени од реакции
21
Dvata modeli se na t-mobile i se neshto kako kopii na HTC no so malku razlicen dizajn. Tachot e interesen, a tekstot e za brzo pishuvanje. imaat memoriski kartici i celosna dopolnitelna oprema. ednostavno receno ako saka nekoj vo Prilep gi imashe deneska.
 

theprince

Fan of Irony
Член од
3 февруари 2008
Мислења
1.256
Поени од реакции
155
jas go zedov ovoj so touch i da ti kazam eptem sum zadovolen kako za vtor telefon
dosta precizno raboti toucht-ot a ako neso ne vi stima moze da se kalibrira porakite odat dosta brzo so stiloto. napraviv sporedba i razlika vo pisuvanje na poraka so obicna tastatura i so ovaa so stiloto e 2-3 sekundi taka da brzo ke se naviknete. ima ogromen ekran ednostaven e gi ima site potrebni opcii dobro vibrira jak zvuk i 2gb micro kartica a i dosta e brz. inaku baterijata so mnogu "cackanje" mu ide za 2 dena a moze da se ukluci i energy saver ili taka nekako taka da moze da trae. ima i radio, bt. dobar si e telefonot za parite nz so bi mozele da dobiete novo :toe:
 
Член од
28 февруари 2006
Мислења
9
Поени од реакции
0
Јас го земав t-mobile vairy touch само неможам да најдам скајп за него или некој друг chat програм ,па ако некој знае нека напише од каде да симнам
 

ljupce_piroman

А ти си или... Брат ти ?
Член од
7 март 2007
Мислења
77
Поени од реакции
2
ја вчера зедов Нокиа 5630 Икспрес мјузик ... мн убаво телефонче со 3,2Мегапиксели камерче, Симбијан ОС, Вај-Фај .... мислам... ЏАМ ! :helou:
 

Tutkar

Богомил
Член од
6 декември 2005
Мислења
1.967
Поени од реакции
34
Денес го земав VAIRY TEXT па ќе видиме како ќе работи би требало да е добар
 

zive_te

system a.d.m.i.n.........
Член од
9 април 2009
Мислења
386
Поени од реакции
4
slucajno primetiv ja namalile cenata na 1mb internet i toa vo:
постпејд тарифи 30 15den 1MB
припејд тарифи 30 20den 1MB
Business тарифи 30 10 ден 1MB
 
Член од
10 февруари 2006
Мислења
358
Поени од реакции
8
абе добро е тоа ама пак е многу, мислам дека може и 5ден. за МБ
 

BEZSTRASNIOT

PHONE MASTER
Член од
6 април 2007
Мислења
627
Поени од реакции
2
Ја имам некое искуство со 2та, како прво и прво ни едниот ни другиот не се кинески тој на тач ви е ZTE, незнам точно кај се произведува ама 100% не е кинески а има ист софтвер како кинески и мене не ми остави баш нешо посебен впечаток, а алкателот имав можност повеке да го расчепкам и за цената е премија значи иако е алкател јас би го земал дефинитивно тај поздрав
 

Kajgana Shop

На врв Bottom